Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy

mario 77 05 Kwi 2018 23:53 444 5
  • #1 05 Kwi 2018 23:53
    mario 77
    Poziom 22  

Witam,
    Orientuje się ktoś może , jak wygląda sprawa rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy w którego dokumentach są dane tej samej osoby która teraz chce zarejestrować je w PL. Taki przykład - mieszkam za granicą , chcę wrocić i zarejestrować swoje auto w Polsce. Jest jakaś inna procedura czy standardowo jak każde auto z zachodu ? Kiedyś jak dobrze pamiętam było coś takiego jak mienie przesiedleńcze. Jak to się ma dzisiaj ?

0 5
  • #3 06 Kwi 2018 10:49
    mario 77
    Poziom 22  

Dzięki . Nie wiem czy dobrze rozumiem ten artykuł , bo jest tam mowa o działalności gospodarczej osoby fizycznej. Takie samo zastosowanie jest dla osoby fizycznej ? Druga rzecz to , mowa w artykule jest o samochodzie osobowym a kojarzysz może jak to się ma z vanem- busem ? Poszperam na tej stronie to może się jeszcze czegoś dowiem. A może jeszcze jedno pytanie , kojarzysz przybliżone koszta akcyzy , rejestracji auta sprowadzonego i czy jest jakaś różnica między osobówką a vanem-busem ?

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli to nie są jakieś mega koszty to nie wiem czy zawracać sobie w ogóle głowę z tym zwolnieniem z akcyzy.

0
  • #4 06 Kwi 2018 11:03
    andrzej20001
    Poziom 43  

Akcyza liczona od pojemności silnika do 2000cm3 i powyżej. https://akcyzowy.pl/
    I czy auto na firme czy nie bo wtedy Vat. To samo auta z USA vat,cło, pierdoły i wychodzi + 50%

1
  • #5 06 Kwi 2018 11:11
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

mario 77 napisał:
    Jeśli to nie są jakieś mega koszty to nie wiem czy zawracać sobie w ogóle głowę z tym zwolnieniem z akcyzy.
    Wykonaj telefon do swojego urzędu komunikacji, a wyjaśnią procedurę działania.

1
  • #6 16 Sie 2018 05:41
    Manardor
    Poziom 5  

Więc tak musisz miec umowe kupna sprzedaży albo jakis dokument potwierdzajacy ze kupiles ten samochod np jak nowy to masz na pewno jakies pokwitowanie jak zostal tam kupiony i uzywany musisz miec przeglad i dowod rejestracyjny pojazdu i z dowodem rejestracyjnym i umowa jedziesz do skarbowki oplacic akcyze na pokwitowanie z akcyzy trzeba czekac jakies 3 dni robocze zanim przyjdzie to na zalozone konto przez pana lub na komputer w pana WK bez tego pokwitowania pan nie zarejestruje pojazdu bo juz sie nie da na dowód wplaty a co do przegladu to trzeba go bedzie zrobic w polsce przed przerejstrowaniem bo ten z zagranicy im nie potrzebny i tlumaczenie papierow ale o to lepiej sie zapytac w WK swoim bo nie wszystkie wydzialy wymagaja tlumaczenia ale wtedy tylko gdy na papierach jest znaczek Unijny np moj WK nie wymaga tlumaczenia papierow unijnych

0