logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fabia 1.4 MPI AME - Gdzie znajdę 12V po wyłączeniu alarmu Fox Bambini?

sl 05 Cze 2018 08:19 582 14
REKLAMA
  • #1 17259009
    sl
    Poziom 12  
    Posty: 91
    Witam.Mam pytanie do znawców elektryki tego auta. Mam centralny zamek,alarm fox bambini . Chciałbym znaleźć miejsce w samochodzie gdzie pojawia się 12v dopiero po wyłączeniu alarmu z pilota ,albo jeszcze lepiej po zadziałaniu centralnego zamka ,lub ewentualnie sugestie jak to zrobić?
  • REKLAMA
  • #2 17259649
    Darek A.
    Poziom 20  
    Posty: 542
    Pomógł: 39
    Ocena: 204
    12V pojawia się na przewodzie prowadzącym do małej diody LED umiejscowionej w drzwiach kierowcy tuż przy wysuwającym się do góry "przycisku". Napięcie to dla tej diody zredukowane jest rezystorem, ale poprzedza go pełne 12V. Jest to jeden z przykładów. Jest to o tyle dobry punkt, że zapewnia nam to, że wszystkie zamki są domknięte.
  • #3 17259734
    sl
    Poziom 12  
    Posty: 91
    Darku , niestety nie mam w swoim samochodzie takiej diody.Jest to wersja HB z 2001.Samochód w tym wykonaniu nie miał właściwie nic (el.szyb,klimatyzacji,el.lusterek). Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Napięcie ma się pojawiać dopiero po otwarciu drzwi z pilota lub kluczyka.
  • REKLAMA
  • #4 17259794
    abart64
    Poziom 34  
    Posty: 1709
    Pomógł: 270
    Ocena: 631
    Jedyne co mi przychodzi na myśl to zapalenie się lampki ośw. wnętrza przy otwieraniu zamka. Co prawda krótkotrwałe i nie wiem czy masą czy plusem jest lampka sterowana.O ile masz taką opcję.
  • REKLAMA
  • #5 17259873
    sl
    Poziom 12  
    Posty: 91
    abart64 - niezupełnie o to mi chodzi , żeby zadziałało to trzeba otworzyć drzwi - a tego nie chcę .
  • #6 17259889
    abart64
    Poziom 34  
    Posty: 1709
    Pomógł: 270
    Ocena: 631
    Nie chodzi o otwarcie drzwi klamką. Jest tak że otwierasz pilotem lub kluczykiem i bez otwarcia drzwi klamką zapala się światło na parę sekund. Tak jest w vw np. passacie b5. Ale nie wiem ,może nie masz tak w fabii.
  • #7 17260034
    sl
    Poziom 12  
    Posty: 91
    W mojej Fabii niestety nic się nie zapala.
  • #8 17260207
    Darek A.
    Poziom 20  
    Posty: 542
    Pomógł: 39
    Ocena: 204
    Być może masz tak, że sama lampka przełączona jest "by się nie zapalało". Lampka sterowana jest plusem ma dwa takie sygnały, stałoobecny i pojawiający się przy wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki, oraz przy otwieraniu zamków w drzwiach i wcale nie muszą być drzwi otwarte.
  • REKLAMA
  • #9 17269527
    sl
    Poziom 12  
    Posty: 91
    Darek A - Nie w tym modelu. Tutaj występuje tylko 12V cały czas oraz sterowane z modułu włączające się po otwarciu drzwi.
  • Pomocny post
    #10 17271255
    Darek A.
    Poziom 20  
    Posty: 542
    Pomógł: 39
    Ocena: 204
    W takim razie szukał bym takiego sygnału wprost z modułu alarmu, bądź zastosował bym gdzieś przekaźnik odwracający (gdy napięcie zanika, to on podaje). Z pewnością takich punktów, gdzie plus, lub minus pojawia się w momencie, kiedy potrzebujesz.
  • Pomocny post
    #11 17271293
    abart64
    Poziom 34  
    Posty: 1709
    Pomógł: 270
    Ocena: 631
    W siłownikach zamków są mikrostyki przełączające się zamknięty/otwarty.
    Powinien ten sygnał pojawiać się na module komfortu. Ze schematem trzeba by ustalić kolor przewodu I raczej na 100% pojawia się masa.
  • #12 17271362
    sl
    Poziom 12  
    Posty: 91
    Darek A i abart64 - dzięki za porady. Chciałem iść drogą na skróty ale się nie udało . Pomyślę o możliwości wykorzystania napięcia siłowników drzwi, bądź zastosowania dodatkowego mikrostyku ,oraz wasze sugestie.
  • #13 17271779
    abart64
    Poziom 34  
    Posty: 1709
    Pomógł: 270
    Ocena: 631
    Ja właśnie miałem napisać o dodatkowym jak przypomniałem sobie że przecież są mikrostyki w siłowniku to po co dodatkowy.
  • #14 17271788
    Ireneo
    Poziom 42  
    Posty: 7825
    Pomógł: 746
    Ocena: 2461
    A do czego to potrzebne?
  • #15 17272659
    Darek A.
    Poziom 20  
    Posty: 542
    Pomógł: 39
    Ocena: 204
    No właśnie, do czego Ci to potrzebne, bo może rozwiązanie jest banalne, a my komplikujemy to nie wiedząc, co chcesz uzyskać i do czego...?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje sposobu na zlokalizowanie sygnału 12V w samochodzie Fabia 1.4 MPI AME, który pojawia się po wyłączeniu alarmu Fox Bambini lub po zadziałaniu centralnego zamka. W odpowiedziach zasugerowano kilka potencjalnych punktów, takich jak przewód do diody LED w drzwiach kierowcy, jednak użytkownik nie ma takiej diody w swoim modelu. Inne propozycje obejmowały wykorzystanie lampki oświetlenia wnętrza, sygnału z modułu alarmu, mikrostyków w siłownikach zamków oraz zastosowanie przekaźnika odwracającego. Użytkownik rozważa również wykorzystanie napięcia z siłowników drzwi lub dodatkowego mikrostyku.
REKLAMA