Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CMD z prawami administratora - nie można uruchomić.

karamba26 25 Maj 2018 14:03 396 3
  • #1 25 Maj 2018 14:03
    karamba26
    Poziom 23  

Komputer z systemem windows10 home 64bit.
    Konto administratora jest zahasłowane i nieaktywne/wyłączone.

Konto użytkownika ustawione jako lokalne z ograniczeniami. Teraz jak próbuję dostać się, np.: do CMD z prawami administratora to mam okno na jak na obrazku.

Jeśli cmd uruchomię bez praw administratora to nie mogę aktywować konta administratora poleceniem net user administrator /active:yes.
    Błąd5: odmowa dostępu.

0 3
  • Pomocny post
    #2 28 Maj 2018 19:39
    ziutostar
    Poziom 14  

Witaj
    w takiej sytuacji jedyne co przychodzi mi do głowy to reset hasła , z tym ze ty swoje znasz ale masz nałożone ograniczenia spróbuj poniższą metodę może zadziała.
    Najpierw musisz posiadać nośnik instalacyjny Windows 10 może być to płyta cd lub obraz ISO wrzucony na botowalny nośnik USB.
    Następne musisz ustawić w biosie aby w pierwszej kolejności system botował albo z cd albo z usb no chyba że masz w trakcie uruchamiania systemu wyświetlony komunikat że może przy użyciu np klawisza TAB lub F12 zaznaczyć miejsce botowania . Jeśli dobrze nagrałeś płytę lub przygotowałeś odpowiednio usb i zaznaczyłeś w biosie rozruch z płyty lub usb powinien uruchomić się instalator Windows .Pierwsze okienko jakie się pojawi to wybór języka , godziny i klawiatury tu klikamy dalej w kolejnym okienku istotne jest aby kliknąć napraw komputer potem klikamy w rozwiąż problemy i następnie w wiersz poleceń , po uruchomieniu musisz zlokalizować na którym dysku znajduje się Windows zazwyczaj jest to dysk C ale czasami zdarza się że może być to dysk D najszybciej sprawdzić to wpisując c: a potem polecenie dir które wyświetli listę katalogów jeśli znajdziesz na liście katalog Windows to znaczy że jest to ten dysk . Teraz istnieją dwie opcje pierwsza dotyczy pliku utilman.exe polega to na tym iż będąc na dysku zawierającym system przyjmijmy że będzie to dysk C wydajemy polecenie move którym można przenieść jak i zmienić nazwę plików w tym przypadku wpisujemy :

move c:\windows\system32\utilman.exe c:\windows\system32\utilman.exe.bak

Teraz poleceniem copy skopiujemy plik wiersza poleceń i zmienimy jego nazwę na utilman.exe

copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\utilman.exe

teraz zamykamy okno linii komend i uruchamiamy system ponownie , po pojawieniu się okna logowania na dole ekranu pomiędzy ikonkami zasilanie a sieci powinna być ikonka ustawienia dostępu i jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze po kliknięciu na ta ikonkę powinna pojawić się konsola .
    Teraz możemy aktywować konto administratora abo możemy dodać nowego użytkownika , następnie nadać mu hasło i dodać go do grupy administratorzy.

Druga metoda to zamiana pliku sethc.exe który odpowiada za klawisz trwałe procedura wygląda podobnie wchodzimy na dysk z Windowsem i wykonujemy kolejno poniższe polecenia :

move C:\Windows\System32\sethc.exe C:\Windows\System32\sethc.exe.bak

następnie

copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

Po tym wszystkim zamykamy konsole i uruchamiamy komputer , po pojawieniu się okna logowania wciskamy 5 razy lewy shift i jeśli wszystko poszło Ok pojawi się nam konsola i w niej dodajemy nowego użytkownika , nadajemy hasło dodajemy do grupy administrator.
    Sprawdź może ci to pomoże mi pomogło gdy kolega bawiąc się poleceniem net user usunął mi konto i musiałem stworzyć nowe gdyż konto administratora było wyłączone.

0
  • #3 28 Maj 2018 21:59
    Dra98
    Poziom 41  

karamba26 napisał:
    Jeśli cmd uruchomię bez praw administratora to nie mogę aktywować konta administratora poleceniem net user administrator /active:yes

Można spróbować uruchomić wiersz poleceń w trybie awaryjnym, przykład -
    https://support.hp.com/pl-pl/document/c03530803
    Odnośnie włączenia konta administrator można to zrobić w zarządzaniu komputerem, użytkownicy i administrator jak na poniższym screenie z Windows 10 usunąć zaznaczenie konto jest wyłączone, ponownie uruchomić komputer;

0
  • #4 01 Cze 2018 21:46
    karamba26
    Poziom 23  

Mam Win10 w wersji Home. Przystawka do zarządzania użytkownikami w tej wersji jest nieaktywna. Wszystkie polecenia trzeba wpisać z poziomu Cmd.

0