Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vectra b 1.6 16v problem ECU sterownik

jackoss 13 Mar 2018 23:50 297 6
  • #1 13 Mar 2018 23:50
    jackoss
    Poziom 9  

Problem polega na tym że silnik nie równo pracuje na wolnych tj. 850_spadek chwilę na 400 obr. ECU nie wywala błędu jak odepne sondę lambda.,napięcie na zaplonie 0,47v na przewodzie z sterownika. Sonda lambda ok , nie wiem dlaczego sterownik działa w trybie awaryjnym bo mieszanka za bogata i tak jakby czas zapłonu dziwny metaliczny dźwięk. Wcześniej było ok ale miałem problemy z wypadajacym zapłonem na 1 cylinder zmieniłem dis, przewody, świece i ok. Eku uszkodzony z powodu przebicia wysokiego napięcia z dis a blisko idocym przewodem sondy. To moje domysły. Proszę o poważne odpowiedzi a nie np. Przeczysc świece lub egr.

0 6
  • #2 14 Mar 2018 05:18
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

0,47V to akurat standardowe napięcie jakie będzie po odpięciu sondy. A skąd teza o trybie awaryjnym?

0
  • #3 15 Mar 2018 21:26
    jackoss
    Poziom 9  

Witam ciąg dalszy silnik pracuje ładnie lecz ma takie chwilowe dławienie w całym zakresie obrotów. Tryb awaryjny sterownik ma w pamięci jak by coś się rozlonczylo.,lub uszkodzilo,- ha tak myślę. Więc odpinam np. Czytnik temperatury ECU aaa sterownik widzi błąd świeci check a odepne sondę lambda nic się nie dzieje. Zachowuje się tak jak by nie widział sondy. dlaczego??? A co do tego dławienia to może być czujnik powietrza____ jak sprawdzić czy temperatury bo sprawdziłem wsio ECU cało wiazke kabli bo myślałem że mysza zrobiła coś extra ale nic nie widzę złego

0
  • #4 16 Mar 2018 01:41
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Diagnostyka i podgląd parametrów, inaczej działasz po omacku.

0
  • #6 31 Mar 2018 16:31
    jackoss
    Poziom 9  

Witam serdecznie po dalszym przeglądzie poprawieniu wtyczek czujników,praca silnika się trochę ustabilizowala tylko ta sonda mnie irytuje ale może tak ma być może coś poradzicie. Ha bo jak auto ma 20LAT to mechanik nie chce naprawiać, ha albo tacy fachowcy. Daje screen z abcom. Vectra b 1.6 16v problem ECU sterownik

Dodano po 3 [minuty]:

Vectra b 1.6 16v problem ECU sterownikVectra b 1.6 16v problem ECU sterownik

0
  • #7 26 Sie 2018 17:09
    jackoss
    Poziom 9  

Vectra b 1.6 16v problem ECU sterownikVectra b 1.6 16v problem ECU sterownik. Witam wszystkich którzy mają podobne problemy z silnikiem opla który miał obiawy :-brak błędów silnika
    -Silnik grzal się mocno i szybko
    -Nie równo pracował na wolnych
    -Po jakim czasie zaczęło bablowac na gorącym silniku zbiornikiem płynu
    -Po nagrzaniu silnika wydobywala się para z tłumika.
    Wszystko wskazywało na uszczelke pod głowicą,uszkodzona sonda lambda,komputer, lub inne podzespoły
    Postanowiłem sprawdzić cały silnik i przejrzeć elementy i zdiagnowac. Remont silnika robiłem sam 10 lat temu robiona głowica i wymiana pierścieni auto przestało brać olej i chodziło super aż przyszła zima tamtego roku ok-25°c i zlapalo płyn chłodniczy, a ostrzegam wszystkich nie lecie koncentratu mieszanka bo on właśnie przymarzl. Zawsze wlejcie płyn oryginalny. Myślę że głowica sprawna ale to się okaże. Życzę wszystkim lepszych wypowiedzi na tym forum bo to co niektórzy piszą to szok.,w końcu to chcemy pomagać ale trzeba znać zasadę działania a nie wróżyć z fusów.

Dodam jeszcze że mało mechaników ma pojęcie a warsztaty maja by wymieniać żarówki,i dojść kasę za naiwność i niewiedze. Wymieniono mi klocki hamulcowe brak hamulców, mechanik cenzura się że są i nie może być! , po wymianie na inne klocki hamulce jak są ok.
    Innym razem wymiana rozrządu u innego znanego specjalisty niby wszystko ok po wymianie a silnik łapal lewe powietrze, co się okazało,?? PRZYKRECONE KABLE W KOLEKTORZE SSĄCYM.
    Tak czy siak przestrzegam wszystkich od naprawy pojazdów u psełdomechaników i życzę udanych diagnoz

Dodano po 2 [minuty]:

Problem rozwiązany zamykam

0