Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia 1.4 MPI AME - szukam napięcia

05 Cze 2018 08:19 240 14
  • Poziom 12  
    Witam.Mam pytanie do znawców elektryki tego auta. Mam centralny zamek,alarm fox bambini . Chciałbym znaleźć miejsce w samochodzie gdzie pojawia się 12v dopiero po wyłączeniu alarmu z pilota ,albo jeszcze lepiej po zadziałaniu centralnego zamka ,lub ewentualnie sugestie jak to zrobić?
  • Poziom 19  
    12V pojawia się na przewodzie prowadzącym do małej diody LED umiejscowionej w drzwiach kierowcy tuż przy wysuwającym się do góry "przycisku". Napięcie to dla tej diody zredukowane jest rezystorem, ale poprzedza go pełne 12V. Jest to jeden z przykładów. Jest to o tyle dobry punkt, że zapewnia nam to, że wszystkie zamki są domknięte.
  • Poziom 12  
    Darku , niestety nie mam w swoim samochodzie takiej diody.Jest to wersja HB z 2001.Samochód w tym wykonaniu nie miał właściwie nic (el.szyb,klimatyzacji,el.lusterek). Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Napięcie ma się pojawiać dopiero po otwarciu drzwi z pilota lub kluczyka.
  • Poziom 29  
    Jedyne co mi przychodzi na myśl to zapalenie się lampki ośw. wnętrza przy otwieraniu zamka. Co prawda krótkotrwałe i nie wiem czy masą czy plusem jest lampka sterowana.O ile masz taką opcję.
  • Poziom 12  
    abart64 - niezupełnie o to mi chodzi , żeby zadziałało to trzeba otworzyć drzwi - a tego nie chcę .
  • Poziom 29  
    Nie chodzi o otwarcie drzwi klamką. Jest tak że otwierasz pilotem lub kluczykiem i bez otwarcia drzwi klamką zapala się światło na parę sekund. Tak jest w vw np. passacie b5. Ale nie wiem ,może nie masz tak w fabii.
  • Poziom 12  
    W mojej Fabii niestety nic się nie zapala.
  • Poziom 19  
    Być może masz tak, że sama lampka przełączona jest "by się nie zapalało". Lampka sterowana jest plusem ma dwa takie sygnały, stałoobecny i pojawiający się przy wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki, oraz przy otwieraniu zamków w drzwiach i wcale nie muszą być drzwi otwarte.
  • Poziom 12  
    Darek A - Nie w tym modelu. Tutaj występuje tylko 12V cały czas oraz sterowane z modułu włączające się po otwarciu drzwi.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W takim razie szukał bym takiego sygnału wprost z modułu alarmu, bądź zastosował bym gdzieś przekaźnik odwracający (gdy napięcie zanika, to on podaje). Z pewnością takich punktów, gdzie plus, lub minus pojawia się w momencie, kiedy potrzebujesz.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    W siłownikach zamków są mikrostyki przełączające się zamknięty/otwarty.
    Powinien ten sygnał pojawiać się na module komfortu. Ze schematem trzeba by ustalić kolor przewodu I raczej na 100% pojawia się masa.
  • Poziom 12  
    Darek A i abart64 - dzięki za porady. Chciałem iść drogą na skróty ale się nie udało . Pomyślę o możliwości wykorzystania napięcia siłowników drzwi, bądź zastosowania dodatkowego mikrostyku ,oraz wasze sugestie.
  • Poziom 29  
    Ja właśnie miałem napisać o dodatkowym jak przypomniałem sobie że przecież są mikrostyki w siłowniku to po co dodatkowy.
  • Poziom 19  
    No właśnie, do czego Ci to potrzebne, bo może rozwiązanie jest banalne, a my komplikujemy to nie wiedząc, co chcesz uzyskać i do czego...?