Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Candy CTD 1266 - nie wiruje

leniwy Gucio 06 Apr 2018 21:14 1902 5
 • #1
  leniwy Gucio
  Level 10  
  Pralka po włączeniu wirowania włącza pompę odpływowa wody po czym wykonuje kilka obrotów bębna na pełnej prędkości i zatrzymuje bęben, ale nie wyświetla błędu, czas programu leci. Zdarzyło się jej kilka razy zacząć wirowanie normalnie, czyli po włączeniu pompy układała pranie poprzez wolne kręcenie bębnem, a potem stopniowo zwiększała obroty wirowania. Przy włączeniu prania czas prania upływa, wpuszcza wodę, grzeje, ale nie kręci bębnem.

  Planuję wyciągnąć moduł i sprawdzić luty, ewentualnie przekaźniki, złącza, ale może któryś z kolegów na doświadczenia z taka usterką?
 • Helpful post
  #2
  machefi
  Home appliances specialist
  Masz problem z prądniczką tachometryczną: albo luźny magnes albo przerwa uzwojenia cewki.
 • #3
  leniwy Gucio
  Level 10  
  Też tak sądziłem, ale tacho jest w porządku. Natomiast sprawdzę jeszcze, czy sygnał z tacho dochodzi do płyty sterownika, bo napięcie z prądniczki mierzyłem na złączu silnika. Być może coś nie łączy między tym złączem, a modułem.
 • #4
  machefi
  Home appliances specialist
  Może kostka silnik- instalacja, potrafi przełamać sie miedź i przewód z kostką trzyma tylko koszulka igielitowa. Czyli do sprawdzenia ciągłość przewodów instalacji silnika widziana od strony modułu.
 • #5
  Piotr2608

  Level 40  
  machefi wrote:
  Masz problem z prądniczką tachometryczną: albo luźny magnes albo przerwa uzwojenia cewki.

  To też.
  Spora ilość awarii związanych z brakiem wirowania tyczy się samego modułu mocy (MDL)
 • #6
  leniwy Gucio
  Level 10  
  Problem rozwiązany. Pękł przewód od tacho, na odcinku (złącze silnika - złącze przy module elektroniki) mniej więcej w miejscu, gdzie przewody od silnika wchodzą do wiązki przypiętej do ścianki pralki. Pękła sama żyła, natomiast izolacja zachowała ciągłość, stąd nieraz pralka prała normalnie, a nieraz wariowała ;-) Dziękuję kolegom za rady, przyspieszyły namierzenie usterki.