Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 1.9 115km 99rok - Szarpanie silnika przy przyspieszaniu

16 Mar 2018 21:42 939 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam passata b5 1.9 tdi 115km z 1999 roku od poczatku zimy mam problem z silnikiem mianowicie
    Po odpaleniu samochodu po dluzszym postoju silnik chodzi normalnie po przejechaniu 2-5 km silnik zaczyna szarpać przy przyspieszaniu trzęsie całą budą, silnik pracuje nierówno i problem jest ciagły. Czasem podczas skretu na parking osiedlowy zdarzało mi się go zdusić na 1 lub 2biegu i przestawał szarpać i znow zostawialem auto na noc i problem powracał. Wymienilem filtr paliwa bylem u mechanika podpiał go pod komputer ale nic nie wyszukał, zasugerował wymiane wtrysku. Jakieś pomysły?

Dodano po 7 [godziny] 29 [minuty]:

Przeczytałem kilkanaście tematow po forach i znalazłem podobne objawy, które ustąpiły po zalaniu paliwa środkiem do czyszczenia pompowtyskiwaczy badz sprawdzeniem wiązki obsługującej pompowtryski.
  • Poziom 32  
    A jak tam filtr paliwa? Czasem sitko w pompie w baku jest zapchane i brakuje mu paliwa. Jak nie to komp sprawdzenie błędów,log z pracy kiedy jest problem. Bo to albo problem z brakiem paliwa, albo coś z elektryka do pompek ,samymi pompkami, czasem wytarty wałek daje takie jaja ale wtedy długo nie pojedzie i walek zmasakrowany do granic możliwości.
  • Poziom 2  
    Pisałem ze filtr paliwa zmieniony, wczoraj rozkrecilem pokrywe silnika i przeczyscilem kostki od pompowtyskiwaczy narazie pomogło.