Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Seat Ibiza 6j 1.6 TDI - Migająca kontrolka od świec żarowych oraz kontrolka chec

emswisnia 04 Jun 2018 05:59 17691 17
Texa Poland
    emswisnia
    Level 15  
    Witam,

Mam pewien problem z Seat Ibiza 6j a mianowicie miga kontrolka od świec żarowych i auto maks 2.5 tys. - pewnie tryb awaryjny.
    Odpala normalnie i nie przejawia innych problemów.
    Dodatkowo przy pierwszym wystąpieniu migającej kontrolki świec pojawiła się kontrolka Check engine.

Podłączyłem przez ELM z aplikacją na telefonie Car Scanner oraz Torque i pojawiły się dwa błędy P242a i P2453.
    Po wykasowaniu błędów kontrolka Check engine zniknęła i została migająca od świec.

Niestety nie miałem dostępu do VCDS.
  • Texa Poland
    autoas
    Level 42  
    No przecież masz błędy to na co czekasz....napraw
  • Texa Poland
    emswisnia
    Level 15  
    autoas wrote:
    No przecież masz błędy to na co czekasz....napraw

Zawsze uważałem że na elektrodzie można uzyskać fachową odpowiedź/pomoc....
    Wolałem napisać bo niestety nie miałem dostępu do dedykowanego oprogramowania i posłużyłem się "uniwersalnym".
    autoas
    Level 42  
    No ale twój sprzęt pokazuje tylko numer kodu czy cały opis?
    emswisnia
    Level 15  
    Numer błędu i krótki opis.
    Wiem tyle że jest prawdopodobnie uszkodzony czujnik różnicy ciśnień czy coś takiego. O tym informuje ten błąd p2435.

Niestety nie wiem gdzie on jest w moim silniku. 1.6tdi 90KM. Podobno do czujnika uda dwa gumowe węże i wtyczka.
    autoas
    Level 42  
    Próbowałem ci tylko delikatnie zasugerować że sam nie dasz rady nic zrobić bo ani wiedzy ani sprzętu....auto masz w mirę nowe więc oddaj do polecanego warsztatu....Możesz wymienić na "pałę" i albo trafisz albo nie.....ale koszty i tak twoje....
  • Helpful post
    T5
    Admin of Cars group
    emswisnia wrote:
    Niestety nie wiem gdzie on jest w moim silniku. 1.6tdi 90KM. Podobno do czujnika uda dwa gumowe węże i wtyczka.

Nawet jak bym fotkę wkleił z umiejscowienia czujnika, to po wymianie trzeba zrobić adaptację. ELM nie podoła. VCDS też często się wykłada na nowszych autach.
    emswisnia wrote:
    Zawsze uważałem że na elektrodzie można uzyskać fachową odpowiedź/pomoc....

Oczywiście, że można.
    emswisnia
    Level 15  
    Akurat w autach grupy VAG nie siedzę więc oprogramowanie ich mi nie było zbytnio potrzebne. Bardziej interesuje się Lexią i Diagbox.
    Do starszych wystarczał VAG-COM.

Z adaptacją nie było by problemu - mogę podjechać do kogoś kto ma odpowiedni sprzęt.
    Do polecanego warsztatu nie podjadę - niestety w mojej okolicy takowego nie ma, są niby certyfikowane by Bosch ale co tam się wyprawia to oddzielny temat na forum do założenia.
    Nie pojadę przecież do mechanika by mi powiedział lokalizację bo "życzliwość" kosztuje - zapewne tyle co nowy czujnik ;).
    Myślałem że ktoś mnie naprowadzi gdzie to się znajduje lub wrzuci zdjęcie bym chociaż wiedział o co chodzi.

Jeśli bym wiedział gdzie to jest to mogę podmienić od kolegi auta bo też ma 1.6 TDI i jeśli by było to samo to bym wiedział czy to czujnik czy jednak nie.
    emswisnia
    Level 15  
    Posiadasz może jakieś zdjęcie?
    emswisnia
    Level 15  
    Czyżby czujnik ten wymieniany był już w tym aucie?

Jaka jest różnica między czujnikiem 076906051A a 076906051B.
    emswisnia
    Level 15  
    Czujnik wymieniłem. Błąd w postaci kontrolki od świec żarowych zniknał sam. Dla pewności jeszcze przeprowadzę adaptację nowego czujnika.

Mam nadzieje że to w pełni rozwiąże problem i będe mógł wymusić czyszczenie dpf.

Prosiłbym tylko o info jak to wykonać i czy jest możliwość np poprzez aplikację na androida.
    emswisnia
    Level 15  
    Czujnik wymieniony. Po odpaleniu kontrolka od świec nie pali się.
    Niestety po paru sekundach pracy silnika kontrolka zaczęła mrugać. Auto po naciśnięciu gazu tylko 2.5tys obrotów.

Czy po wymianie czujnika komputer powinien sam błąd wykasować czy trzeba to zrobić ręcznie diagnostyka?
    emswisnia
    Level 15  
    Witam.
    Dzisiaj udało mi się auto podłączyć pod autocom.
    Błąd jaki się pojawił to p2453. Obwód cxujnika ciśnienia roznicowego filtra czastek, sygnal poza zakresem. Błąd stały.

Po wykasowaniu błędu i adaptacji nie palą się żadne kontrolki na liczniku ani komputer nie wykrywa błędów.

Problem jest taki że auto tylko bazuje do 2600obr.
    emswisnia
    Level 15  
    Temat rozwiązano.
    Motor 1.6TDI na postoju kręci się tylko do 2600obr/min.
    Problem z błędami rozwiązano poprzez wykonanie adaptacji.