Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault \master - Zapala się kontrolka Usterka ciśnienia oleju

Stingraypl 30 Mar 2018 10:49 687 4
  • #1 30 Mar 2018 10:49
    Stingraypl
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Mam problem z Renault Master 2,3 150 km.
    W aucie zapala się komunikat " Usterka ciśnienia oleju" i nie można odpalić auta.
    W jednym przypadku po zgaszeniu samochodu nie można było go odpalić ponieważ po przekręceniu stacyjki pojawiał się komunikat z tym błędem i rozrusznik nie kręcił. Przyszedł koleś z komputerem skasował błędy i auto odpaliło i pojechało. Kolejny raz auto zgasło podczas jazdy i nie można było go odpalić, po kilku minutach odpaliło jak by nigdy nic. Dziś rano odpaliło potem zostało zgaszone i już nie można go odpalić. P przekręceniu stacyjki wyskakuje komunikat "Usterka ciśnienia oleju" i nic nie mogę zrobić.
    Proszę o rade, pomoc, pomysł jak uruchomić auto

0 4
  • #2 30 Mar 2018 11:11
    pp_pablo
    Poziom 19  

Wyeliminować usterkę. Sprawdź czujnik ciśnienia oleju, wiązkę/wtyczkę jak wszytko OK to pompa do sprawdzenia ewentualnie smok do przeczyszczenia. I jeszcze jedno, na jakim oleju jeździsz, jakiej marki masz filtr oleju i jaki jest rzeczywisty przebieg auta?

1
  • #3 30 Mar 2018 11:23
    Stingraypl
    Poziom 2  

pp_pablo napisał:
    Wyeliminować usterkę. Sprawdź czujnik ciśnienia oleju, wiązkę/wtyczkę jak wszytko OK to pompa do sprawdzenia ewentualnie smok do przeczyszczenia. I jeszcze jedno, na jakim oleju jeździsz, jakiej marki masz filtr oleju i jaki jest rzeczywisty przebieg auta?

Problem jest taki, że auto stoi na drodze i nie mam pod ręką mechanika.
    Auto ma okolo 400 tys km, ale był wymieniony silnik, który ma około 150 tysięcy. Nie wiem jaki olej i filtr, ale auto miało wymianę około 5 tysięcy km temu
    Dziwi mnie sprawa, że samochód raz odpala a raz nie ;/

0
  • #4 30 Mar 2018 22:34
    teodor76
    Spec od samochodów

[quote="Stingraypl"
    W aucie zapala się komunikat " Usterka ciśnienia oleju" i nie można odpalić auta.

Jeśli dobrze rozumiem to w trakcie kręcenia rozrusznikiem pokazuje się kontrolka oleju taki symptom jest normalny przy długim kręceniu rozrusznikiem wiec ja bym kontrolkę zostawił wspokoju . Podłacz komputer odczyt błedów inaczej nic nie zrobisz .

0
  • #5 30 Mar 2018 23:47
    Stingraypl
    Poziom 2  

Na początku od razu po przekręceniu stacyjki pokazywał się taki komunikat i nawet nie kręcił, po odłączeniu akumulatora i podłączeniu po kilku minutach wygląda to tak, że po sekundzie kręcenia pojawia się taki błąd i przestaje kręcić

0