Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Samsung WF70F5E5U4W - nie wyświetla błędu, ale dalej nie pierze

22 Mar 2018 20:12 1704 6
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

Posiadam tę piękną praleczkę od przeszło 4 lat. Przewlekły problem tego modelu to filtr - średnio co dwa miesiące muszę czyścić (tam prawie nic nie ma, ale inaczej nie odwiruje...). Za każdym razem trzeba ją resetować (wyłączenie zasilania). Czasami jak się nie ma wyczucia, ile to jest dla niej w sam raz na dany program to nie odwiruje - bywa, że uzna, że jest za mało, a bywa, że za dużo. Ten typ tak ma. Poza tym bez zarzutu - to jakby ktoś pytał, czy warto kupić.

A teraz problem: wystąpił po raz wtóry w ostatnich kilku miesiącach - nastawiłem na programie bawełna sporo prania, ale program stanął. Podzielenie prania i nastawienie mniejszej ilości nie pomogło, nawet odwirować się nie dało - co widać na filmiku. Dopiero spuszczenie wody, wyjęcie prania, puste nastawienie ECO czyszczenie bębna i profilaktycznie nastawienie na 95°C z chlorem.

Problem od kilku dni nie wystąpił już ponownie. Co to może być, że pranie nie idzie dalej? - nawet jeśli jest dajmy na to za ciężko, to dlaczego w ogóle zaczyna program? Dlaczego nie kontynuuje etapu prania, płukania, aż do wirowania jak to zazwyczaj bywało przy problemie ciężkiego ładunku?

Dopowiem, że po kilku takich próbach jak na filmiku, pralka daje sobie spokój i tylko wyświetla czas (nie upływa) i nic się nie dzieje.

Dziękuję,
  • Moderator AGD i automatyka
    O kalibracji w instrukcji doczytałeś?
  • Poziom 2  
    Tak, zanim uruchomiłem po raz pierwszy wykonałem kalibrację 4 lata temu. Powtórnie wykonałem bezpośrednio przed zrobieniem tego filmiku.
  • Warunkowo odblokowany
    Pozwolicie dołączę się do tematu mam dokładnie to samo. Pralka wiek podobny także szukam rozwiązania. Zrobiłem kalibrację jak pisane powyżej nic nie daje. Prawdopodobnie to moduł terujący cena ok 7oo zł na chwilę obecną to mi się udało znaleźć - prawdopodobnie typowa usterka ww pralek. Niestety.
  • Poziom 2  
    Panie Mirku,
    Czy wymieniał/zlecił Pan wymianę modułu? Czy to pomogło i jaki to koszt? Zauważyłem prawidłowość, że najczęściej zacina się na bawełnie i praniu codziennym. Ostatnio częściej, więc muszę działać. Jeśli usterka jest typowa i częsta to dziwne, że serwis na podstawie filmu stwierdził "nie wiemy co to może być" (na razie nie przyjeżdżali).
    Pozdrawiam,
  • Warunkowo odblokowany
    Nie nic nie wymieniałem u mnie jest mniej więcej tak samo. Interesowałem się wstępnie i ww wnioski znalazłem z necie. Także coś będę musiał zrobić, a koszty mniej więcej niestety jak pisałem spore - prawie nowa inna pralka.
    Po pewnym czasie dodaję, iż na 99% winny moduł, ale są firmy naprawiające te moduły i tak prawdopodobnie zlecę naprawę. Cena 1/3 wartości nowego oryginalnego. Może to komuś pomoże dodam, że temat niestety znany i typowy na całym świecie. Dosłownie!
  • Poziom 2  
    Wymieniłem moduł zasilania. W sklepie north.pl za ok. 700zł. Poradzili mi, który model będzie pasować, bo dla numeru wg tabliczki znamionowej to mogą być dwa i nie wiadomo, który wziąć. Szczęśliwie działa bez zarzutu już prawie miesiąc. Koszt spory, ale cieszę się, ze obyło sie bez serwisu. Oszczędziłem przynajmniej na tym (sam koszt przyjazdu bodaj 100 zł - tak przynajmniej serwis w Markach k. Warszawy wskazany przez Samsunga).