Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie rozpływowe piecem konwekcyjnym

Student mechatroniki 13 Maj 2018 12:13 219 0
    Student mechatroniki
    Poziom 1  
    Witam wszystkich ,przychodzę z problemem ze studiów, mianowicie mam temat do opracowania :
    " Nieduża firma produkcyjna posiada w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną do montażu podzespołów na płytkach obwodów drukowanych. Posiadany przez nich piec do lutowania rozpływowego wyposażony jest w nagrzewanie konwekcyjne z maksymalną temperaturą 280 stopni. Po przejściu z technologii ołowiowej na technologię bezołowiową producenci zauważyli iż jakość montażu pogorszyła się."

Mam opracować problem, dlaczego jakoś się pogorszyła i co zrobić żeby była lepsza.

Od razu wiadomo że jakoś pogorszyła sięę bo bezołowiowe ,ale tu chodzi o coś szczególnego ,na tę chwilę znalazłem coś typu ,że zależy od tego czy ogrzewanie jest promieniowaniem podczerwonym czy gorącym azotem, bo jedno może nie podgrzewać po całej powierzchni równomiernie ,a drugie podgrzewa przez co nie ma problemu z tym ,że temperatura gdzieś będzie wyższa gdzieś niższa i uszkodzi mniejsze elementy a nie przylutuje większych. Drugą sprawą to ,że są większe napięcia powierzchniowe i bodajże gorsza zwilżalność przy lutowaniu bezołowiowym ale to tak ogólnie .

Może państwo mają jakieś dodatkowe pomysły chociaż zebym mógł poszukać i doczytać, z góry dziękuję za pomoc.
  • Computer ControlsComputer Controls