Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung UE40EH5000 - Uszkodzony WT61P805 na płycie BN41-01795A

29 Mar 2018 11:10 4290 21
  • Poziom 21  
    Witam.
    TV jak w temacie, brak jakiejkolwiek reakcji na pilota, klawiaturę lokalną , jedynie po odłączeniu płyty od zasilacza załącza się podświetlenie. Poczytałem na forum ... i doszedłem że nie mam zwarcie w gałęzi 3,3V. Długo się go naszukałem, w końcu znalazłem. 2 pin WT61P805 jest zwarty do masy. :(
    I teraz mam pytanie czy idzie gdzieś dostać taki procesor już zaprogramowany pod tę płytę czy jednak się rozglądać za "nową" płytą?
    Pozdrawiam Piko.
  • Poziom 22  
    A masz możliwość zaprogramowania.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    IC201 WT61P8 pada z powodu uszkodzenia stabilizatora (3.3V) IC201
    Wsad masz pod Link
    Jak pracowac z programatorem opisano Link
    * Link
    Kontakt na kol.mailo
    Poczytaj na ty forum o WT61P , chyba pisano co i jak, były wsady
    Zobacz tą z zał. opisem UE40E5000

Samsung UE40EH5000 był pod
    - matrycę LTJ400HM801-V
    - PSU: BN44-00496A
    *lub matryca: CY-DF400BGLV1H

p.s
    Wsady szyje np. Link_programer RT809H_ ver.firmware(2017 0928 ), Willem
  • Poziom 21  
    Witam ponownie.
    Oczywiście dziękuję kolegom za wręcz błyskawiczne odpowiedzi.
    Na tą chwilę nie mam jeszcze takiej możliwości by zaprogramować tego typu procka nie mniej nie wykluczam w niedalekiej przyszłości zakupu programatora o takich możliwościach. Jednak to jeszcze nie ten czas dla mnie. I2C Flash.,.. te owszem ale też wiem że trzeba iść z duchem czasu... " koń to przeżytek "
    Stąd moje pytanie czy jest ktoś z kolegów kto to robi?
    Postów w tej materii, widziałem wiele lecz temat dla mnie jest zupełnie świeży i będę nad nim pracował. Tak więc na razie dziękuję za wkład pracy i zainteresowanie się moim tematem.
    Pozdrawiam Piko.
  • Poziom 20  
    Piko napisał:
    Stąd moje pytanie czy jest ktoś z kolegów kto to robi?

Już w drugim poście masz odpowiedź. Jest taki użytkownik " mailo" z nim się kontaktuj.

PS
    Lisek jesteś pewny że RT809H programuje weltrendy?
  • Poziom 21  
    Adewag napisał:

Już w drugim poście masz odpowiedź. Jest taki użytkownik " mailo" z nim się kontaktuj.

Tak dziękuję pisałem. Pan się jeszcze nie odezwał, natomiast w międzyczasie zgadałem się z panem w okolicy, jutro mi sprzeda sprawną płytę. Drogo ale ma być sprawna? A co do naprawy tej to również jeden z kolegów tu z forum zaproponował mi kupno uszkodzonej lecz "wstającej" płyty w rozsądnych pieniądzach. Skusiłem się na tę propozycję również. Niestety to jeszcze czasowo trochę zejdzie (bo swięta) a potem nie będę miał gdzie sprawdzić naprawionej płyty?

Z zamknięciem posta wstrzymam się do odpowiedzi kol. "mailo" bo to będzie ostateczna
    odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie z pierwszego postu "... czy idzie gdzieś dostać taki procesor już zaprogramowany pod tę płytę czy jednak się rozglądać za "nową" płytą? ..."

Pozdrawiam Piko.
  • Spec od monitorów
    " Gołe "WT61p805 kupisz od 5.$/szt na ebay lub z Chin paczka 20szt/ za 12-15.$

Programujesz sam, serwis lub kol.mailo
    Jak zmieniasz płytę > to nie interesuje Cię nr. BN41-01795A tylko ten "drugi" na stickerze zaczynający sie na BN94-.....

:!: popraw opis main w nazwie tematu
    Ma być BN41-0179A
    * nie BN041-.../ usuń (zero)

p.s
    Jak masz wylutowany IC202 to dalej masz zwarcie na pin.2 WT61p....

Z tym nr. oprogramowania (jak napisałem) czyta , zapisuje WT61p805
  • Poziom 21  
    Cytat:
    popraw opis main w nazwie temat

Przepraszam, już poprawiony.
    Cytat:
    Gołe "WT61p805 kupisz od 5.$/szt na ebay lub z Chin paczka 20szt/ za 12-15.$

Tak widziałem dziś jeszcze taniej w necie , nie całe 10 PLN. Ale kol. mailo jeszcze się nie odezwał. Może dlatego że to taki czas przed świąteczny? A tez może nie co dzień tu zagląda?
    Cytat:
    Jak masz wylutowany IC202 to dalej masz zwarcie na pin.2 WT61p....

