Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL6374RO zmywarka - Błąd i40 po włączeniu zmywarki

11 Kwi 2018 12:26 3675 1
  • Poziom 1  
    911436045

Czy opcja resetowania błędu i/lub wykonanie kalibracji coś by tu pomogło? (nie znam kombinacji przycisków).
    Zmywarka raz była w lokalnym serwisie w celu "wyczyszczenia/sprawdzenia" koszt 150zł, pochodziła ze 2 miesiące i znowu zaczął się pojawiać błąd i40. Aktualnie zmywarka nie działa od ponad pół roku - rozkręcałem kilka razy wymontowując/czyszcząc coraz więcej części (czytałem na tym forum różne tematy).

Wymontowałem zasobnik soli - czy on jest zintegrowany z hydrostatem znaczy czy to jest hydrostat ta dzielona w poziomie komora w kształcie walca ? Ten niby hydrostat czyściłem zalewając od góry i od dołu wodą gorącą z sodą kuchenną i przedmuchując ale "wsad" tylko częściowo nabrał "kolorów" - przed czyszczeniem był po prostu czarny (koszt nowego zasobnika soli/hydrostatu 280 zł:( (czy da się ten zasobnik soli rozmontować zdejmując górną/dolną pokrywę? (widać po przekątnej u góry dwa i na dole dwa zatrzaski) - czy jest on klejony/zgrzewany ?
    Wymontowałem również i przeczyściłem czujnik zmętnienia wody, na którym było sporo biało/szarego kamienia i brudu - również jego "komorę" przepłukałem.
    Wymontowałem-przeczyściłem płaszcz wodny z boku zmywarki nad zasobnikiem soli/hydrostatem.
    Wymontowałem-przeczyściłem grzałkę przepływową wraz z wężykami przed i za grzałką.
    Na samym początku kupiłem za 175 zł nową pompę odpływową i wymieniłem ale to zupełnie nic nie dało.
    Nie ma sensu w ciemno kupować części i wymieniać ponieważ to wyjdzie drożej niż nowa zmywarka.
    Po zmontowaniu całości zmywarka jest raczej całkowicie bez wody - no chyba tylko w tym niby hydrostacie(zasobnik soli) jest trochę wody - a mimo to wyskakuje ten błąd zalania i40 zaraz po włączeniu zmywarki i pompa odpływowa zaczyna pracować i po kilkunastu sekundach max chyba do 1 minuty pompa się wyłącza a błąd nadal jest wraz z sygnałem dźwiękowym.
    Czy ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie odnośnie możliwości wymontowania/oczyszczenia czegoś? Aż szkoda pozbywać się takiego sprzętu, zwłaszcza że nowa zmywarka kosztuje 1200+ :(

• Poziom 39  
    I znowu wyświetla się i40 - to nie jest kod błędu.

Seria kodów i40 związana jest ściśle z hydrostatem. Program testowy/kalibracja - zbyteczna.
    Sprawdzić:
    - połączenia na linii hydrostat - moduł
    - wymienić hydrostat
    - sprawdzić moduł sterujący; naprawić; wymienić