Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zagrzana woda nie wypływa z bojlera

04 Kwi 2018 15:19 10245 31
  • Poziom 4  
    Witam, posiadam bojler 35l. Był ciągle użytkowany, nie było żadnych problemów. Wyjeżdżając z domu na miesiąc wyłączyłem go, zakręciłem wszystkie zawory. Po powrocie włączyłem wszystko tak jak było wcześniej, jednak nie mam w kranie ciepłej wody, a w bojlerze jest. Co może być przyczyną? Dodam że instalacja wodna ma ok 1.5 roku.
  • Poziom 28  
    Może urwał się któryś z zaworków i nie działa?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Sprawdź zawór bezpieczeństwa, czy jest drożny.
  • Poziom 4  
    Gdy otworzę zawór bezpieczeństwa woda leci przez chwilę, kilka sekund i przestaje.
    Żaden zaworek się nie urwał, był przez miesiąc wyłączony z prądu, nic innego nie było przy nim robione
  • Poziom 31  
    Czyli już przed zaworem bezpieczeństwa masz zatkane. Albo zrobiło się podciśnienie.
  • Poziom 10  
    Może bojler nie jest do pełna zalany wodą? Odkręć dopływ zimnej wody, otwórz najbliższy kurek z ciepłą wodą i zobacz czy po pewnym czasie uleci powietrze i zacznie płynąć woda.
  • Poziom 10  
    @Witold5, jak najbardziej, ale stwierdziłeś tylko fakt, koledze autorowi tematu chodziło o to, co z tym fantem zrobić więc mu po prostu wytłumaczyłem. Bez urazy.
  • Poziom 31  
    Sądziłem, że mając bojler w domu, właściciel umie go obsłużyć. Więc tylko podpowiedziałem możliwość. A to tylko prawa fizyki.
  • Poziom 4  
    A więc co mam zrobić? Bo jestem zupełnie zielony w tym temacie.. Robiłem już to co polecił markutek, ale nic się nie wydarzylo
  • Poziom 21  
    markutek87 napisał:
    Odkręć dopływ zimnej wody, otwórz najbliższy kurek z ciepłą wodą i zobacz czy po pewnym czasie uleci powietrze i zacznie płynąć woda.