Tak . IC202 to malutki "kurdupelek" , odlutować go to fraszka. Ma jakieś przejścia ale nie zwarcie. Szukając zwarcia usunąłem po drodze wszystkie (moim zdaniem) kondensatory blokujące (bo też nie rzadko dostają zwarć),nie pomogło. Pamięć 1302 i 1203 a na koniec zostawiłem sobie tego IC1201.
    Nie wylutowywałem go całego a tylko piny 1,2 . Pierwszy jest NC, ale był dostęp kolejnego pinu którym jest zasilanie. Po odpięciu nie ma zwarcia na linii 3,3V natomiast sam procek ma.
    Cytat:
    Jak zmieniasz płytę > to nie interesuje Cię nr. BN41-01795A tylko ten "drugi" na stickerze zaczynający sie na BN94-.....

Jest na stickerze numer BN94-05842Q i tego się mam trzymać tak? Że, inna płyta nie będzie pasowała? Tu jest zapisane przekątna, rodzaj matrycy i pewno jeszcze inne "ciekawostki" tak mam to rozumieć? Czyli samo BN41-01795 jeszcze nie wiele mówi?
    Dobrze, bardzo dziękuję i jutro oglądając "nową" płytę na to zwrócę uwagę.
    Pozdrawiam Piko.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Tak ewidentnie zwarty jest procesor. A co do linków .. ten drugi pasuje bo tuner jest mały BN40-00231A.
    Na razie dzięki za pomoc.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    tuner BN40-00231A.

Też na to zwróc uwagę.
    * UK ver. to BN40-00239B
  • Poziom 21  
    Dzięki .. bo też o tym nie wiedziałem, a można w Polsce trafić i na taką płytę?

Pozdrawiam Piko.

I faktycznie. Posłałem dziś info do znajomego by porównał numer ze stickera z moim. Odpisał że ma inne więc zaoszczędziłem dzięki Tobie lisek jakieś 60km jazdy autem i 2 godziny z dzisiejszego dnia.
    Dziękuję raz jeszcze.

P.S. Mailo nie odezwał się jeszcze a kol. z forum od którego kupuję "wstającą" płytę dziś mi wyśle z drugiego końca Polski. Więc czekam dalej.

Pozdrawiam Piko.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Poprawna podpowiedź ale z tego co pamiętam to stabilizatorek ma oznaczenie IC202
    lisek napisał:
    IC201 WT61P8 pada z powodu uszkodzenia stabilizatora (3.3V) IC201

Samsung UE40EH5000 - Uszkodzony WT61P805 na płycie BN41-01795A
    Tydzień temu programowałem nowego weltrenda na tej płycie , ale trzeba również na płycie zmienić stabilizatorek .
  • Poziom 21  
    Witam.
    Dziś, przy wydatnej pomocy wielu uczestników z tego forum zakończyłem naprawę w/w Tv.
    Prócz wpisów które widać wcześniej, otrzymałem sporą korespondencję na PW. Propozycje były przeróżne teraz jestem gotów na udzielenie odpowiedzi na moje pytanie z pierwszego posta.

Piko napisał:

I teraz mam pytanie czy idzie gdzieś dostać taki procesor już zaprogramowany pod tę płytę czy jednak się rozglądać za "nową" płytą?

Tak. Idzie dostać i to za na prawdę małe pieniądze rzędu nawet 8 PLN. Pozostaje teraz jeszcze zaprogramowanie go ? I tu powiem tak , jest tu wiele osób na tym forum które oferowały swoją pomoc w programowaniu tanio uważam, a jeden z kolegów wręcz zaproponował bym mu wysłał płytę i on mi wymieni procek i zaprogramuje a ja tylko za przesyłkę w obie strony zapłacę? Niesamowite (są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie)! :)
    Ja jednak się zdecydowałem wcześniej i kupiłem uszkodzoną płytę z zapewnieniem że ten procek jest ok.. gdyż TV dawał się załączyć. Trochę pracy było z odlutowaniem uszkodzonego procka , potem odlutowanie dobrego i ponowne lutowanie do płyty. Wymieniłem też zgodnie z namową wielu użytkowników forum stabilizator 3.3V na większy serii 1117 o tym samym napięciu. I tv gra. Tak więc mój koszt to ok. 60 PLN + czas.
    Koszt płyty na aukcjach internetowych jest ponad 200 PLN.
    Wniosek jest prosty. Po mojemu bardziej opłaca się naprawiać niż kupić inną sprawną płytę a do tego dochodzi jeszcze coś takiego jak satysfakcja z naprawy? :ok:
    Jeszcze raz chcę podziękować za pomoc Wszystkim kolegom tym co widać i tym co pisali do mnie na PW.
    Pozdrawiam Piko.
  • Poziom 22  
    To płytę którą kupiłeś masz jeszcze możliwość naprawy,co prawda trzeba by zrobić rebal SEMS23, możesz też sprzedać dla tunera i część kosztów Ci się zwraca.
    Na All...... Weltreda można kupić w granicach 8zł. mogę Ci zaprogramować.
    Na dzień dzisiejszy próbowałem tymi wsadami zaprogramować WT61P802
    zaprogramowało i zweryfikowało się właściwie.
  • Spec od monitorów
    No to fajna wiadomosć.

