Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączone światła, deska rozdzielcza nie świeci, gdy naduszam hamulec-swieci

15 Maj 2018 19:23 558 5
 • Poziom 2  
  Witam. Mam taki problem. Mam renault scenic 1, 1.6. Gdy wjeżdżam do garażu mam wyłączone światła, deska rozdzielcza nie świeci, gdy naduszam hamulec-deska rozdzielcza znów świeci. Zdejmę nogę z hamulca - nie świeci. O co chodzi?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 43  
  Jak możesz mieć wyłączone światła skoro deska świeci dopiero po włączeniu pozycyjnych? Upalona masa w prawej lampie z tyłu daje taki efekt ale pojawia się to po włączeniu pozycji czyli dopiero gdy świeci kokpit.
 • Pomocny post
  Spec od Mercedesów
  Nie wiem, czy tam w tylnych lampach są żarówki dwuwłóknowe, ale jeżeli tak, to stawiam na zwarcie w którejś z żarówek. Wyjmij żarówki (razem lub po kolei) i zaobserwuj.
 • Poziom 2  
  Żeby tego było mało, to dzisiaj okazało się, że gdy w czasie deszczu są włączone wycieraczki przednie, to po naduszeniu hamulca, załącza się wycieraczka tylna.
 • Pomocny post
  Spec od Mercedesów
  Francuzy mają taką funkcję, że jak są załączone przednie wycieraczki, to po włączeniu wstecznego biegu rusza również tylna. Być może jest właśnie brak masy, i sygnał ze świateł stop przedostaje się do żarówki wstecznego i wywołuje w komputerze mylną informację, że jest włączony wsteczny bieg.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Brak masy w którejś z tylnych lamp, robi się choinka i szczątkowe napięcie przedostaje się na włókno pozycji a pozycja prawa i podświetlenie deski jest zasilane z tego samego bezpiecznika.