Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Qilive 1743 - uczenie pilota nieznanego urządzenia.

07 Cze 2018 22:30 2979 1
  • Poziom 17  
    Witam
    Wczoraj kupiłem pilot uniwersalny Qilive 1743. O ile zaprogramowanie TV (Panasonic) poszło jak z płatka o tyle z zaprogramowaniem tunera DVB-T (Thomson THT 504) walczyłem cały wieczór. Ale rozwiązałem problem metodą prób i błędów i chciałem się podzielić tutaj informacjami (żeby zostało w internecie jakby ktoś potrzebował).Manual jest źle przetłumaczony i niezbyt jasny w niektórych kwestiach

Ww. pilot ma 4 sposoby programowania -
    1. wprowadzanie kodu
    2. wyszukiwanie ręczne kodu
    3. wyszukiwanie automatyczne kodu
    4. kopiowanie funkcji z oryginalnego pilota

Ja telewizor programowałem sposobem 1 a tuner sposobem 4 bo żaden kod nie działał. Obie funkcje omówię natomiast 2 i 3 nie próbowałem bo są najbardziej czasochłonne - trzeba po kolei sprawdzać kody w danej kategorii urządzeń.

1. Wprowadzanie kodu (telewizor Panasonic)
    W instrukcji obsługi mamy tabelkę z rodzajami urządzeń które obsługują dostępne przyciski urządzeń (np. tunery DVB-t są pod przyciskiem SAT) oraz mamy dołączoną listę kodów. Wystarczy:
    - wcisnąć przycisk urządzenia które mamy zaprogramować (TV1 lub TV2)
    - wcisnąć i przytrzymać przycisk SET aż dioda przy nim zacznie świecić w sposób ciągły
    - wpisać pierwszy cyfrowy kod pod marką urządzenia w spisie kodów (TV > Panasonic > 5002). Kody są oddzielone kropkami od siebie.
    - po wpisaniu czwartej cyfry dioda przy SET przestanie świeciś i można spróbować czy działają funkcję. Jeżeli urządzenie nie reaguje to powtarzamy proces z tym że używamy następnego w kolejności kodu (5003 , 5025 itd. w moim przypadku).

4. Kopiowanie funkcji (u mnie Thomson THT 504)
    Funkcja ta się przydaje gdy żaden kod nie zadziałał oraz:
    - mamy pilot ale zaczyna się psuć
    - chcemy mieć drugi pilot
    - mamy telefon z funkcją pilota który działa z naszym urządzeniem ale chcemy używać normalnego pilota
    Ja miałem psującego się pilota a także telefon który działał z moim tunerem. Dlatego funkcje kopiowałem trochę z pilota a trochę z telefonu (bo w pilocie już niektóre funkcje nie działały a telefon nie miał innych funkcji które miał pilot)

Procedura:
    - wciskamy przycisk urządzenia które chcemy zaprogramować (SAT)
    - wciskamy i ptrzytrzymujemy przycisk SET do momentu kiedy na stałe zaświeci się lampka.
    - wciskamy przycisk LEARN
    - wciskamy przycisk który chcemy zaprogramować
    - ustawiamy piloty kierując ich diody na przeciwko siebie
    UWAGA! Instrukcja mówi że piloty powinny być ustawione w odległości od 2cm do 5cm od siebie. U mnie te odległości powodowały dużą niestabilność w programowaniu. Raz na jakiś czas się udawało wykryć i zapisać funkcję ale częściej nie. Dopiero jak przysunąłem piloty maksymalnie do siebie, tak że ich diody się stykały, dopiero wtedy funkcje były rozpoznawane za każdym razem.
    - gdy piloty są naprzeciwko siebie klikamy przycisk na pilocie oryginalnym
    - w momencie przyciśnięcia przycisku na pilocie oryginalnym, na pilocie Quilive lampka obok SET która cały czas się świeci powinna na chwilkę przygasnąć, to znaczy że funkcja została rozpoznana
    - dla pewności można jeszcze raz przycisnąć, na nawet przytrzymać przycisk na pilocie oryginalnym a lampka na pilocie Quilive powinna zacząć szybko mrugać podczas tej czynności
    - w tym momencie wciskamy SET żeby zapisać funkcję
    - jeżeli funkcja nie została rozpoznana podczas przyciskania przycisku na pilocie oryginalnym, lampka przy SET nie będzie reagować na przycisk i po jakimś czasie bezczynności mignie 3 razy i zgaśnie

UWAGA! W instrukcji piszą żeby po rozpoznaniu jednego przycisku naciskać kolejny na pilocie Qilive i odpowiadający mu na pilocie oryginalnym i powtarzać to ze wszystkimi przyciskami i dopiero po wszystkich przyciskach wcisnąć SET zakańczając tryb programowania. U mnie były problemy że czasem przyciski nie działały. Więc ja po każdym rozpoznanym przycisku naciskałem SET, wychodząc z trybu rozpoznawania i po upewnieniu się że dany przycisk rzeczywiście działa, powtarzałem całą procedurę dla kolejnego. Tak było trochę wolniej ale pewniej.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,
    Mam taki pilot od dłuższego czasu.
    Kupiłem go właśnie z uwagi na funkcję uczenia.
    Ostatnio chciałem dodać 2 urządzenia (robiłem to wczesniej) ale niestety opisana metoda z niejasnych przyczyn nie działa. Po każdym wciśnięciu przycisku z nowego pilota czerwona dioda zaczyna szybko migac i cała procedurę trzeba powtarzać.
    Próbuje z różnymi odleglosciami, wysokościachjuz drugi dzień i nic.
    Czy mógłbym prosić jeśli to możliwe o przesłanie kodów do pilota?
    Swoją instrukcję gdzieś zapodzialem....
    Potrzebuje kody do radia Harman/Kardon oraz wzmacniacza Atoll.
    Z góry dziękuję.