:!: Nie ma jak to Stary Piastowski Wrocław .
  • Poziom 21  
    Pochwaliłem się.. ;)

Witam. Coś go jeszcze "gniecie"?
    Wczoraj po skręceniu postawiłem na stole w drugim pomieszczeniu i chodził.Przed 18 zobaczyłem że jest na czuwaniu (LED się świecił) więc jeszcze wziąłem pilota by go załączyć. Zapaliło się logo Samsunga (bardziej mignęło tak bym powiedział), ekran podświetlony, odbiornik reaguje na pilota (miganiem diody), zupełny brak treści obrazu, fonii .. Ręce mi opadły, no trudno.
    A z tą reakcją diody to jest tak jak powinno być tzn. kiedy tv jest na czuwaniu dioda świeci kiedy włączam odbiornik , dioda mruga , mignie logo i za chwilę przestaje i nie świeci (tak jak przy pracującym tv). Każde naciśnięcie pilota wywołuje reakcję diody (ch+, ch- czy Vol+ Vol-) i tylko tyle.
    A dziś rano załączam wtyk do gniazdka, jak gdyby nigdy nic .. zupełnie prawidłowe reakcje. Tv gra normalnie? Będę go jeszcze rozkręcał obejrzę zasilacz. Wcześniej widziałem że ma bardzo wygrzane miejsca gdzie są diody prostownicze zasilające podświetlenie, może jakieś "zimne luty". Nie mniej może to być coś z gałęzią 3.3v (a napięcia nie mierzyłem po przeróbce) potrzebnego do odczytania pamięci flash? Czy mam rację w tym przypadku? Czas pokaże.
    Na razie pozdrawiam Piko.
  • Poziom 22  
    Z tego co napisałeś zakładam że z płytą wszystko jest Ok.chyba że coś nie wytrzymuje obciążenia lub temperatury.
    Samą podświetlenie jesteś w stanie ocenić odłączając kabelek od płyty i tak zostawić na jakiś czas i zobaczysz czy się nie wyłączy.
    W ten sposób sprawdzisz część zasilacza i podświetlenie.
  • Poziom 21  
    Witam.
    I się wyjaśniło. Tak usterka pochodzi w dalszym ciągu od WT61.. Wczoraj rozkręciłem ponownie odbiornik. Napięcie 3.3v stoi jak drut, nic się nie grzeje. Tv pograł może z 10 minut i przestał reagować na pilota , za jakiś nieokreślony czas się wyłączył. "Reset" czyli wyjęcie wtyczki sieciowej powodowało dziwne moim zdaniem nieustalone stany w procku gdyż dioda migała jak chciała ? tzn.. raz bądź 5 razy odstępy czasowe tez były od krótkich po kilkusekundowe?
    Ogrzanie hotem.. spowodowało że wszystko wróciło do normy.. i znów 10 min. pracy i wyłączył się. Poprawiłem jeszcze raz luty, ale jest bez zmian. Jedyny sensowny wniosek który mi się nasuwa to taki że przy przekładaniu WT61 musiałem go przegrzać hotem ? Tak więc zamówię u kolegi z forum nowy zaprogramowany procesor i wlutuję. Nauka kosztuje ;)
    Pozdrawiam Piko.
  • Poziom 22  
    Spróbuj jeszcze sprawdzić stan i pomierzyć coś na tym yoistiku od włączania bo z niego idzie właśnie na WT.
    Bardziej bym się czepił też pozostałych pamięci a możesz je przerzucić.
  • Poziom 21  
    Próbowałem też reakcji na Joy.. i faktycznie jak się "wieszał" to z joy-a nie szło dać "w dół"..wszystkie pozostałe kierunki działały. To widziałem. Teraz już nie mam możliwości sprawdzić z płytą bo ją spakowałem i czeka na kuriera. Wysyłam ją do jednego z forumowiczów Elektrody który zaprogramuje mi nowego WT. Joy teraz pomierzyłem, wydaje się być dobrym. Bynajmniej
    przyrząd reaguje na poszczególne kierunki. Pozdrawiam i dziękuję Piko.

Witam.
    Jak wspomniałem wyżej płytę wysłałem do kol elmo071 celem wymiany i zaprogramowania WT61. Płyta wróciła, krótki test poprawności działania na warsztacie i tv powędrował do klienta.
    Minęło kilka dni jak TV pracuje u klienta w domku i nie ma zgłoszenia o nieprawidłowościach w działaniu odbiornika.
    Tak więc warto zainwestować w sprzęt do programowania i samemu wykonywać tego typu naprawy, których z każdym dniem będzie przybywać?
    Osiągnięty sukces zawdzięczam dobrym ludziom na tym forum i swoim dążeniom do sięgania po coś co dla mnie wczoraj było jeszcze niedostępne.
    Dziękuję wszystkim za pomoc i wypowiedzi w tym temacie. Temat zamykam jako rozwiązany.
    Pozdrawiam Piko.