logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Trzy wzmacniacze który wybrać? Kenwood Yamaha Pioneer

simek106 16 Maj 2018 22:03 1662 9
REKLAMA
  • #1 17224660
    simek106
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Ocena: 12
    Witam szukam porady na temat trzech kultowych wzmacniaczy,jestem przed zakupem i chcę przeznaczyć na wzmacniacz 1tys pln;)
    Myśle o wzmacniaczach takich jak:
    Kenwood KA-7090R
    Yamaha AX-700
    Pioneer A-717
    Co wybrać na co zwrócić uwage przy kupnie?
    Kolumny jakie będą podłączane to nowe Altusy 300.
  • REKLAMA
  • #2 17225491
    wujek_bania
    Poziom 12  
    Posty: 37
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    Ten Pioneer A-717, a na pewno jego druga wersja ( mk II) jest ciekawą konstrukcją tzw. Dual Mono, lecz na forach nie ma samych pochlebnych opinii. Za to chwalona jest Yamaha oraz Kenwood. Nic nie da jednak pisanie o tym jeśli sam nie odsłuchasz któregoś z tych wzmacniaczy w swoim domu. Twoje uszy będą najlepszym doradcą.

    Dodano po 45 [minuty]:

    Swoją drogą może zaciekawi Cię sprzęt mniej komercyjny, ale bardziej specjalizowany jak np. Arcam

    https://audio.com.pl/files/6/0/3/603-arcamdivaa80.pdf

    lub inny model Kenwooda będący w Twoim zasięgu finansowym:

    http://e-hifi.pl/index.php?id=8#
  • REKLAMA
  • #3 17225949
    simek106
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Ocena: 12
    Jednak zostane przy tych trzech wybranych...Choć ten kenwood fajny ale w razie awarii cieżko chyba z częściami do niego bo to rocznik 82:) I kolor dla mnie musi byc black...
  • #4 17226130
    badi2
    Poziom 12  
    Posty: 16
    Pomógł: 1
    Stawiam na 717. To spokojne ciemne granie, nawet misiowate. Poskromi Altusa i bedzie dało się słuchać. Po przeciwnej stronie jest Yamaha, jej ostre granie z tubą altusową zrobi kłujący hałas.
  • #5 17226177
    andrew54
    Poziom 27  
    Posty: 959
    Pomógł: 79
    Ocena: 100
    Pioneer a717 ma tyle z dual mono wspólnego że...:)

    Każdy wzmacniacz ma inny charakter ale niestety Altusy w sporej mierze ten charakter zniszczą i nadadzą mu swój - zresztą bardzo kiepski, będzie to ewidentnie najsłabszy punkt Twojego systemu. Z tych wszystkich trzech słuchałem tylko Kenwooda i ma potężne, mocne aczkolwiek nie chamskie brzmienie, jak trzeba to się robi miękkie i delikatne. W skali do 10 dałbym mu mocne 7. Niestety ciężko przewidzieć jak zagra z tymi polskimi krzykaczami o nazwie Altus.
  • #6 17226190
    alien90fr
    Poziom 26  
    Posty: 816
    Pomógł: 100
    Ocena: 107
    O pioneerach napisze tylko szukaj modeli z lat 80 np. a-77x, a-88x, i a-70 a-80, oraz legendę a-400, bo seria tzw reference nie jest zbyt udana
  • REKLAMA
  • #7 17226387
    simek106
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Ocena: 12
    Kolega ma właśnie Kenwooda Ka-5090r i gra bardzo dobrze a 7090r niby jest dużo lepszy ale rzadki model jak na razie znalazłem jednego w sieci:( Kolega inny ma znowu Pioneera (nie znam modelu) to u niego wydaje mi sie że pionek daje wiecej basu niż kenwood...Takie moje odczucia,Yamahy nie słuchałem jeszcze:)
  • #8 17226515
    alien90fr
    Poziom 26  
    Posty: 816
    Pomógł: 100
    Ocena: 107
    To jest kwestia też kolumn oraz pomieszczenia, jak są ustawione kolumny i ogólnie umeblowanie pokoju oraz wygłuszenie pokoju
  • #9 17226545
    simek106
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Ocena: 12
    Masz racje każdy ma inne kolumny...Dlatego cieżko podjać właściwą decyzje ze wzmakiem...Widze kolega z Leszna ja okolice Góry;P
  • REKLAMA
  • #10 17227679
    alien90fr
    Poziom 26  
    Posty: 816
    Pomógł: 100
    Ocena: 107
    A to pozdrawiam ☺

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje porady dotyczącej wyboru wzmacniacza spośród trzech modeli: Kenwood KA-7090R, Yamaha AX-700 oraz Pioneer A-717, z budżetem do 1000 PLN. W dyskusji podkreślono, że Pioneer A-717, mimo swojej konstrukcji Dual Mono, nie cieszy się najlepszymi opiniami, podczas gdy Kenwood i Yamaha są bardziej chwalone. Użytkownicy zwracają uwagę na charakterystykę dźwięku: Pioneer oferuje "ciemne granie", które dobrze współpracuje z kolumnami Altus 300, podczas gdy Yamaha może wprowadzać ostre brzmienie. Kenwood z kolei ma mocne, ale subtelne brzmienie. Wskazano również na trudności w znalezieniu części do starszych modeli Kenwooda oraz na wpływ kolumn i akustyki pomieszczenia na ostateczny dźwięk.
REKLAMA