Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz antenowy-PROBLEM

19 Sie 2005 21:24 11471 8
 • Poziom 20  
  Wit@m!!!
  Mam problem z rozgałęźnikiem antenowym. Potzrebowałem rozdzielic sygnał z anteny na dwa tv ( w przyszłości mam zamiar kupić tuner tv do komputera), a więc kupiłem na allegro rozdzielacz 1/4 (innych nie było). Po otzrymaniu paczki wziąłem się do roboty. Kupiłem wtyki typu F, zainstalowałem je na kabel i podłączyłem do rodzielacza. Jeden z TV posiada zasilacz antenowy, pytałem oto w innym temacie(link do tematu poniżej). No więc uruchamiam TV1, a tu śnieżna burza. Podobnie na TV2. Łącze na "krótko" antenę z TV1-dział, piękny obraz. Podłączm z powrotem do rozdzielacza-śnieżna burza. Proszę o rady. A może rozgałęznik jest do d***y.

  Rozdzielacz antenowy temat elektroda
  Aukcja z rozdzielaczem
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 15  
  Witam.
  Musisz zastosować rozgałężnik z przelotem napięcia od strony OUT TV1 do IN oraz z separacją napięcia pozostałych wyjść.
  Powodzenia. Janusz
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 20  
  A co gdy zastosuję kondesator 1nF tak jak napisał kolega w temacie do którego podałem link???
 • Poziom 41  
  Witam
  Podłącz ten wzmak przed rozgałęźnikiem i po temacie.
  Pozdrawiam
 • Poziom 32  
  Witam ! Zrób w ten sposób : na kawałek przewodu antenowego ( ok. np. 15 cm) z jednej strony nakręć wtyk F , a na drugą stronę załóż gniazdo antenowe , takie do zakładania na przewód antenowy jak w przedłużaczach do podłączania np. magnetowidu z telewizorem przez modulator . Wtyk F wkręć do wejścia splitera (tak się chyba ten rozdzielacz antenowy nazywa) a do gniazda włóż wtyczkę z kablem antenowym prowadzącym do anteny i do której jest podłączony zasilacz. Wydaje mi się że to najprostsze rozwiązanie. Do wyjść splitera ( rozdzielacza ) podłączasz telewizory. Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Czyli zasilić antenę bezpośrednio, do do telewizorów dać wtyczkę bez elektroniki.
  Aco z tymi kondensatorami???
 • Poziom 32  
  dgaleza napisał:
  Czyli zasilić antenę bezpośrednio, do do telewizorów dać wtyczkę bez elektroniki.
  Aco z tymi kondensatorami???

  No właśnie tak , w tym przypadku przerabianie splitera jest niepotrzebne ; tutaj chodzi o to , aby zasilić napięciem 12V z zasilacza wzmacniacz antenowy. Spliter tego zasilania nie przepuszcza do anteny , bo wewnątrz pomiędzy wejściem a wyjściami nie ma połączenia galwanicznego , tylko jest sprzężenie indukcyjne. Z kolei nie można podać tych 12V na wejście głowicy TV , dlatego wtyczka sprzedana Ci razem z zasilaczem do anteny jest tak zbudowana że separuje 12V od sygnału z anteny a jednocześnie umożliwia zasilanie wzmacniacza antenowego i przesyłanie sygnału z anteny jednym kablem. Do telewizorów doprowadzasz sygnał ze splitera kablem zakończonym zwykłą wtyczką antenową .
  :arrow: Aleksander_01 - nie narysowałem tego samego co Ty. Zasadnicza różnica jest przy wejściu na spliter ( rozdzielacz).
 • Poziom 20  
  W moimm przypadku byłoby to trudne do rozwiązania technicznie. Mieszkam w nowozbudoanym domku jednorodzinnym, piętromam nie wykończone. Posiadam tam tylko swoje labolatorium. Nie ma tam położonej instalacji elektrycznej. Trzeba by przeciągać przedłużacze. Co pradwda jeżeli nie ma innygo sposobu bedę zmuszony to wykonać. Ale cz nie można przerobić jakoś tego splitera??

  Dodano po 7 [minuty]:

  AHA. Wpadłem na pomysł tylko nie wiem czy dobry.
  Przeciągnąć przedłużacz żadnen problem (złodziejką z oprawki zyrandola i działa). Tylko mam takie pytanie. Przy TV1 mam wtyczkę z elektroniką, odchodzi od niej kabel do zasilacza. Posaidam taką jeszcze jedną wtyczkę. A wieć robię tak:
  1. Ucinam kabel zasilacza od wtyczki przy TV1
  2. Łączę zasilacz z wtyczką drugą i anteną.
  3. Podłączam zasilacz i tv

  Tylko mam pytanie czy zamiast normalnej wtyczki mogę zastosować (przy jednym TV) wtyczkę z elektroniką, bez kabla zasilającego???