Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pozostałości po webunstop/alphashoppers na Operze

jacktorn 30 Mar 2018 08:09 333 3
  • #1 30 Mar 2018 08:09
    jacktorn
    Poziom 2  

Witam Ekspertów,
    w oparciu o stare wątki próbowałem we własnym zakresie pobawić się FRST i doprowadzić kompa do przyzwoitego stanu. Prawdopodobnie jestem na ostatniej prostej, bo ostatnią rzeczą, z którą nie mogę sobie poradzić to odnalezienie rekordu odpowiedzialnego za irytujące karty z reklamami na Operze, które pojawiają się raz na jakiś czas po kliknięciu na dowolnym miejscu ekranu przeglądarki, coś jakby nałożone na wierzch jedno wielkie przeźroczyste hiperłącze - na pewno wiecie o czym mówię :)

Logi w załączeniu, chętnie również zapoznam się z wszelkimi kosmetycznymi kwestiami - jeśli takowe się pojawią. Bardziej niż gotowiec ucieszyłyby mnie wskazówki, dzięki którym samemu mógłbym namierzyć (i zrozumieć) problem.

Dziękuję i pozdrawiam życząc Wesołych Świąt!
    ~jacktorn

0 3
  • Pomocny post
    #2 30 Mar 2018 08:54
    krzychupar
    Poziom 41  

Otwórz notatnik systemowy i wklej:

Task: {D7A23FAC-128D-406F-B4D4-1322BD740442} - System32\Tasks\Opera scheduled Autoupdate 1522378209 => C:\Program Files\Opera\launcher.exe [2018-03-28] (Opera Software)
    GroupPolicy: Ograniczenia <==== UWAGA
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    U3 idsvc; Brak ImagePath
    EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść w folderze, gdzie masz FRST.exe.
    Uruchom FRST i kliknij w Fix/Napraw.

O to https://www.fixitpc.pl/topic/23904-frst-tutorial-obs%C5%82ugi-farbar-recovery-scan-tool/ tobie chodziło?

0
  • Pomocny post
    #3 30 Mar 2018 09:12
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wpisow z Opery nie widac w logach z FRST, dlatego najlepiej zgrac zakladki i usunac katalog profilu przegladarki.

0