Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool CDA WC 130 - pobiera wodę i wywala błąd F6

Perez7 28 Lut 2018 21:40 255 0
  • #1 28 Lut 2018 21:40
    Perez7
    Poziom 3  

Witam
    Z góry proszę o wyrozumiałość gdyż jest to moja pierwsza zmywarka jaką w życiu miałem. Pół roku temu przeprowadziłem się i odziedziczyłem zabudwaną kuchnię wraz z zabudowana zmywarką CDA WC 130. Od kilku tyg. zmywarka wywala błąd F6. Z tego forum i innych znalazłem kilka cennych rad https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2310939.html#13971784..

Zmywarka wlewa wodę i czasami odpala program, który po kilku minutach wywala błąd F6. Czasami po pobraniu wody wywala błąd od razu. Po otwarciu zmywarki na dnie znajduję się woda która pojawia się tylko w odpływie (nie wiem jak nazwać ) tam gdzie znajduję się ten duży filtr oraz czasem woda pokrywa całe dno zmywarki na wysokości od 1 do 5cm . Po zresetowaniu błędu zmywarka wypuszcza nagromadzoną wodę i zaprzestaje dalszej pracy.

Udało mi się odnaleść film na yt z opisem błędów. Zmywarka przedstawiona na filmie jest dokładnie taka sama jak moja:
    https://www.youtube.com/watch?v=VP2OXradUqo :
    -water tap closed - zamknięty zawór wody
    -water inlet hose blocked - wąż doprowadzający wodę zablokowany
    -water inlet valve (WV1) defective - zawór doprowadzający wodę (WV1) uszkodzony
    _flow meter (FM)defective (leads to FM failure) - przepływomierz

W niedługim czasie mam zamiar się do niej dobrać i tu kilka pytań:
    -Czy może ktoś miał taka samą zmywarkę i podobny problem
    -Gdzie znajdują się "bebechy" tej zmywarki pod nią czy na tylnej ścianie, czy trzeba ja wyciągnąć z zabudowy, żeby zdiagnozować problem i czy ciężko wyciąga się zmywarkę z zabudowy?
    -Jeśli muszę ją wyjąć to czy jest to bardzo trudne i od czego najlepiej zacząć, żeby nic nie uszkodzić? (jakiś poradnik xd)
    - Czy musze zdemontować drzwi, żeby wydostać zmywarkę na zewnątrz?

0 0