Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Qilive 1743 - uczenie pilota nieznanego urządzenia.

07 Cze 2018 22:30 2979 1
 • Poziom 17  
  Witam
  Wczoraj kupiłem pilot uniwersalny Qilive 1743. O ile zaprogramowanie TV (Panasonic) poszło jak z płatka o tyle z zaprogramowaniem tunera DVB-T (Thomson THT 504) walczyłem cały wieczór. Ale rozwiązałem problem metodą prób i błędów i chciałem się podzielić tutaj informacjami (żeby zostało w internecie jakby ktoś potrzebował).Manual jest źle przetłumaczony i niezbyt jasny w niektórych kwestiach

  Ww. pilot ma 4 sposoby programowania -
  1. wprowadzanie kodu
  2. wyszukiwanie ręczne kodu
  3. wyszukiwanie automatyczne kodu
  4. kopiowanie funkcji z oryginalnego pilota

  Ja telewizor programowałem sposobem 1 a tuner sposobem 4 bo żaden kod nie działał. Obie funkcje omówię natomiast 2 i 3 nie próbowałem bo są najbardziej czasochłonne - trzeba po kolei sprawdzać kody w danej kategorii urządzeń.

  1. Wprowadzanie kodu (telewizor Panasonic)
  W instrukcji obsługi mamy tabelkę z rodzajami urządzeń które obsługują dostępne przyciski urządzeń (np. tunery DVB-t są pod przyciskiem SAT) oraz mamy dołączoną listę kodów. Wystarczy:
  - wcisnąć przycisk urządzenia które mamy zaprogramować (TV1 lub TV2)
  - wcisnąć i przytrzymać przycisk SET aż dioda przy nim zacznie świecić w sposób ciągły
  - wpisać pierwszy cyfrowy kod pod marką urządzenia w spisie kodów (TV > Panasonic > 5002). Kody są oddzielone kropkami od siebie.
  - po wpisaniu czwartej cyfry dioda przy SET przestanie świeciś i można spróbować czy działają funkcję. Jeżeli urządzenie nie reaguje to powtarzamy proces z tym że używamy następnego w kolejności kodu (5003 , 5025 itd. w moim przypadku).

  4. Kopiowanie funkcji (u mnie Thomson THT 504)
  Funkcja ta się przydaje gdy żaden kod nie zadziałał oraz:
  - mamy pilot ale zaczyna się psuć
  - chcemy mieć drugi pilot
  - mamy telefon z funkcją pilota który działa z naszym urządzeniem ale chcemy używać normalnego pilota
  Ja miałem psującego się pilota a także telefon który działał z moim tunerem. Dlatego funkcje kopiowałem trochę z pilota a trochę z telefonu (bo w pilocie już niektóre funkcje nie działały a telefon nie miał innych funkcji które miał pilot)

  Procedura:
  - wciskamy przycisk urządzenia które chcemy zaprogramować (SAT)
  - wciskamy i ptrzytrzymujemy przycisk SET do momentu kiedy na stałe zaświeci się lampka.
  - wciskamy przycisk LEARN
  - wciskamy przycisk który chcemy zaprogramować
  - ustawiamy piloty kierując ich diody na przeciwko siebie
  UWAGA! Instrukcja mówi że piloty powinny być ustawione w odległości od 2cm do 5cm od siebie. U mnie te odległości powodowały dużą niestabilność w programowaniu. Raz na jakiś czas się udawało wykryć i zapisać funkcję ale częściej nie. Dopiero jak przysunąłem piloty maksymalnie do siebie, tak że ich diody się stykały, dopiero wtedy funkcje były rozpoznawane za każdym razem.
  - gdy piloty są naprzeciwko siebie klikamy przycisk na pilocie oryginalnym
  - w momencie przyciśnięcia przycisku na pilocie oryginalnym, na pilocie Quilive lampka obok SET która cały czas się świeci powinna na chwilkę przygasnąć, to znaczy że funkcja została rozpoznana
  - dla pewności można jeszcze raz przycisnąć, na nawet przytrzymać przycisk na pilocie oryginalnym a lampka na pilocie Quilive powinna zacząć szybko mrugać podczas tej czynności
  - w tym momencie wciskamy SET żeby zapisać funkcję
  - jeżeli funkcja nie została rozpoznana podczas przyciskania przycisku na pilocie oryginalnym, lampka przy SET nie będzie reagować na przycisk i po jakimś czasie bezczynności mignie 3 razy i zgaśnie

  UWAGA! W instrukcji piszą żeby po rozpoznaniu jednego przycisku naciskać kolejny na pilocie Qilive i odpowiadający mu na pilocie oryginalnym i powtarzać to ze wszystkimi przyciskami i dopiero po wszystkich przyciskach wcisnąć SET zakańczając tryb programowania. U mnie były problemy że czasem przyciski nie działały. Więc ja po każdym rozpoznanym przycisku naciskałem SET, wychodząc z trybu rozpoznawania i po upewnieniu się że dany przycisk rzeczywiście działa, powtarzałem całą procedurę dla kolejnego. Tak było trochę wolniej ale pewniej.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 10  
  Dzień dobry,
  Mam taki pilot od dłuższego czasu.
  Kupiłem go właśnie z uwagi na funkcję uczenia.
  Ostatnio chciałem dodać 2 urządzenia (robiłem to wczesniej) ale niestety opisana metoda z niejasnych przyczyn nie działa. Po każdym wciśnięciu przycisku z nowego pilota czerwona dioda zaczyna szybko migac i cała procedurę trzeba powtarzać.
  Próbuje z różnymi odleglosciami, wysokościachjuz drugi dzień i nic.
  Czy mógłbym prosić jeśli to możliwe o przesłanie kodów do pilota?
  Swoją instrukcję gdzieś zapodzialem....
  Potrzebuje kody do radia Harman/Kardon oraz wzmacniacza Atoll.
  Z góry dziękuję.