Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon AVR-1908 - podłączenie subwoofera do amplitunera

Rafixor 07 Mar 2018 13:10 2478 13
 • #1
  Rafixor
  Level 3  
  Hej, próbuję podłączyć do amplitunera Denon AVR-1908 subwoofer Samsung PS-EW5-1 do wejścia tam, gdzie ma się znajdować czyli do wejścia pod suba. Niestety bezskutecznie. Gniazdo jest włączone, sprzęt sprawny w 100%, tylko nie mogę go podłączyć. Z suba wychodzą tylko dwa kable, nic więcej, a w amplitunerze jest standardowe wejście czyli chinch. Oczywiście te dwa kable skręciłem z wtyczką chich, tak jak być powinno. Jakieś wskazówki ? Dziękuję za każdą odpowiedź. :)
 • #2
  CodeBoy
  Level 29  
  Do jakiego gniazda podpinasz tego SUBa ? bo z tego co widzę na internetach to jest SUB pasywny (czyli sam głośnik) a na tyle Denona nie widzę aktywnego wzmacniacza SUBa, więc to na 99% nie ma prawa działać, już pomijam że impedancja głośnika to 3Ohm, a Twoje kino akceptuje głośniki powyżej 8Ohm
 • #3
  Rafixor
  Level 3  
  Tak, to jest sub pasywny. Niestety posiadam taką nie uporządkowaną wiedzę :p co można zrobic, żeby sub zadziałał, o ile to możliwe ? Gdy podpinam go pod jakieś inne gniazdo, np jako glosnik frontowy, lub surround to działa normalnie, ale wiadomo że inaczej niż jakby był podłączony do właściwego wejścia SUB.
 • Helpful post
  #4
  CodeBoy
  Level 29  
  Zbudować, kupić jakąś końcówkę mocy, dostosowana do mocy i impedancji tego głośnika. powinno być wszystko na tabliczce znamionowej. Ew poszukać po internetach. Potem podpiąć to Chinczem tak jak robisz teraz i powinno działać. Ew, choć to droższe rozwiązanie kupić aktywny Subwoofer :)
 • #5
  Rafixor
  Level 3  
  Dopiero co kupiłem cały zestaw głośników Samsunga więc druga opcja odpada, powalczę z tym pierwszym rozwiązaniem. Cóż człowiek uczy się niestety na błędach. Dziękuję bardzo za pomoc!
 • #6
  CodeBoy
  Level 29  
  Rafixor wrote:
  Dopiero co kupiłem cały zestaw głośników Samsunga więc druga opcja odpada, powalczę z tym pierwszym rozwiązaniem. Cóż człowiek uczy się niestety na błędach. Dziękuję bardzo za pomoc!

  ale kupiłeś same głośniki czy ze wzmacniaczem ? bo może w komplecie jest jakiś wzmacniacz ?
  zrób jakieś zdjęcie tego co kupiłeś.
 • #8
  Rafixor
  Level 3  
  Same głośniki, bez wzmacniacza
 • #10
  Rafixor
  Level 3  
  SAMSUNG HT-J5550W dokładnie takie głośniki, tylko wlasnie bez wzmacniacza
 • #11
  Pablo1964
  Moderator
  Jeżeli chcesz mieć z nich pociechę, musisz zamienić amplituner na SAMSUNG HT-J5550W. W przeciwnym razie są bezużyteczne. Kilka lat temu pisałem o tym, żeby przestrzec użytkowników przed popełnianiem takich błędów.
 • #12
  Rafixor
  Level 3  
  Witam, posiadam pasywny (niestety) subwoofer od zestawu Samsung. Chciałbym go podłączyć do amplitunera, takiego jak w temacie. Proszę o jakąś instrukcję, albo porady co kupić, co zrobić, czy w ogóle się w to bawić. Wydawanie 100zł na jakieś części typu końcówka mocy, czy inne podobne mija się całkowicie z celem, bo wolę w tej cenie kupić sobie coś co będzie chodziło bez problemów. Więc jeśli możliwe jest wykonanie jakiegoś podłączenia w miarę niskim kosztem to chętnie to zrobię. Jestem szybko uczącym się nowicjuszem w te klocki zaznaczam, więc proszę o w miarę prosty język i wyrozumiałość :P w załączniku podsyłam bardziej szczegółowe dane niż na stronie producenta głośników, w razie czego mogę też podesłać dane techniczne amplitunera. Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)
 • Helpful post
  #13
  Pablo1964
  Moderator
  Pablo1964 wrote:
  Zaniechaj tego projektu. Te głośniki nie zagrają dobrze z Twoim amplitunerem. Szkoda inwestować kolejne pieniądze.

  Pisałem poważnie. Twój amplituner zasługuje na coś lepszego.
 • Helpful post
  #14
  Polon_us
  Level 42  
  Chciałbym autorowi tematu zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz.
  Do tego wzmacniacza można podłączyć kolumny o minimalnej impedancji 6 Om.
  Te głośniczki Samsunga mają impedancję 3 Om.
  Co dodatkowo je wyklucza, aby zastosować z tym wzmacniaczem.
  W pełni popieram opinię Pablo1964.