Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo, MSI - Laptop z Windows 10 nie wykrywa Chromecast

29 Mar 2018 11:25 2079 3
  • Poziom 2  
    Mam duży problem z Chromecastem (wersja 2015).

Po zmianie routera (działał na Tp-Link Archer C7) przestał działać mi Chromecast. Testowałem to już na trzech innych routerach (Asus, Tenda, UPC) oraz kilku laptopach (Lenovo, MSI, Toschiba) i nadal to samo.

Po zresetowaniu Chromecasta do ustawień fabrycznych wchodzę na laptopie chromecast.com/setup i tam go wykrywa. Ustawiam nazwę, wpisuję hasło do sieci WiFi i przeglądarka próbuje ponownie wykryć Chromecasta - niestety bez skutku. Gdy wpiszę w wyszukiwarce: chrome: //cast/#devices/tutaj_jego_IP to bez problemu się z nim łączy, mogę zmieniać ustawienia, ale nadal go nie wykrywa.

Co może być jeszcze przyczyną?

Dodatkowe uwagi:
    - profil sieciowy mam ustawiony na "prywatny"
    - laptop i chromecast podłączony do tej samej sieci WiFi (2 GHz)
    - sprawdzane na kilku laptopach
    - na androidzie działa bez problemu
    - nie mam zainstalowanych wirtualnych kart sieciowych
  • Switche POE
  • Poziom 24  
    Spróbuj wyłączyć zaporę. Zdaje się, że profil "prywatny" blokuje widoczność urządzeń w sieci (a raczej ich wyszukiwanie).
  • Switche POE
  • Poziom 2  
    Wyłączyłem zaporę. Niestety bez zmian,
    Nie mam antywirusa więc już nie ma co za bardzo tego blokować.

Pomyślałem, że to wina konkretnej sztuki i może coś się w nim zepsuło, więc pojechałem do sklepu pożyczyć nową sztukę. Niestety to też nie pomogło.
    Przełączałem profil na publiczny jak i prywatny. Też bez zmian.
    Brak mi już pomysłów.

Może coś na routerze?
  • Poziom 2  
    Temat drążyłem i udało się rozwiązać.

Winnymi okazały się dwa ustawienia:
    1. Ustawiłem na routerze stały adres IP dla Chromecasta - znalazłem info, że on tego nie lubi. Włączyłem dla niego przydzielanie DHCP i poszło.
    2. Moja adresacja IP była ustawiona 11.11.11.xx. Gdy zmieniłem na 192.168.0.xx wszystko zaczęło działać.