Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra g Z16XE 04r SCHEMAT ECU - Poszukuje schematu wyjściu pinów do ECU w astrze

14 Kwi 2018 12:15 2910 8
  • Poziom 7  
    Witam, poszukuje schematu instalacji ecu ( opis wyjścia pinów ) do astry g z silnikiem 1.6 16v Z16XE rok 2004.
    Mam problem z niedziałającym wentylatorem głównym, błędy nr :

P1482- Przekaźnik wentylatora 2
    P1483- Przekaźnik wentylatora 3
    P1530-Przekaźnik sprzęgła A/C

Wykluczyłem błędy przekaźników znajdujące się w podłużnej skrzynce przekaźników, tuż obok akumulatora, ponieważ przekaźniki są sprawne, a zwarcie ich powoduje manualne włączenie wentylatora.
    Dowiedziałem się też z licznych forum , że działaniem wentylatora w tym modelu steruje już ECU.
    Zamierzam więc najpierw sprawdzić czy nie ma gdzieś przerwy na instalacji od ECU do przekaźników, a jeżeli nie ma no to trzeba szukać błędów w samym ECU.
    Problem w tym, iż nie potrafię znaleźć odpowiedniego schematu pinów we wtyczce do mojej asterki, czy jest ktoś w stanie mnie poratować ??

Ze strony :
    http://codecard.eu/carprog/software/opel-logi...71-1-delco-diesel-delco-multec-/prod_129.html
    dowiedziałem się iż mój sterownik to Delco Multec z oznaczeniami na sterowniku M i K.
    Gdzieś na forum znalazłem taki schemacik, lecz chyba nie dotyczy to mojego silnika, ponieważ są tam wtyczki A i B, jeśli to ten schemat to proszę poprawcie mnie i powiedzccie która wtyczka jest która, schemacik dołączam w załączniku.

Jeżeli ktoś z was miałby poprawny schemat do tego auta, proszę podeślijcie
    Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam Piotrek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Warunkowo odblokowany
    To powinno ci trochę pomóc. Złącze M, na twoim schemacie A, to wszystko co tyczy się silnika (czujniki, wtryski, cewki zapłonowe), złącze K, na twoim schemacie B, to reszta samochodu (licznik, przekaźniki).
    Na stronie 21 schematow masz silnik Z16XE, w autach z klimą wentylatory są sterowane przez dodatkowy moduł opisany na stronie 35 na której też masz schemat opcji bez klimy.
    W tych sterownikach lubią obrywać się wewnętrzne łączenia między płytką a złączem, upierdliwe do naprawy ale z odrobiną wprawy idzie to ogarnąć.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Mi się jeszcze nie trafiła ta hybryda z błędami wentylatorów, zwykle to immo, ładowanie (ogólnie uszkodzona komunikacja), czujnik wała albo EGR,

Ale kolega wyżej bardzo dobrze podpowiada sterownik na stół, otworzyć go i sprawdzić połączenia miedzy drukiem a wtyczkami.
  • Poziom 7  
    marekfl napisał:
    Mi się jeszcze nie trafiła ta hybryda z błędami wentylatorów, zwykle to immo, ładowanie (ogólnie uszkodzona komunikacja), czujnik wała albo EGR,

Ale kolega wyżej bardzo dobrze podpowiada sterownik na stół, otworzyć go i sprawdzić połączenia miedzy drukiem a wtyczkami.

Hmm ogólnie to jest tak ze nie mam komunikacji tez z ecu, bo nie mogę w niego wejść i zrobic jakiegokolwiek testu, być może dlatego ze to nie optech, ale w corsie u kumpla
    Normalnie wchodziło i robiło test przekaźników itd.
    Wyeliminuje na razie to, ze gdzieś instalacja się walnęła w co wątpię, a potem będę patrzył na te druciki.

Dodano po 1 [minuty]:

bubu1769 napisał:
    Jeśli jest klima to powinien właśnie być ddzielny moduł od sterowania wentylatorami i sprzęgłem sprężarki i być może to on szwankuje.

Wiesz może gdzie jest ten moduł ?? Bo ja byłem przekonany ze wszystko wychodzi z ECU. Modułu sterowania wentylatorami, który kiedyś był pod nadkolem na pewno w tym modelu już nie ma, bo tam zaglądałem.
    Dzięki za zainteresowanie
  • Warunkowo odblokowany
    A czym diagnozowałeś błędy? Bo jeśli byłeś w stanie je odczytać to komunikacja jest.
    Moduł powinien być z przodu z lewej strony, jaka ty masz tą klimę bo może on występował w autach z klima automatyczną.
    Astra g Z16XE 04r SCHEMAT ECU - Poszukuje schematu wyjściu pinów do ECU w astrze
  • Poziom 7  
    bubu1769 napisał:
    A czym diagnozowałeś błędy? Bo jeśli byłeś w stanie je odczytać to komunikacja jest.
    Moduł powinien być z przodu z lewej strony, jaka ty masz tą klimę bo może on występował w autach z klima automatyczną.

Mam klime manualną, tego przekaźnika w skrzynce też nie mam, w skrzynce mam tylko 2 przekaźniki.
    Patrzyłem za tym modułem też i go tam nie ma.
    Diagnozowałemłem zwykłymi programami:
    *OPUS CARS CTMem
    *Autocom-em
  • Poziom 25  
    Od 2003 roku nie ma modułu do wentylatorów.
  • Poziom 7  
    Ok to super, idę wiec grzebać w ECU :D