Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 2t 50cc - brak swiatel/ladowania

UZURPATOL 30 Maj 2018 19:33 357 10
  • #1 30 Maj 2018 19:33
    UZURPATOL
    Poziom 3  

Witam jestem posiadaczem chińskiego skutera 50cc o przebiegu 25000km skuter działał poprawnie do tej pory bez awaryjnie, wymieniane były tylko rolki, wariator i pasek napędowy opony i jakaś drobnica :) od 3 dni zauważyłem ze w skuterze wysiadły światła mijania oraz brak ładowania (mam wskaźnik na liczniku) czytałem sporo tematów na tym forum i wymieniłem w skuterze moduł zapłonowy cdi , regulator napięcia oraz sam stator na nowe i dalej brak świateł i ładowania.. przy podpiętym akumulatorze są kierunkowskazy, pozycja , sygnał dźwiękowy, idzie go normalnie zapalić z aku jak kiedyś wyjmowałem akumulator to tez działały wszystkie światła ale wiadomo ze bardzo slabo

tak jak pisałem wcześniej zostało wymienione:
    -moduł
    -regulator
    -stator
    przed regulatorem nie ma wcale napięcia
    skuter normalnie odpala i jeździ
    rozkopałem cala instalacje w poszukiwaniu pozrywanych przewodów i poczyściłem kostki (sprawdzałem miernikiem czy zamyka obwód dany przewód)
    znalazłem tylko 1 bezpiecznik ale byl sprawny
    napięcie znalazłem przed przekaźnikiem rozrusznika to było tam ponad 3V
    ze statora wychodzi kostka z 3 przewodami i 2 luźne kable (mierzyłem tam miernikiem ale wszędzie 0V myślę ze źle to robię)
    akumulator ma ponad 12V a jak odpale spada do poniżej 11V
    Model silnika to 1pe40qmb
    Jedynie cześć przewodów z przodu przy światłach nie była sprawdzana dokładnie bo chyba nie ma sensu jak wszystko tam działa z akumulatora
    sprawdziłem stacyjkę ale tam tez nic nie znalazłem

Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże mi co mam z tym zrobić bo już nie mam sil do niego a skuter służy mi do dojazdu latem do pracy
    z góry dziękuje i pozdrawiam :)

0 10
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 31 Maj 2018 16:31
    UZURPATOL
    Poziom 3  

Rozbierałem go ale nic podejrzanego w nim nie znalazłem, taki przełącznik ma coś wspólnego z ładowaniem? jeśli tak to dokładnie go sprawdzę ;)

0
  • #4 01 Cze 2018 04:58
    barton21
    Poziom 21  

Sprawdz czy masz napiecie na bialym i żółtym przewodzie wychodzącym ze statora względem masy. Biały ładowanie żółty swiatła,

0
  • #5 01 Cze 2018 08:31
    UZURPATOL
    Poziom 3  

Nie jestem elektrykiem i za bardzo się na tym nie znam ale przykładając do tych przewodów miernik ustawiony na mierzenie prądu stałego wartość 20 to wyskakiwało wszędzie 0V a jak zmieniłem na sprawdzanie prądu zmiennego na wartość 200 :D pokazywało na białym 15V+ a na żółtym 18V+

Przy wymianie statora wyczyściłem magneto i był od dość w środku porysowany ale nie pęknięty ma to coś wspólnego z tym ze nie ma ładowania?

0
  • #6 01 Cze 2018 08:37
    barton21
    Poziom 21  

To teraz sprawdz czy przy regulatorze napiecia masz takie same wskazania na tych przewodach na zakresie zmiennego pradu

0
  • #7 01 Cze 2018 09:33
    UZURPATOL
    Poziom 3  

Przy regulatorze brak napięcia sprawdzałem przy podpiętym i odpiętym

0
  • #8 01 Cze 2018 10:03
    barton21
    Poziom 21  

To uszkodzona wiązka elektryczna.

0
  • #10 01 Cze 2018 11:09
    UZURPATOL
    Poziom 3  

Dziwne jest własnie to ze od kostki statora do regulatora wszystkie przewody maja przejście, sprawdzałem to funkcja która własnie brzęczy jak się zamyka obwód

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze jedna sprawa jak 1 kabelek sobie przypiąłem do ramy i dotykam kabla zielonego (wydaje mi sie ze to jest masa) to piszczy.. potem dotykam kabla żółtego tez piszczy to możne oznaczać ze gdzieś ten kabelek jest przetarty i dotyka ramy?

Dodano po 7 [minuty]:

jeszcze inaczej sprawdziłem a mianowicie gdy podepnę się przy regulatorze do koloru żółtego przy kostce statora piszczy kabel zielony i żółty a gdy podepnę się do białego przy regulatorze to piszczy tylko kabel biały przy statorze a zielony już nie

0
  • #11 27 Lip 2018 17:56
    UZURPATOL
    Poziom 3  

Witam ponownie
    dziś w końcu udało mi się zlokalizować co jest nie tak :D a mianowicie po wymianie statora w kostce były wsadzone odwrotnie przewody :P nie widziałem tego wcześniej bo była koszulka, pozamieniałem je i teraz pojawiło się ładowanie jak i światła :)

0
  Szukaj w 5mln produktów