Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznej

26 Mar 2018 17:21 3420 24
  • Poziom 29  
    Witam posiadam samochód Toyota Corolla E15 z 2010 r., silnik 1,4 D4D. Od jakiegoś czasu wyskakuje mi błąd na wyświetlaczu CHECK AIRBAG. Dziś byłem u mechanika podpiąć pod komputer i wyskoczył błąd:

B1660 Wskaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznej przy fotelu pasażera.

Czyli powodem tej niesprawności jest kostka pod siedzeniem czy np. ten wyświetlacz nad gałką zmiany biegów?

• Pomocny post
    Poziom 21  
    Najprawdopodobniej kostka pod fotelem traci styk. Błąd nie jest aktywny tylko w historii , próbowałeś go skasować ?
  • Poziom 29  
    Tak błąd został wykasowany ale po chwili znowu się objawił CHECK AIRBAG. Czyli ten wyświetlacz raczej jest dobry?
  • Poziom 29  
    Zauważyłem ciekawą przypadłość mianowicie AIRBAG CHECK pojawia się jak jest wilgoć. Gdy jest ciepło poduszka normalnie się ładuje i nie ma tego błędu.

Te trzy kostki pod siedzeniem pasażera rozłączyłem, wtrysnąłem do środka ISOL ale nic to nie pomogło.

Jeszcze jedna ciekawa rzecz mianowicie gdy włączę światła postojowe lub mijania to kontrolka od AIRBAG-u pasażera przygasa, czyżby to jakieś tam zwarcie było? Gdy wyłączę światła świeci normalnie.

Przygasają także inne diody sygnalizacyjne od klimatyzacji, podgrzewania tylnej szyby i blokady wwiewu powietrza z zewnątrz.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Zimny lut w wyświetlaczu nad gałką biegów.
  • Poziom 29  
    I przez ten "zimny lut" po włączaniu świateł przygasają diody od ogrzewania tylnej szyby, włączenia klimatyzacji i wewnętrznego obiegu powietrza?

Idzie jakoś naprawić ten wyświetlacz czy trzeba kupić nowy?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Przecież napisałem zimny lut więc po co pytasz czy idzie to naprawić?
  • Poziom 29  
    Chodzi mi o to czy ten wyświetlacz jest rozbieralny i można coś w nim grzebać.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Oczywista oczywistość jak zimny to zrób ciepły i gotowe.
  • Poziom 29  
    Ten wyświetlacz wygląda tak:
    Toyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznejToyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznejToyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznej

Napewno sądzicie, że jest rozbieralny?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    A widzisz że jest czarne i białe niełączone klejem?Zatrzaski.
  • Poziom 29  
    Witam rozebrałem ten wyświetlacz i nie zauważyłem tam zimnych lutów. Załączam zdjęcia. Co dalej radzicie?

Ciekawa zależność teraz jak jest ciepło i słonecznie to problemu z wyskakującym Check airbag wcale nie ma. Pojawia się on w dni deszczowe oraz w porze jesienno-zimowej czyli jednym słowem jak się zrobi wilgotno. Gdzie szukać przyczyny?

Toyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznejToyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznejToyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznejToyota Corolla E15 - Błąd B1660 Wkaźnik trybu aktywnego poduszki powietrznej
  • Poziom 41  
    Słabe zdjęcie.Przelutuj te duże rezystory 5110
  • Poziom 29  
    Dzięki wszystkim za pomoc i cenne rady. Pomogło przelutowanie :) Teraz świeci normalnie, a nie jak wcześniej przygasały diody.
  • Poziom 41  
    A ile pisania było,już w piątym poście dostałeś odpowiedź.
  • Poziom 29  
    @Ireneo tak masz rację już w 5 poście postawiłeś trafną diagnozę, chylę czoła i jeszcze raz dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Cześć. Mam podobny problem.
    Czy jak wymontowywałeś wyświetlacz, to odłączałeś akumulator?
  • Poziom 29  
    _sts_ napisał:
    Cześć. Mam podobny problem.
    Czy jak wymontowywałeś wyświetlacz, to odłączałeś akumulator?

Nie trzeba było klemy odłączać, ba nawet jeden dzień jeździłem bez tego wyświetlacza. Świecił Check Airbag ale wyjścia nie miałem.

Chcesz to mam namiary na fachowca co przelutuje ci wszystkie złącza i będzie działać.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Dziękuję, ale jestem z Gliwic, więc trochę daleko do stolicy :)
    A żeby dostać się do wyświetlacza, to trzeba zacząć od wyrwania tych długich pionowych plastikowych osłonek po bokach?
  • Poziom 29  
    Tak zacznij od tych bocznych listew maskujących, później górny nawiew jest na wcisk, następnie 4 śrubki radyjka i dalej pójdzie jak z płatka. Gość jest z Warszawy wyślesz mu listem poleconym i odeśle tobie po zrobieniu. Myślę, że w 3-4 dniach się zamkniesz z naprawą.

Ja mu dałem wyświetlacz o 20:00 wieczorem, a następnego dnia rano miałem zrobiony.

Nowy wyświetlacz w Toyocie 350 zł.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    A jaki mniej więcej koszt?
  • Poziom 29  
    150 zł u Ciebie pewnie jeszcze koszt wysyłki dwa listy polecone priorytetowe po 7 zł każdy.

Nowy wyświetlacz w Toyocie 350 zł
  • Poziom 11  
    Dziękuję. Zastanowię się jak to rozkręcę.
  • Poziom 29  
    Jak będziesz wyjmował ten wyświetlacz z tej ramki to po bokach masz takie kliny. Wypychasz go do środka.