Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 2.6 V6 - Poszukiwanie wężyka od podciśnienia

07 Mar 2018 20:59 1530 5
  • Poziom 4  
    Witam. Może ktoś ma/miał auto z takim silnikiem 2.6 V6 ABC 150 KM i mi pomoże.

Dzisiaj zauważyłem, że jeden wężyk od podciśnienia jest sparciały a właściwie to w rękach się rozsypuje. Z jednej strony wchodzi gdzieś pod przepustnicą a z drugiej łączy się z jakimś zaworkiem w metalowej obudowie. Zaworek ten podłączony jest do rurki która obiega cały silnik (w formie kwadratu). Na zdjęciach zaznaczyłem o co mi chodzi. Może ma ktoś pomysł na jaki inny wymienić? I co to w ogóle za ustrojstwo? Za co odpowiada?

Audi A4 B5 2.6 V6 - Poszukiwanie wężyka od podciśnieniaAudi A4 B5 2.6 V6 - Poszukiwanie wężyka od podciśnienia
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    A to nie przewód paliwowy?
    I ten zaworek to regulator ciśnienia paliwa.
  • Poziom 4  
    Nie przyjrzałem się za bardzo, ale ta rurka, którą strzałką zaznaczyłem jest szczelna, tzn. nie widziałem żadnych odejść z niej, wtryski widać, ale wężyki gdzieś idą do tyłu silnika, w stronę grodzi.
    Ten zaworek widać nawet na tym zdjęciu z silnikiem, po lewej stronie, potem odchodzi od niego gumowa rurka i w okolicach filtra powietrza przechodzi w taką cienką, metalową, jak od hamulców przy pompie ABS. Drugi koniec podobnie, tylko bez tego zaworka i obie idą za filtrem powietrza po prawym nadkolu i schodzą gdzieś na dół, ale nie widać gdzie.
    Może gdybym miał jakąś latarkę, to więcej wypatrzyłbym, bo było już lekko szaro a jeszcze blok zasłaniał zachodnią stronę.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    To jest zawór regulacji ciśnienia paliwa i na schemacie to nie jest zaznaczone co widać na silniku.
    Kupujesz wężyk podciśnienia w sklepie motoryzacyjnym i wymieniasz.
  • Poziom 4  
    Macie Panowie rację, to jest listwa wtryskowa, nie wiem jak nie zauważyłem podłączeń do wtryskiwaczy, patrzyłem z góry może dlatego. A te cienkie rurki od wtryskiwaczy to pewnie jakiś powrót do zbiornika.
    Do tej pory miałem tylko do czynienia z BMW i jestem zielony w tej technologii.

Rozumiem, że nie musi być jakiś specjalny ten wężyk? Bo ten co tam jest ma oplot podobny jak kabel od żelazka.
  • Poziom 29  
    Spokojnie kupisz w sklepie nie musi mieć oplotu.