Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 TDI 1.9 98r - podłączenie nowego centralnego zamka

01 Cze 2018 09:21 297 5
  • Poziom 14  
    Część
    Podłączam dodatkowy centralny zamek w drzwiach kierowcy i mam problem. Gdy podaję masę na przewód niebiesko-czerwony moduł komfortu otwiera i jest ok. Ale gdy podam masę na czerwono zielony to nic się nie dzieje czyli nie zamyka niczego. Natomiast jeżeli przekręcę stacyjkę to wtedy podanie masy na przewód czerwony zielony powoduje że centralny działa i auto zamyka. Od razu napiszę że zamykanie z kluczyka nie działa ponieważ mechanicznie mam urwane wkładki w drzwiach w środku , te co chodzą do zamka się obracają, rozsypały się w rękach ale to inny temat. Najważniejsze to muszę wiedzieć dlaczego dopiero po włączeniu stacyjki powoduje że centralny działa i zamyka. Z bez włączonej stacyjki podanie masy na przewód czerwono-zielony powoduje że nic się nie dzieje. Jeszcze taka ciekawostka, podłączyłem przewód zielony od nowej centralki który służy od domykania szyb pod ten nieszczęsny przewód czerwono-zielony i domykanie szyb działa nawet bez stacyjki. Ale nie działa zamykanie dlaczego?
  • Poziom 39  
    Witam .
    Podczas prób musisz zamek w drzwiach musi być zamknięty,czy zamykanie klawiszem na drzwiach działa ?.
  • Poziom 14  
    Cześć tak zamykanie od środka działa przyciskiem na drzwiach tak zwane ryglowanie. Próby robie na zamkniętych drzwiach. Mimo to lipa centralny nie zamyka gdy podaję masę na przewód od zamykania czerwono zielony. Gdyby wyłączam silnik wyjmuje kluczyk ze stacyjki włącza się buzer niewyłączonych świateł pomimo że nie otworzyłem żadnych drzwi i nadal siedzę w środku. Pytanie czy ten buzer ma się włączyć po wyjęciu kluczyka ze stacyjki Czy trzeba otworzyć drzwi by się włączył?
  • Poziom 39  
    Buzer powinien się włączyć po otwarciu drzwi i wyjęciu kluczyka.
  • Poziom 14  
    Czyli wskazuje na to że któryś mikrostyk w drzwiach jest zwalony. Żeby nie rozbierać wszystkiego w drzwiach potrzebuję znać kolory kabli w drzwiach które idą do tego zamka chciałbym to zmostkować na próbę i sprawdzić czy działa zamykanie. Mowa o drzwiach kierowcy Które kolory kabelków odpowiadają za mikrostyk drzwi otwarte zamknięte?
  • Poziom 14  
    Cześć

Przyczyną niezamykania zamka była awaria mikrostyku w zamku odpowiedzialnego za sygnał drzwi otwarte/zamknięte. Mikrostyk w środku miał pęknięty tłoczek przez co styk był cały czas zwarty (zamykał obwód). Moduł komfortu odbierał to jako nie zamknięte drzwi i nie pozwalał zamknąć centralnego.
    Przy okazji wymiany mikrostyka naprawiło się niedziałające wcześniej oświetlenie wnętrza kabiny , oraz nie wyje mi już buzzer właczonych świateł po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Dzięki za pomoc.
    Temat do zamknięcia