Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT AURA - schemat podłączenia radia samochodowego

Kamel1201 30 Mar 2018 22:59 1206 5
  • #1 30 Mar 2018 22:59
    Kamel1201
    Poziom 6  

Witam
    Zakupiłem ostatnio używane radio samochodowe za 20 zł SEAT AURA - schemat podłączenia radia samochodowego
    Proszę o pomoc w podłączniu.
    Tak wyglądają kostki z tyłu (prosze o ich schemat)
    Do czego służy ten ,,dzyndzel' :D
    Czytałem również, że do tego radia trzeba jakiś kod wpisać. Jeśli to prawda to skąd mam go wziąć?
    Radio ma z przodu również przycisk z napisem phones tzn. czy moge użyć go jako wzmacniacza i podłączyć do niego telefon?
    Oraz moje ostatnie pytanie: po co są te dziury?
    Z góry dziękuję za pomoc 8-)

0 5
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 31 Mar 2018 00:18
    redelektron
    Poziom 19  

Witaj
    Jeśli chodzi o podłączenie to z drugiego zdjęcia interesują Cię gniazdo środkowe i dolne. Górne jest ro zmieniarki CD. Można je wykorzystać jako wejście liniowe ale trzeba trochę pokombinować z okablowaniem. Wracając do gniazd środkowego i dolnego to środkowe to wyjścia głośnikowe a dolne to zasilanie. Aby to podłączyć kup sobie wtyki ISO (zasilający i głośnikowy).Np taki jak tu: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/akcesorium-blow-iso-wtyk-glosnik-i-zasil . Jeśli chcesz radia używać w domu to szukaj wtyków zakończonych luźnymi przewodami (podłączenie zasilacza 12V i głośników) a jak w aucie to gniazdem pasującym do Twojej instalacji w aucie. Opisy kolorów przewodów złączy ISO spokojnie znajdziesz w necie.
    Aha, to czerwone na drugim zdjęciu to bezpiecznik jakby co :D .
    Co do dzyndzla to zwykła śruba. Nie wiem do czego jest przewidziana. Możliwe że do zamontowania radia w jakiejś nietypowej pozycji. Pod względem uruchomienia radia nie ma ona żadnego znaczenia.
    Kod. Niektóre radia proszą o podanie kodu zabezpieczającego (antykradzieżowego). Jest on podawany w dokumentacji od radia (w pakiecie z instrukcją do samochodu), której prawdopodobnie nie masz... Czasem można go znaleźć gdzieś na obudowie radia. Zazwyczaj jest to ciąg czterech cyfr. Jeśli radio "zawoła" o kod a Ty go nie podasz to go nie uruchomisz. Jakby tego było mało bywa też tak, że kilkukrotne podanie złego kodu zablokuje urządzenie na dość długi czas i nawet wyłączenie zasilania nie pomoże.
    Phones to w bezpośrednim tłumaczeniu słuchawki ale co tu autor miał na myśli to sam nie wiem. Chyba, że jest to radio do śmigłowca ale SEAT śmigłowców nie produkował :D . Poszukaj w necie instrukcji obsługi od tego radia to może coś się dowiesz w tej kwestii.
    Telefon można próbować podłączyć przez wejście zmieniarki CD o ile uda się dokupić odpowiedni wtyk do radia i zrobić przejście np na wtyk JACK 3,5mm do telefonu.
    Jeśli chodzi i tajemnicze dziury to zapewne otwory na jakiś uchwyt na przewody. Jednak nie jest Ci on na nic potrzebny.
    Podsumowując, kup wtyki ISO i spróbuj to radio uruchomić. Wtyki kupisz w większości sklepów RTV lub CAR AUDIO. Pamiętaj o zachowaniu biegunowości +/- przy podłączaniu zasilania bo można poważnie uszkodzić radio przy pomyłce.

0
  • Mitronik
  • #3 31 Mar 2018 00:35
    Kamel1201
    Poziom 6  

redelektron napisał:
    Górne jest ro zmieniarki CD. Można je wykorzystać jako wejście liniowe ale trzeba trochę pokombinować z okablowaniem .

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :wink: , lecz kupując to radio miałem na celu użyć go głównie pod aux. A tak poza tym to nie mam pojęcia co w ogóle wpisać w internet aby znaleźć schemat tej trzeciej kostki. Byłbym wdzięczny za podpowiedź :)
    Aha i jeszcze jedno pytanie: jak tam podłączyć subwoofer :?:

0
  • Pomocny post
    #4 31 Mar 2018 00:52
    gradek83
    Poziom 37  

A takiej wiązki kabli nie było w zestawie z radiem ?
    SEAT AURA - schemat podłączenia radia samochodowegoSEAT AURA - schemat podłączenia radia samochodowego

0
  • Pomocny post
    #5 31 Mar 2018 00:54
    redelektron
    Poziom 19  

Narazie nie zaprzątaj sobie głowy aux-em czy subwooferem. Kup wtyki ISO i spróbuj uruchomić radio bo jeśli kodu nie znasz i nie ma go gdzieś na obudowie to radio jest do wyrzucenia bo nic sam nie poradzisz...

0
  • #6 31 Mar 2018 13:34
    Kamel1201
    Poziom 6  

na obudowie były jakieś trzy 4-cyfrowe kody wpisałem dwa z nich nie pasowały to poczekałem godzine na włączonym radiu i wpisałem trzeci też nie pasował:-?

0