Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studia informatyka stosowana na UŚ.

Bednar57 22 Maj 2018 21:26 567 7
  • #1 22 Maj 2018 21:26
    Bednar57
    Poziom 4  

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy wiecie, jaka jest różnica na informatyce stosowanej na uniwersytecie śląskim (instytut fizyki w Chorzowie) a informatyką na tym samym uniwersytecie na wydziale informatyki i nauki o materiałach w sosnowcu?

Pozdrawiam!

0 7
  • #2 25 Cze 2018 01:52
    upss90
    Poziom 2  

Hej! W tym roku prawdopodnie wybieram się tam na informatykę stosowaną. Z tego, co wiem to przede wszystkim różnią się programem (informatyka stosowana ma też elektronikę, podstawy automatyki i robotyki itd, a informatyka nie - ale polecam dokładnie sprawdzić:)), stosowana skupia się na Pythonie (przynajmniej tak się reklamują) i stosowana też nie ma takich typowym specjalności (znaczy wybiera się "ścieżkę przedmiotową", ale nie jest to specjalność, która na dyplomie będzie udokumentowana). Spróbuj jeszcze popytać o opinie studentów np na ich grupie na fb :)

0
  • #3 25 Cze 2018 14:24
    Bednar57
    Poziom 4  

Cześć! Tyle to i ja teraz wiem, ale zastanawia mnie czy jeden język programowania w tym przypadku to nie jest za mało. Jak na razie jest bardzo mało chętnych, zastanawiam się czy nie iść na informatykę na wiinom na uś. Tam mam jave i c++, a tu tylko pythona.

0
  • #4 25 Cze 2018 19:15
    upss90
    Poziom 2  

Wydaje mi się, że w ramach jakiejś ścieżki przedmiotowej było więcej języków, ale to faktycznie dopiero na ostatnim roku. A myślałeś może nad polibudą na wydziale matematyki stosowanej? Tam podobno też skupiają się bardziej na programowaniu, ale to też zależy w jakim kierunku później chciałbyś pójść

0
  • #5 26 Cze 2018 14:12
    Bednar57
    Poziom 4  

Studiowałem na polibudzie, ale podziękowałem tej uczelni, w życiu tam nie wrócę. Pomyślę nad wydziałem wiinom w sosnowcu lub chorzowie na tej informatyce stosowanej, ewentualnie kraków.

1
  • #6 26 Cze 2018 14:17
    sanfran
    Poziom 36  

Ale nowości! Ja to pamietam jeszcze karty perforowane w Zakładzie informatyki UŚ, gdzie tramwaj sobie skręcał.

0
  • #7 27 Cze 2018 12:54
    upss90
    Poziom 2  

Tak z ciekawości - dlaczego było aż tak źle?

0
  • #8 30 Cze 2018 14:43
    Bednar57
    Poziom 4  

Poziom wykładów i ćwiczeń był mierny, np. zamiast na wykłady z programowania obliczeń komputerowych wydawało mi się, że jestem na wykładach z politologii. Wykładowca żalił się nam jaki to Kaczyński jest zły. Jak na ćwiczeniach zepsuł mi się komputer (najprawdopodobniej uszkodzona karta graficzna), to wykładowca nie dał rady naprawić go (jedynie poszperał przy kontakcie i stwierdził, że wszystko jest ok), czy też skombinować innego komputera. Ale najlepsze było trzeciego dnia, dowiedziałem się, że po moim kierunku i tak nie ma pracy, więc wykładowca polecił skupić się nam na programowaniu bo i tak w 90-95% skończymy jako drobni programiści lub informatycy (na stronach związanych z politechniką śląską czy innymi uczelniami pisało zupełnie inaczej)! Był to kierunek automatyka i robotyka na wydziale aei.

0