Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool CDA WC 130 - pobiera wodę i wywala błąd F6

Perez7 28 Lut 2018 21:40 441 3
  • #1 28 Lut 2018 21:40
    Perez7
    Poziom 3  

Witam
    Z góry proszę o wyrozumiałość gdyż jest to moja pierwsza zmywarka jaką w życiu miałem. Pół roku temu przeprowadziłem się i odziedziczyłem zabudwaną kuchnię wraz z zabudowana zmywarką CDA WC 130. Od kilku tyg. zmywarka wywala błąd F6. Z tego forum i innych znalazłem kilka cennych rad https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2310939.html#13971784..

Zmywarka wlewa wodę i czasami odpala program, który po kilku minutach wywala błąd F6. Czasami po pobraniu wody wywala błąd od razu. Po otwarciu zmywarki na dnie znajduję się woda która pojawia się tylko w odpływie (nie wiem jak nazwać ) tam gdzie znajduję się ten duży filtr oraz czasem woda pokrywa całe dno zmywarki na wysokości od 1 do 5cm . Po zresetowaniu błędu zmywarka wypuszcza nagromadzoną wodę i zaprzestaje dalszej pracy.

Udało mi się odnaleść film na yt z opisem błędów. Zmywarka przedstawiona na filmie jest dokładnie taka sama jak moja:
    https://www.youtube.com/watch?v=VP2OXradUqo :
    -water tap closed - zamknięty zawór wody
    -water inlet hose blocked - wąż doprowadzający wodę zablokowany
    -water inlet valve (WV1) defective - zawór doprowadzający wodę (WV1) uszkodzony
    _flow meter (FM)defective (leads to FM failure) - przepływomierz

W niedługim czasie mam zamiar się do niej dobrać i tu kilka pytań:
    -Czy może ktoś miał taka samą zmywarkę i podobny problem
    -Gdzie znajdują się "bebechy" tej zmywarki pod nią czy na tylnej ścianie, czy trzeba ja wyciągnąć z zabudowy, żeby zdiagnozować problem i czy ciężko wyciąga się zmywarkę z zabudowy?
    -Jeśli muszę ją wyjąć to czy jest to bardzo trudne i od czego najlepiej zacząć, żeby nic nie uszkodzić? (jakiś poradnik xd)
    - Czy musze zdemontować drzwi, żeby wydostać zmywarkę na zewnątrz?

0 3
  • #2 25 Lip 2018 19:49
    Perez7
    Poziom 3  

Chciałem odświeżyć temat. Wyjąłem zmywarkę z zabudowy CDA WC130 (854549515840). Co się okazało uszczelka na pompie była podwinięta przez co woda ciekła na tackę ociekową. Pompę naprawiłem, ale źle ścisnąłem objemki na pompie przez co woda wyciekała spod zmywarki o dziwo zmywarka zaczęła pracować normalnie. Gdy poprawiłem objemki i zatamowałem wyciek zmywarka dalej wywala błąd f6. Z internetu dowiedziałem się, że raczej na pewno będzie to przepływomierz a dokładniej kontaktron. I tu moje pytanie. Czy da się jakoś domowym sposobem sprawdzić czy kontaktron jest sprawny? Pytam gdyż nowy wraz z płytka kosztuje 35 funtów a jeżeli będzie sprawny to wyrzucę tylko pieniądze w błoto.

0
  • #3 25 Lip 2018 20:46
    TONI_2003
    Moderator

Perez7 napisał:
    domowym sposobem sprawdzić czy kontaktron jest sprawny?
    Zatem magnes + miernik i już wiesz :D

0
  • #4 27 Lip 2018 01:51
    Perez7
    Poziom 3  

Właśnie nie do końca mógłbyś napisać krok po kroku jak ustawić miernik i czy kontaktron powinien być podczas pomiaru w zmywarce

0