Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podpięcie domofonu SCHEMATY

24 Maj 2018 11:41 882 5
 • Poziom 15  
  Witam proszę o pomoc w podpięciu domofonu:

  Zasilacz domofonowy 18A2
  Modół rozmowny MR2
  Słuchawka Mod 1140
  Elektrozaczep
  Przycisk wywoławczy w skrzynce na listy LAS2GQF

  Fizycznie w modól rozmownym są 4 styki:
  MK, 441, GŁ, GŁ,
  Na schemacie jest ich więcej:
  G, G1, G2, GN, ~12, ~0,

  Czy styki ~12, ~0 są to styki podświetlenia przycisku LAS2GQF wpinam je w przycisk w "+" i "-", czy styki G1, G2, są od wywołania w słuchawce, wykorzystuje tylko jeden styk bo mam jedną słuchawkę i wpinam w styk "CA", w które styki wpinam je w przycisku NC, NO, COM, wystające styki, NC, NO, COM, otwór na wsówke, styk ?


  Dodatkowo będzie zamontowany przycisk dzwonkowy kolo furtki tak aby można było otwierać nie z poziomu słuchawki, czy podpinam go tak jak na schemacie "PRZYCISK LOKALNEGO URUCHAMIANIA DRZWI w styki "Z" i "~0" przy zasilaczu domofonowym ? Elektrozaczep jest już zamontowany i wychodzi z niego przewód 6-cio żyłowy 3 białe i czerwony niebieski i żółty, które żyły trzeba wpiąć w zasilacz w styki "~12" i "Z"

  Podpięcie domofonu SCHEMATYPodpięcie domofonu SCHEMATYPodpięcie domofonu SCHEMATYPodpięcie domofonu SCHEMATYPodpięcie domofonu SCHEMATY

  Proszę o pomoc Dziękuję i POZDRAWIAM
 • IT SerwisIT Serwis
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  Twój przycisk w skrzynce na listy posiada podświetlenie diodowe, które wymaga doprowadzenia napięcia stałego, a nie zmiennego. W zasilaczu 18A2 masz tylko zmienne napięcie (AC). Aby je podłączyć do przycisku potrzebujesz prostowniczka np. : https://elkom-serwis.com.pl/mostki-prostownic...ostek-prostowniczy-6a-1000v-kostka-br610.html
  W innym wypadku nie będzie podświetlenia przycisku, co nie oznacza, że nie będzie on działał.
  Przycisk (styk) podłączamy NO - do CA w unifonie, a COM - do G w zasilaczu.

  Elektrozaczep podłączasz tak jak na schemacie, czyli ~12 i Z, a przycisk dodatkowy do Z i ~0, więc nie wiem po co jeszcze o to dopytujesz.

  Pozdrawiam
 • IT SerwisIT Serwis
 • Poziom 15  
  Elektrozaczep ma 6 zyl niewiem ktore podpiac, jak odkrece elektrozaczep niewiem czy jest widoczne ktore zyly sa podpiete dlatego pytam za wczasu, odnosnie przycisku nie bylem pewny. Jak zastosuje ten mosstek prostowniczy prad AC niema znaczenia gdzie ktory wepne, trzymac sie musze tylko DC + do +?
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  Jeżeli elektrozaczep jest już podłączony, to musisz widzieć, które żyły są zdublowane, np. jeden styk to tylko żyły białe, drugi pozostałe kolory. Nikt tego zdalnie Ci nie podpowie.

  W przycisku oczywiście ważna jest polaryzacja.

  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Wszystko ładnie działa, dziękuje za pomoc Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  Wszystko działa. Jak w temacie