Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Audi A6 C7 2012r 3.0tdi 313hp - MMI nie działa... Po śmierci Akumulatora

malygt 05 Mar 2018 21:39 12420 13
    malygt
    Level 10  
    Witam
    Po dwóch miesiącach postoju padł mi do zera aku. Ładowanie nic nie dało, kompletnie umarł.
    Kupiłem nowy, dedykowany AGM Boscha 105Ah. Po wymianie ekran wychodzi na kilkanaście sekund i się chowa.
    Zaprzyjaźniony mechanik po podłączeniu kompa nie mógł nic stwierdzić.
    Zalecił kupno pętli optycznej i mostkowaniu , po kolei wszystkich urządzeń.
    Póki co zmostkowałem wzmacniacz (chyba??? ) po lewej w bagażniku,
    znalazłem dwa podłączenia. To chyba nie to bo MMI nadal nie rusza. Gdzie szukać reszty urządzeń?? Jak się do nich dostać ?? ?
    Będę wdzięczny za uwagi i pomoc.
    Jarzabek666
    Level 37  
    A jakim programem robił?? bo nie chce mi się wierzyć by odis czy vas nic nie widział błąd musi być.
    domex32
    Moderator of Cars
    Najprawdopodobniej aktywowała się ochrona komponentu.

Sprawdź adres 07. Tam powinien być błąd.
    malygt
    Level 10  
    domex32 wrote:
    Najprawdopodobniej aktywowała się ochrona komponentu.

Sprawdź adres 07. Tam powinien być błąd.

Nie ma adresu 07 , podobno w starszych modelach występuje, u mnie już nie. Sam przez ramię zaglądałem.
    domex32
    Moderator of Cars
    W takim razie podjedz do kogoś na VAS lub VDS i zrób skan całego auta i wrzuć raport z diagnostyki, na pewno coś znajdziemy.
    malygt
    Level 10  
    Skan wykazał "brak komunikacji z radiem, mediami i czymś jeszcze", zapomniałem. W każdym razie trzy "urządzenia"
    Znajomy mechanik konsultował ww problem ze swoim kolegą z serwisu Audi i ten stwierdził, że na 99% winnym jest moduł,
    który jest w konsoli środkowej mniej więcej w okolicy czytnika kart i CD. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na głębsze
    badania do fachowca z serwisu Audi. Tyle wiem na dzień dzisiejszy.
    User removed account
    User removed account  
    malygt
    Level 10  
    Witam. Padł moduł główny MMI . Prawdopodobną przyczyną był spadek napięcia i się coś spaliło...
    Koszt nowego w serwisie 12 tyś. używany na portalach aukcyjnych od 1,5 tyś do 3 tyś.
    Człowiek który się zajmuje moim autem załatwił za 1,7 tyś do tego robocizna, nowy soft,
    ochrona komponentu, najnowsze mapy i powinno działać. Przestrzegam, uważajcie na akumulatory ;-)
    Jarzabek666
    Level 37  
    malygt wrote:
    Przestrzegam, uważajcie na akumulatory

Prawie większość to wie że MMI jest podatne na słabe akumulatory padają jak muchy. Dziwię się że ty nie wiedziałeś posiadając je.
    malygt
    Level 10  
    Jarzabek666 wrote:
    malygt wrote:
    Przestrzegam, uważajcie na akumulatory
    Dziwię się że ty nie wiedziałeś posiadając je.

Posiadając co??? Audi czy MMI??
    Jarzabek666
    Level 37  
    To i to. Dość częsta usterka.
    malygt
    Level 10  
    Jarzabek666 wrote:
    To i to. Dość częsta usterka.

Nie jestem tak obcykany, ale skoro znasz problem, i napisałem na początku symptomy i że aku nie żył od dwóch miesięcy
    mogłeś napisać gdzie siedzi problem, a nie kazać auto skanować ;-) Już bym miał auto w garażu, a tak czekam na
    klamoty itp.
    Jarzabek666
    Level 37  
    Zawsze jest ta nadzieja;)
    malygt
    Level 10  
    Zamykam temat. Wymiana MMI na inne, używane załatwiło sprawę.