Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju

Stingraypl 30 Mar 2018 10:49 6891 8
    Stingraypl
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Mam problem z Renault Master 2,3 150 km.
    W aucie zapala się komunikat " Usterka ciśnienia oleju" i nie można odpalić auta.
    W jednym przypadku po zgaszeniu samochodu nie można było go odpalić ponieważ po przekręceniu stacyjki pojawiał się komunikat z tym błędem i rozrusznik nie kręcił. Przyszedł koleś z komputerem skasował błędy i auto odpaliło i pojechało. Kolejny raz auto zgasło podczas jazdy i nie można było go odpalić, po kilku minutach odpaliło jak by nigdy nic. Dziś rano odpaliło potem zostało zgaszone i już nie można go odpalić. P przekręceniu stacyjki wyskakuje komunikat "Usterka ciśnienia oleju" i nic nie mogę zrobić.
    Proszę o rade, pomoc, pomysł jak uruchomić auto
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    pp_pablo
    Level 24  
    Wyeliminować usterkę. Sprawdź czujnik ciśnienia oleju, wiązkę/wtyczkę jak wszytko OK to pompa do sprawdzenia ewentualnie smok do przeczyszczenia. I jeszcze jedno, na jakim oleju jeździsz, jakiej marki masz filtr oleju i jaki jest rzeczywisty przebieg auta?
    Stingraypl
    Level 2  
    pp_pablo wrote:
    Wyeliminować usterkę. Sprawdź czujnik ciśnienia oleju, wiązkę/wtyczkę jak wszytko OK to pompa do sprawdzenia ewentualnie smok do przeczyszczenia. I jeszcze jedno, na jakim oleju jeździsz, jakiej marki masz filtr oleju i jaki jest rzeczywisty przebieg auta?

Problem jest taki, że auto stoi na drodze i nie mam pod ręką mechanika.
    Auto ma okolo 400 tys km, ale był wymieniony silnik, który ma około 150 tysięcy. Nie wiem jaki olej i filtr, ale auto miało wymianę około 5 tysięcy km temu
    Dziwi mnie sprawa, że samochód raz odpala a raz nie ;/
    teodor76
    Level 17  
    [quote="Stingraypl"
    W aucie zapala się komunikat " Usterka ciśnienia oleju" i nie można odpalić auta.

Jeśli dobrze rozumiem to w trakcie kręcenia rozrusznikiem pokazuje się kontrolka oleju taki symptom jest normalny przy długim kręceniu rozrusznikiem wiec ja bym kontrolkę zostawił wspokoju . Podłacz komputer odczyt błedów inaczej nic nie zrobisz .
    Stingraypl
    Level 2  
    Na początku od razu po przekręceniu stacyjki pokazywał się taki komunikat i nawet nie kręcił, po odłączeniu akumulatora i podłączeniu po kilku minutach wygląda to tak, że po sekundzie kręcenia pojawia się taki błąd i przestaje kręcić
    Artur131184
    Level 3  
    PANOWIE POMOCY!!!

Mam to samo MOVANO 2017r z Ad blue i Start-Stop.
    Błąd U0100 - Sterownik silnika, błędy komunikacji
    Po włączeniu zapłonu i tylko włączeniu błąd usterka ciśnienia oleju i nie można zakręcić. Odcina rozrusznik, Po kilkudziesięciu włączeniach zapłonu auto odpala i działa wszystko do dłuższego postoju. Postoi dobę i te same cyrki. Zauważyłem że jak pokazuje błąd to w ogóle nie podnosi wskazówki od ilości dodatku Ad blue. Leży na zero i już wiem że nie odpali bo pokaże błąd.
    Wiem że ktoś już miał taki bądź inny przypadek. Proszę o odpowiedz gdyż auto musi jechać w trasę i nawet jak potrzeba wymienić sterownik lub coś takiego to kupie nowy i go wymienię.
    Slavomir_
    Level 9  
    Stingraypl wrote:
    Dzień dobry.
    Mam problem z Renault Master 2,3 150 km.
    W jednym przypadku po zgaszeniu samochodu nie można było go odpalić ponieważ po przekręceniu stacyjki pojawiał się komunikat z tym błędem i rozrusznik nie kręcił. Przyszedł koleś z komputerem skasował błędy i auto odpaliło i pojechało. Kolejny raz auto zgasło podczas jazdy i nie można było go odpalić, po kilku minutach odpaliło jak by nigdy nic. Dziś rano odpaliło potem zostało zgaszone i już nie można go odpalić. P przekręceniu stacyjki wyskakuje komunikat "Usterka ciśnienia oleju" i nic nie mogę zrobić.
    Proszę o rade, pomoc, pomysł jak uruchomić auto

Witam , mam pytanie , udało się Ci rozwiązać ten problem ? Ja mam taki sam tylko u mnie jest tak : Czasami odpala auto normalnie i jedzie wszystko ok ,czasami a nawet często jest tak , że próbuje odpalić lecz kręci przez około 2-4 sekundy i rozłącza , pojawia sie komunikat Usterka Ciśnienia oleju , potem już nie odpali (no czasami po kilkunastu próbach ) ale jak zdejmę kleme z akumulatora na 20 minut , czasami na 40 minut to odpali normalnie :/ Próbowałem podłączyć pod komputer lecz łączy sie na chwile i rozłącza , zauważyłem , wiem kiedy juz nie odpali , przekręcam kluczyk i w miejscu na środku gdzie widnieje przebieg , dziwnie przeskakuje i potem temperatura wskazówka leci w dół i później napis usterka cisnienia oleju . (w kolegi przypadku to wskaźnik ad blue leci w dół spada na zero ) Wina chyba po stronie elektroniki gdzieć :/ Lecz jak nie chce sie połączyć przez kompa , myślałem ,że może takie sprytne auto i jak za mało oleju stan minimum to może system rozłącza i nie pozwala odpalić auta , stwierdziłem tak ponieważ raz po uzupełnieniu oleju odpalił , lecz to był chyba zbieg okliczności :/ Będe bardzo wdzięczny za jakąs pomoc co to jest , pozdrawiam serdecznie .
    Stingraypl
    Level 2  
    U mnie był problem z instalacją
    boy0
    Level 10  
    Panowie gdyby ktos szukal wlasnie doszedlem do tego. Komunikat o usterce cisnienia oleju i rozrusznik milczy, przyczyna byla jak duzo ludzi pisalo przegnity kabel w korytku albo nawet troche nizej ,czerwony z akumlatora do puszki pod zbiorniczkiem wyrownawczym. Wiem ze duzo ludzi pisalo otym ale auto stalo w gownianym miejscu i niemialem jak tam nadu sie dokopac wiec ludzilem sie ze to moze cos innego
    I rozkopalem wszystko a to jednak byl ten cenzura kabel oktorym koledzy pisali Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju