Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prezentacja dotycząca Silników jednokierunkowych.

piter505 28 Maj 2018 15:43 159 4
  • #1 28 Maj 2018 15:43
    piter505
    Poziom 1  

Witam , mam do przygotowania prezentację na temat silników jednokierunkowych aczkolwiek nie mogę na ten temat nic znaleźć i nie posiadam żadnych dodatkowych informacji odnośnie tematu prezentacji od nauczycielki.Wystarczyły by mi źródła a resztę bym już zrobił samemu.

0 4
  • #2 29 Maj 2018 13:30
    retrofood
    Moderator

Napisz coś o tych silnikach jednokierunkowych, bo kiedy ja chodziłem do szkoły to o takich nie uczyli. Kiedy je wynaleziono? A może odkryto lub odkopano? To są na jeden kierunek prądu czy na różne kierunki? I z czego zbudowane?

0
  • #3 29 Maj 2018 15:54
    Akrzy74
    Poziom 39  

Jak dla mnie silnik jednokierunkowy to taki, do którego bez względu na przyłączoną biegunowość na zaciski przyłączeniowe (silniki na 230V- jednofazowe i poniżej tego napięcia) obroty pozostaną w jednym kierunku- bez ingerencji w budowę silnika, bez zmiany w połączeniach, bez znaczenia biegunowość zestawu gniazdo/ wtyczka. Stosuje się też sterowniki jednokierunkowe dla silników w których można zmienić kierunek obrotów (np. silniki zasilane napięciem DC), oznacza to, że można zmienić moc i obroty, ale bez zmiany kierunku obrotów.

0
  • #4 29 Maj 2018 17:17
    retrofood
    Moderator

Akrzy74 napisał:
    Jak dla mnie silnik jednokierunkowy to taki, do którego bez względu na przyłączoną biegunowość na zaciski przyłączeniowe (silniki na 230V- jednofazowe i poniżej tego napięcia) obroty pozostaną w jednym kierunku- bez ingerencji w budowę silnika, bez zmiany w połączeniach, bez znaczenia biegunowość zestawu gniazdo/ wtyczka.

Nie ma sprawy, ale czy wszyscy się zgodzą na taką definicję to raz. Dwa - to obszar prezentacji staje się bardzo rozległy i za nic nie uwierzę że w necie niczego nie można znaleźć o takich silnikach. No nie uwierzę!

0
  • #5 29 Maj 2018 18:08
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Ja pamiętam takie silniki , były stosowane w napędach łączników programowych mechanicznych . Najbardziej popularnym urządzeniem gdzie go wykorzystywali to silnik programatora w pralce. Budowa jest nieskomplikowana , wirnik to magnes a stojan to prosta cewka .

0