Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Indesit IWD61051 - nie obracający się bęben

Kubi1116 12 Kwi 2018 16:05 222 3
  • #1 12 Kwi 2018 16:05
    Kubi1116
    Poziom 3  

Witam, posiadam pralkę Indesit. Mam problem, gdyż pralka nie obraca bębna podczas pracy. Elektrozawory działają, puszczają wodę, pralka się zapełnia wodą ale nie kręci bębnem, natomiast słychać pstrykanie przekaźników? Nie wiem, jak to fachowo określić (słychać przełączanie prądu), natomiast bęben stoi. Za ostatnim razem było słychać dziwny hałas z silnika, czy jest to wina szczotek? Proszę o pokierowanie co mogę sprawdzić i zrobić by ją uruchomić.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 12 Kwi 2018 16:15
    sanfran
    Poziom 36  

Zajrzeć do środka. Może się zerwał pas transmisyjny, a może skorodowały i popękały przewody we wiązce do silnika. Albo jeszcze coś innego.

0
  • #3 12 Kwi 2018 16:41
    Kubi1116
    Poziom 3  

Witam pas sprawdziłem jest Ok wyciągnąłem szczotki okazało się ze to ich końcówka szczotki jest jakieś 0.5cm natomiast zauważyłem ze jeden elektrozawor jest uszkodzony i nie podaje wody pod ciśnieniem tylko woda kapie natomiast drugi daje wodę pod ciśnieniem co do wiązek jeszcze sprawdzę gdy wymienię szczotki i zauważyłem ze programator oszukuje z czasem ale to na potem najpierw ja spróbuje uruchomić

0
  • #4 12 Kwi 2018 19:36
    Kubi1116
    Poziom 3  

Witam pas sprawdziłem jest Ok wyciągnąłem szczotki okazało się ze to ich końcówka szczotki jest jakieś 0.5cm natomiast zauważyłem ze jeden elektrozawor jest uszkodzony i nie podaje wody pod ciśnieniem tylko woda kapie natomiast drugi daje wodę pod ciśnieniem co do wiązek jeszcze sprawdzę gdy wymienię szczotki i zauważyłem ze programator oszukuje z czasem ale to na potem najpierw ja spróbuje uruchomić

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

Wymiana i przylutowanie nowych szczotek pomogła okazało się że padło jeszcze łożysko i elektrozawór .

0