Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączone światła, deska rozdzielcza nie świeci, gdy naduszam hamulec-swieci

15 Maj 2018 19:23 324 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam taki problem. Mam renault scenic 1, 1.6. Gdy wjeżdżam do garażu mam wyłączone światła, deska rozdzielcza nie świeci, gdy naduszam hamulec-deska rozdzielcza znów świeci. Zdejmę nogę z hamulca - nie świeci. O co chodzi?
  • Poziom 43  
    Jak możesz mieć wyłączone światła skoro deska świeci dopiero po włączeniu pozycyjnych? Upalona masa w prawej lampie z tyłu daje taki efekt ale pojawia się to po włączeniu pozycji czyli dopiero gdy świeci kokpit.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Nie wiem, czy tam w tylnych lampach są żarówki dwuwłóknowe, ale jeżeli tak, to stawiam na zwarcie w którejś z żarówek. Wyjmij żarówki (razem lub po kolei) i zaobserwuj.
  • Poziom 2  
    Żeby tego było mało, to dzisiaj okazało się, że gdy w czasie deszczu są włączone wycieraczki przednie, to po naduszeniu hamulca, załącza się wycieraczka tylna.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Francuzy mają taką funkcję, że jak są załączone przednie wycieraczki, to po włączeniu wstecznego biegu rusza również tylna. Być może jest właśnie brak masy, i sygnał ze świateł stop przedostaje się do żarówki wstecznego i wywołuje w komputerze mylną informację, że jest włączony wsteczny bieg.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Brak masy w którejś z tylnych lamp, robi się choinka i szczątkowe napięcie przedostaje się na włókno pozycji a pozycja prawa i podświetlenie deski jest zasilane z tego samego bezpiecznika.