Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-1908 - podłączenie subwoofera do amplitunera

Rafixor 07 Mar 2018 13:10 831 13
  • #1 07 Mar 2018 13:10
    Rafixor
    Poziom 3  

Hej, próbuję podłączyć do amplitunera Denon AVR-1908 subwoofer Samsung PS-EW5-1 do wejścia tam, gdzie ma się znajdować czyli do wejścia pod suba. Niestety bezskutecznie. Gniazdo jest włączone, sprzęt sprawny w 100%, tylko nie mogę go podłączyć. Z suba wychodzą tylko dwa kable, nic więcej, a w amplitunerze jest standardowe wejście czyli chinch. Oczywiście te dwa kable skręciłem z wtyczką chich, tak jak być powinno. Jakieś wskazówki ? Dziękuję za każdą odpowiedź. :)

0 13
  • #2 07 Mar 2018 13:54
    CodeBoy
    Poziom 20  

Do jakiego gniazda podpinasz tego SUBa ? bo z tego co widzę na internetach to jest SUB pasywny (czyli sam głośnik) a na tyle Denona nie widzę aktywnego wzmacniacza SUBa, więc to na 99% nie ma prawa działać, już pomijam że impedancja głośnika to 3Ohm, a Twoje kino akceptuje głośniki powyżej 8Ohm

0
  • #3 07 Mar 2018 13:59
    Rafixor
    Poziom 3  

Tak, to jest sub pasywny. Niestety posiadam taką nie uporządkowaną wiedzę :p co można zrobic, żeby sub zadziałał, o ile to możliwe ? Gdy podpinam go pod jakieś inne gniazdo, np jako glosnik frontowy, lub surround to działa normalnie, ale wiadomo że inaczej niż jakby był podłączony do właściwego wejścia SUB.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Mar 2018 14:09
    CodeBoy
    Poziom 20  

Zbudować, kupić jakąś końcówkę mocy, dostosowana do mocy i impedancji tego głośnika. powinno być wszystko na tabliczce znamionowej. Ew poszukać po internetach. Potem podpiąć to Chinczem tak jak robisz teraz i powinno działać. Ew, choć to droższe rozwiązanie kupić aktywny Subwoofer :)

0
  • #5 07 Mar 2018 14:11
    Rafixor
    Poziom 3  

Dopiero co kupiłem cały zestaw głośników Samsunga więc druga opcja odpada, powalczę z tym pierwszym rozwiązaniem. Cóż człowiek uczy się niestety na błędach. Dziękuję bardzo za pomoc!

0
  • #6 07 Mar 2018 14:33
    CodeBoy
    Poziom 20  

Rafixor napisał:
    Dopiero co kupiłem cały zestaw głośników Samsunga więc druga opcja odpada, powalczę z tym pierwszym rozwiązaniem. Cóż człowiek uczy się niestety na błędach. Dziękuję bardzo za pomoc!

ale kupiłeś same głośniki czy ze wzmacniaczem ? bo może w komplecie jest jakiś wzmacniacz ?
    zrób jakieś zdjęcie tego co kupiłeś.

0
  • #8 07 Mar 2018 16:13
    Rafixor
    Poziom 3  

Same głośniki, bez wzmacniacza

0
  • #10 07 Mar 2018 16:38
    Rafixor
    Poziom 3  

SAMSUNG HT-J5550W dokładnie takie głośniki, tylko wlasnie bez wzmacniacza

0
  • #11 07 Mar 2018 16:42
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli chcesz mieć z nich pociechę, musisz zamienić amplituner na SAMSUNG HT-J5550W. W przeciwnym razie są bezużyteczne. Kilka lat temu pisałem o tym, żeby przestrzec użytkowników przed popełnianiem takich błędów.

0
  • #12 08 Maj 2018 11:41
    Rafixor
    Poziom 3  

Witam, posiadam pasywny (niestety) subwoofer od zestawu Samsung. Chciałbym go podłączyć do amplitunera, takiego jak w temacie. Proszę o jakąś instrukcję, albo porady co kupić, co zrobić, czy w ogóle się w to bawić. Wydawanie 100zł na jakieś części typu końcówka mocy, czy inne podobne mija się całkowicie z celem, bo wolę w tej cenie kupić sobie coś co będzie chodziło bez problemów. Więc jeśli możliwe jest wykonanie jakiegoś podłączenia w miarę niskim kosztem to chętnie to zrobię. Jestem szybko uczącym się nowicjuszem w te klocki zaznaczam, więc proszę o w miarę prosty język i wyrozumiałość :P w załączniku podsyłam bardziej szczegółowe dane niż na stronie producenta głośników, w razie czego mogę też podesłać dane techniczne amplitunera. Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

0
  • Pomocny post
    #13 08 Maj 2018 19:19
    Pablo1964
    Moderator

Pablo1964 napisał:
    Zaniechaj tego projektu. Te głośniki nie zagrają dobrze z Twoim amplitunerem. Szkoda inwestować kolejne pieniądze.

Pisałem poważnie. Twój amplituner zasługuje na coś lepszego.

0
  • Pomocny post
    #14 09 Maj 2018 07:17
    Polon_us
    Poziom 41  

Chciałbym autorowi tematu zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz.
    Do tego wzmacniacza można podłączyć kolumny o minimalnej impedancji 6 Om.
    Te głośniczki Samsunga mają impedancję 3 Om.
    Co dodatkowo je wyklucza, aby zastosować z tym wzmacniaczem.
    W pełni popieram opinię Pablo1964.

0