Od tego zacznij i napisz jaki efekt.
  • Poziom 4  
    Nie ma efektu żadnego. Miało być jestem, wybacz, słownik w telefonie... Post został poprawiony, jak widac
  • Poziom 31  
    Czyli, należy czytać co się napisało.
  • Poziom 16  
    I napisz czy z ciepłego kurka leci ciepła czy zimna woda, czy tylko samo powietrze syczy? Zaraz, z bojlera jak nie masz ciśnienia to raczej nie odkręciłeś zaworu albo też membrana ta co cisnienie daje jest zepsuta. I jak długo pobiera zimną wodę do nagrzania? Czy podczas pobierania wody leci może ona z zaworu bezpieczeństwa?
    Wiedzę mam żadną ale jak zobaczę schemat typowego bojlera to się zobaczy czy to jest wina zatkania odpływu ciepłej wody czy też pęknięcia przepony.
    EDIT czy ten efekt to zimna woda czy powietrze?
  • Poziom 31  
    Autor tematu pisze, że instalacja ma 1,5 roku więc uszkodzeń mechanicznych raczej bym nie podejrzewał.
    Skąd wiesz że w bojlerze jest ciepła woda. Jeżeli nie jesteś pewien, że woda w bojlerze jest to nie włączaj go do sieci.
    Zanim bojler włączysz najpierw musisz puścić wodę.
  • Poziom 32  
    Masz jeden punk poboru ciepłej wody? Może być zapchana bateria.
  • Poziom 10  
    Może głupie pytanie: a odkręciłeś wszystkie zawory doprowadzające zimną wodę do bojlera? Główny na mieszkanie/dom, oddzielny na łazienkę? Do bojlera wpływa "nowa" woda, czy po prostu jest w nim jeszcze "stara"?
  • Poziom 4  
    A więc tak: w bojlerze była woda, bo spuściłem cała, po czym go napełniłem. Bojler ma 35l, napełnił się szybko, niecałe 5 min. Włączyłem go, wodę nagrzewa, ponieważ spuściłem znów trochę, aby to sprawdzić i leciała ciepła. Wszystkie zawory odkręcalem, pokusiłem się nawet o odkręcenie baterii w kuchni, rury z ciepłą wodą mam puste. Woda stoi w bojlerze
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jak spuściłeś, którędy? Odkręcałeś rury, wężyki?
    Bateria raczej nie, bo wody nie ma już przy zaworze bezpieczeństwa i tam trzeba szukać.
  • Poziom 10  
    Chwila- którędy spuszczałeś wodę z bojlera? Najpierw zimną aby go całkiem napełnić, a potem że leciała ciepła? Zaworem bezpieczeństwa? Pokaż zdjęcie tych wężyków pod bojlerem.
  • Poziom 21  
    Skoro odkręciłeś fizycznie baterię i nie leciała Ci ciepła woda to może któryś z zaworów się fizycznie nie otworzył, mimo że kręciłeś kurkiem lub poruszałeś dźwignię. Zatkanej rury też się nie da wykluczyć ale w tak nowej instalacji, jeśli nie robiłeś teraz jakichś rewolucji w ścianach (co mogło by uszkodzić rurki) to odłącz wężyk z ciepłą wodą wychodzący z bojlera (może wystarczy go poluzować), chodzi o to by było wiadomo, że ta ciepła woda w nim fizycznie jest, a nie zebrał się jakiś osad który blokuje odpływ. Zrób to przy zamkniętym dopływie wody zimnej i wyłączonym bojlerze z sieci. Uważaj bo woda może być naprawdę gorąca. PS wężyk z ciepłą wodą ma inną temperaturę niż od zimnej?
  • Poziom 31  
    Autor tematu się nie odzywa, czyli temat rozwiązał.
  • Poziom 32  
    Witold5 napisał:
    Autor tematu się nie odzywa
    Nieraz trzeba czekać 3 dni.
  • Poziom 4  
    Trochę jeszcze kombinowałem, odkręciłem zawór bezpieczeństwa, przeczyscilem go, przykrecilem i teraz już normalnie z niego woda leci, ale ciepłej nadal nie ma
  • Poziom 31  
    Czyli teraz odcinek między zaworem bezpieczeństwa a baterią.
  • Poziom 4  
    Witold5 napisał:
    Czyli teraz odcinek między zaworem bezpieczeństwa a baterią.

Tak jak pisałem, z zaworem bezpieczeństwa już chyba wszystko ok, bo działa tak jak powinien, bateria też sprawna, to też sprawdziłem, tzn wkręciłem inna i bez zmian.
    Odkręciłem wężyk z ciepłej wody od bojlera, na początku uleciało sporo powietrza, a poza tym nic. Ani kropli ciepłej wody. Raczej tam jest problem, ale nie wiem jak go rozwiązać. Jest jeszcze jedna kwestia. Mieszkanie nie było ogrzewane podczas mojej nieobecności i temperatura była dosyć niska. Czy to mogło mieć jakiś wpływ? Zaznaczę że woda przy głównym pionie była zakręcona, a z rur spuściłem wode
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jak dla mnie zapowietrzony bojler. W bojlerze jest jeszcze powietrze, być może w rurach też. Odkręć dopływ zimnej wody do bojlera, odkręć wężyk od wypływu ciepłej wody i czekaj. Tylko nie 5-10 sekund tylko 5-10 minut. Nie podłączaj grzałki.
    Do bojlera napłynie zimna woda, wypchnie powietrze i zacznie lecieć woda z węża po stronie ciepłej. Zimna woda płynie z kranu normalnie? Jak odkręcasz kurek to nie strzela/parska?
  • Poziom 4  
    markutek87 napisał:
    Jak dla mnie zapowietrzony bojler. W bojlerze jest jeszcze powietrze, być może w rurach też. Odkręć dopływ zimnej wody do bojlera, odkręć wężyk od wypływu ciepłej wody i czekaj. Tylko nie 5-10 sekund tylko 5-10 minut. Nie podłączaj grzałki.
    Do bojlera napłynie zimna woda, wypchnie powietrze i zacznie lecieć woda z węża po stronie ciepłej. Zimna woda płynie z kranu normalnie? Jak odkręcasz kurek to nie strzela/parska?

Zimną woda z kranu leci normalnie, a jak w bojlerze jest woda to mam ją spuścić i wtedy napuszczać na nowo aby wypchnęła to powietrze?