Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spark 130 - Miga dioda od temperatury

daro19862 15 Mar 2018 12:02 552 6
  • #1 15 Mar 2018 12:02
    daro19862
    Poziom 25  

Witam
    Spawarka po upadku, po włączeniu dioda zielona (power) się pali a pomarańczowa (symbol termometru) miga brak napięcia na wyjściu wentylator chodzi na maxa.
    Po odłączeniu wentylatora słuchać jak coś cyka w rytm migania pomarańczowej diody.
    W instrukcji obsługi wyczytałem że jak obie diody się palą to spawarka się chłodzi ale nic nie piszę o miganiu pomarańczowej diody.
    Luty poprawione lecz bez efektu, idąc tropem temperatury nie mogę nigdzie znaleźć termistora który mierzy temperaturę, czy ktoś orientuje się gdzie on jest?
    ewentualnie co może być przyczyną takiego zachowania?
    Nie mogę nigdzie znaleźć schematu, spawarka jest na układach:
    7flite05m6
    l6386d
    uc3845bn

Dodaję kilka zdjęć:

Spark 130 - Miga dioda od temperaturySpark 130 - Miga dioda od temperaturySpark 130 - Miga dioda od temperaturySpark 130 - Miga dioda od temperaturySpark 130 - Miga dioda od temperaturySpark 130 - Miga dioda od temperatury

0 6
  • #3 16 Mar 2018 00:53
    cdkaz
    Poziom 22  

Termistor jest na module mocy na radiatorze.
    Ta dioda zapala się też przy innych uszkodzeniach spawarki(za niskie napięcie zasilania?, uszkodzony moduł mocy, uszkodzony prostownik wyjściowy).

0
  • #4 16 Mar 2018 02:35
    robig
    Poziom 18  

Dlatego trzeba przysiąść nad spawarką z miernikiem i zrobić chociaż podstawowe pomiary. Bez tego można sobie tylko gdybać.

0
  • #5 16 Mar 2018 13:32
    daro19862
    Poziom 25  

robig napisał:
    Cześć

Obstawiam uszkodzenie mechaniczne, którego nie wyłapałeś.
    Zerknij tutaj Link i w plik. Znalazłem bez problemu.

Dzięki wielkie nie wiedziałem że od gysmi 133 pasuje.

cdkaz napisał:
    Termistor jest na module mocy na radiatorze.
    Ta dioda zapala się też przy innych uszkodzeniach spawarki(za niskie napięcie zasilania?, uszkodzony moduł mocy, uszkodzony prostownik wyjściowy).

Będę musiał wylutować moduł mocy i go sprawdzić.

robig napisał:
    Dlatego trzeba przysiąść nad spawarką z miernikiem i zrobić chociaż podstawowe pomiary. Bez tego można sobie tylko gdybać.

Teraz już gdy mam schemat to nie będzie problemu.

0
  • #6 17 Mar 2018 11:20
    daro19862
    Poziom 25  

Uszkodzona dioda STTH12R06G oraz:
    Uszkodzona dioda ze zdjęcia znajduje się na module mocy przy bramkach trzech tranzystorów IGBT. Przy kolejnych trzech IGBT diody są całe:
    I jeżeli to była taka sama dioda to ma oznaczenia V5 J3.
    Prawdopodobnie jest to dioda zenera 18V czy ktoś może to potwierdzić?

0