Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 benzyna - świeci kontrolka ciśnienia oleju

29 Mar 2018 11:58 4668 5
  • Poziom 22  
    Witam.
    Samochód peugeot 207 przy rozgrzanym silniku 90 stop.na wolnych obrotach (na biegu jałowym ) zapala się kontrolka ciśnienia oleju poniżej 1000 obr.
    W zeszłym roku wymieniłem olej oraz filtr oleju , samochód stał 3 miesiące .
    Na zimnym silniku wszystko dobrze.

Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy ?

Silnik 1,4 benzyna 16V kod silnika KFU.
    Jakie powinno być ciśnienie na rozgrzanym silniku na biegu jałowym i wysokich obrotach w tym modelu.?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Ok, filtr kupiłem dzisiaj oryginał ( w zeszłym roku założyłem nie pamiętam jakiej firmy,ale nie oryginał )więc zaczne od filtru, nastepnie pod jade do mechanika i dokonam pomiaru ciśnienia.
    Czyli przy obrotach na biegu jałowym na rozgrzanym silniku ( wskazówka poniżej 1000 obr.) nie może być mniej niż 0,35 bar.?
    Jeżeli chodzi o czujnik ciśnienia oleju to nie wiem czy jest sprawny ale mam pytanie
    czy możliwe by źle pokazywał po nagrzaniu na wolnych obrotach ?
    O ile chodzi o panewki to chyba to jest do sprawdzenia po odkręceniu miski olejowej
    ( myślę tu o mechaniku że jest w stanie stwierdzić )
    Czy wymiana ewentualnej pompy olejowej to skomplikowana robota ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Witam.
    Wymieniłem filtr oleju na oryginał peugeot tak na opakowaniu pisało ( na filtrze pisało MAN ), wymieniłem czujnik ciśnienia oleju który został dobrany po nr.vin, zrobiłem małą dolewkę oleju i jestem po tygodniu jazdy i na razie kontrolka się nie zaświeciła.
  • Poziom 1  
    roznituj smoka w pompie oleju w sitku czasami znajduje się sylikon