Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju

Stingraypl 30 Mar 2018 10:49 10635 8
    Stingraypl
    Level 6  
    Dzień dobry.
    Mam problem z Renault Master 2,3 150 km.
    W aucie zapala się komunikat " Usterka ciśnienia oleju" i nie można odpalić auta.
    W jednym przypadku po zgaszeniu samochodu nie można było go odpalić ponieważ po przekręceniu stacyjki pojawiał się komunikat z tym błędem i rozrusznik nie kręcił. Przyszedł koleś z komputerem skasował błędy i auto odpaliło i pojechało. Kolejny raz auto zgasło podczas jazdy i nie można było go odpalić, po kilku minutach odpaliło jak by nigdy nic. Dziś rano odpaliło potem zostało zgaszone i już nie można go odpalić. P przekręceniu stacyjki wyskakuje komunikat "Usterka ciśnienia oleju" i nic nie mogę zrobić.
    Proszę o rade, pomoc, pomysł jak uruchomić auto
    pp_pablo
    Level 25  
    Wyeliminować usterkę. Sprawdź czujnik ciśnienia oleju, wiązkę/wtyczkę jak wszytko OK to pompa do sprawdzenia ewentualnie smok do przeczyszczenia. I jeszcze jedno, na jakim oleju jeździsz, jakiej marki masz filtr oleju i jaki jest rzeczywisty przebieg auta?
    Stingraypl
    Level 6  
    pp_pablo wrote:
    Wyeliminować usterkę. Sprawdź czujnik ciśnienia oleju, wiązkę/wtyczkę jak wszytko OK to pompa do sprawdzenia ewentualnie smok do przeczyszczenia. I jeszcze jedno, na jakim oleju jeździsz, jakiej marki masz filtr oleju i jaki jest rzeczywisty przebieg auta?

Problem jest taki, że auto stoi na drodze i nie mam pod ręką mechanika.
    Auto ma okolo 400 tys km, ale był wymieniony silnik, który ma około 150 tysięcy. Nie wiem jaki olej i filtr, ale auto miało wymianę około 5 tysięcy km temu
    Dziwi mnie sprawa, że samochód raz odpala a raz nie ;/
    teodor76
    Level 17  
    [quote="Stingraypl"
    W aucie zapala się komunikat " Usterka ciśnienia oleju" i nie można odpalić auta.

Jeśli dobrze rozumiem to w trakcie kręcenia rozrusznikiem pokazuje się kontrolka oleju taki symptom jest normalny przy długim kręceniu rozrusznikiem wiec ja bym kontrolkę zostawił wspokoju . Podłacz komputer odczyt błedów inaczej nic nie zrobisz .
    Stingraypl
    Level 6  
    Na początku od razu po przekręceniu stacyjki pokazywał się taki komunikat i nawet nie kręcił, po odłączeniu akumulatora i podłączeniu po kilku minutach wygląda to tak, że po sekundzie kręcenia pojawia się taki błąd i przestaje kręcić
    Artur131184
    Level 4  
    PANOWIE POMOCY!!!

Mam to samo MOVANO 2017r z Ad blue i Start-Stop.
    Błąd U0100 - Sterownik silnika, błędy komunikacji
    Po włączeniu zapłonu i tylko włączeniu błąd usterka ciśnienia oleju i nie można zakręcić. Odcina rozrusznik, Po kilkudziesięciu włączeniach zapłonu auto odpala i działa wszystko do dłuższego postoju. Postoi dobę i te same cyrki. Zauważyłem że jak pokazuje błąd to w ogóle nie podnosi wskazówki od ilości dodatku Ad blue. Leży na zero i już wiem że nie odpali bo pokaże błąd.
    Wiem że ktoś już miał taki bądź inny przypadek. Proszę o odpowiedz gdyż auto musi jechać w trasę i nawet jak potrzeba wymienić sterownik lub coś takiego to kupie nowy i go wymienię.
    Slavomir_
    Level 9  
    Stingraypl wrote:
    Dzień dobry.
    Mam problem z Renault Master 2,3 150 km.
    W jednym przypadku po zgaszeniu samochodu nie można było go odpalić ponieważ po przekręceniu stacyjki pojawiał się komunikat z tym błędem i rozrusznik nie kręcił. Przyszedł koleś z komputerem skasował błędy i auto odpaliło i pojechało. Kolejny raz auto zgasło podczas jazdy i nie można było go odpalić, po kilku minutach odpaliło jak by nigdy nic. Dziś rano odpaliło potem zostało zgaszone i już nie można go odpalić. P przekręceniu stacyjki wyskakuje komunikat "Usterka ciśnienia oleju" i nic nie mogę zrobić.
    Proszę o rade, pomoc, pomysł jak uruchomić auto

Witam , mam pytanie , udało się Ci rozwiązać ten problem ? Ja mam taki sam tylko u mnie jest tak : Czasami odpala auto normalnie i jedzie wszystko ok ,czasami a nawet często jest tak , że próbuje odpalić lecz kręci przez około 2-4 sekundy i rozłącza , pojawia sie komunikat Usterka Ciśnienia oleju , potem już nie odpali (no czasami po kilkunastu próbach ) ale jak zdejmę kleme z akumulatora na 20 minut , czasami na 40 minut to odpali normalnie :/ Próbowałem podłączyć pod komputer lecz łączy sie na chwile i rozłącza , zauważyłem , wiem kiedy juz nie odpali , przekręcam kluczyk i w miejscu na środku gdzie widnieje przebieg , dziwnie przeskakuje i potem temperatura wskazówka leci w dół i później napis usterka cisnienia oleju . (w kolegi przypadku to wskaźnik ad blue leci w dół spada na zero ) Wina chyba po stronie elektroniki gdzieć :/ Lecz jak nie chce sie połączyć przez kompa , myślałem ,że może takie sprytne auto i jak za mało oleju stan minimum to może system rozłącza i nie pozwala odpalić auta , stwierdziłem tak ponieważ raz po uzupełnieniu oleju odpalił , lecz to był chyba zbieg okliczności :/ Będe bardzo wdzięczny za jakąs pomoc co to jest , pozdrawiam serdecznie .
    Stingraypl
    Level 6  
    U mnie był problem z instalacją
    boy0
    Level 10  
    Panowie gdyby ktos szukal wlasnie doszedlem do tego. Komunikat o usterce cisnienia oleju i rozrusznik milczy, przyczyna byla jak duzo ludzi pisalo przegnity kabel w korytku albo nawet troche nizej ,czerwony z akumlatora do puszki pod zbiorniczkiem wyrownawczym. Wiem ze duzo ludzi pisalo otym ale auto stalo w gownianym miejscu i niemialem jak tam nadu sie dokopac wiec ludzilem sie ze to moze cos innego
    I rozkopalem wszystko a to jednak byl ten cenzura kabel oktorym koledzy pisali Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju