Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o poradę jaką lodówkę kupić 2005.

23 Sie 2005 09:30 757283 116
  • Poziom 16  
    DZisiaj padł mi zabytkowy Mińsk i koniecznie muszę coś kupić. Niestety brak mi czasu na zaznajamianie się z różnorodnością modeli na rynku. Prośba więc do Was, abyście mi doradzili jakiego producenta mam brać pod uwagę? Cena ok. 1500-1700 zł.
    Czy ma znaczenie położenie zamrażalnika u dołu lub u góry?
    Jaka jest różnica (korzyści lub wady) lodówki z 2 agregatami? -Rozumiem, że cena byłaby wyższa, ale może warta grzechu?
    Dzięki za pomoc.
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !

• Specjalista AGD
    Przede wszystkim ma pracować na gazie R600a, bo tylko on daje gwarancję, że za parę lat nie wyrzucisz jej z powodu dziury. Lepiej jak zamrażarka jest na dole, bo wygodniejszy masz dostęp do chłodziarki.
    W lodówkach pracujących na gazie R600a dwa agregaty praktycznie poza tym, że można 2-3 razy więcej zamrażać na dobę nic nie dają. W tej cenie i tak dobrej 2-agregatowej nie kupisz. Osobiście polecam Boscha lub Siemensa. Nowe modele tych marek są dobrze dopracowane.
  • Poziom 16  
    zayzayer napisał:
    Przede wszystkim ma pracować na gazie R600

Czy modele Boscha np. KGV 36610, KGV 36640 mają ten gaz? W ulotce na stronie Boscha nic nie mówi się o typie zastosowanego gazu.
  • Poziom 18  
    No właśnie, a sprzęt Indesita posiada ten rodzaj gazu? Znajoma sprzedawczyni poleciła mi ten model z uwagi na bardzo cichą pracę oraz wysoką bezawaryjność. Poza tym odpowiada mi układ z zamrażarką na dole. Za lodówkę Bosch'a lub Siemensa niestety, ale trzeba zapłacić za markę.
  • Specjalista AGD
    :arrow: neta Wszystkie lodówki Boscha i Siemensa produkowane od 1996r. mają Izobutan (R600a)

sipowitz napisał:
    Znajoma sprzedawczyni poleciła mi ten model z uwagi na bardzo cichą pracę oraz wysoką bezawaryjność

Dobre :D

A co do cen, to porownajmy sobie np. lod. Boscha w cenie 1599,-
    http://centrum2000.com.pl/wip02/w/w.php?id=c2_i723858p&p=775&x=bo
    do podobnej wielkościa Indesita w cenie 1499.-
    http://centrum2000.com.pl/wip02/w/w.php?id=c2_85adpiex&p=1343&x=in
    No i gdzie tu płacisz za markę? I jeszcze jedna uwada, Twoja zanajoma i tak nie poleci Ci Boscha i postapi prawidłowo, bo musi sprzedawać towar na którym jest 25% marży, a nie 5% :D
  • Poziom 18  
    zayzayer napisał:
    Dobre :D

W takim razie poproszę Twoje typy odnosnie lodówek w przedziale 1500 - 1600 pln. Chodzi mi o dokładne modele.
  • Specjalista AGD
    Liczy się marka, a nie typ.
  • Poziom 18  
    Zakładam, że informacje podane w Twoim profilu są prawdziwe i można polegać na Twojej opinii, jako fachowca od sprzętu AGD. ;)

Może jednak pokusisz się o wytypowanie kilku modeli "reklamowanych" przez Ciebie marek, hmm?
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    zayzayer napisał:
    Przede wszystkim ma pracować na gazie R600a, bo tylko on daje gwarancję, że za parę lat nie wyrzucisz jej z powodu dziury.

Nie zgodzę sie.
    Nie do końca jest tak.

Dziury powstają na skutek działań elektrochemicznych. Czy to wilgoć plus gołe aluminium, czy to kretyński wymysł aristona/indesita z kapilarami miedzianymi po sąsiedzku z rurą alu :D :D

BSH jest dobrej klasy bo od pewnego czasu stosują parowniki aluminiowe malowane (zamiast stalowych onegdaj ;) ). I tylko TO jest gwarancją przyzwoitej trwałości.

Nie zmienia to faktu, że R600a jest lepszym czynnikiem od R134a i nie posiada wad tego drugiego. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi...
  • Poziom 18  
    elektryk2000, możesz podać swoje typy?
    sipowitz napisał:
    elektryk2000, możesz podać swoje typy?

Przychylam sie do zdania Zayzayera. Jedyne co pada w BSH to elektronika i sprężarki ;)
    Poza tym spokój...
  • Specjalista AGD
    elektryk2000 napisał:
    Jedyne co pada w BSH to elektronika i sprężarki ;)
    Poza tym spokój...

Nie zgadzam się z tym. W lodówkach BSH sprężarka jest ostatnim elementem jaki może paść. Z elektroniką też nie ma żadnych problemów.
    W tych wyprodukowanych po roku 2000 to poza jakąś urwaną klamką (w nowych są wzmocnione) nic sie nie dzieje. Chyba wyrobiłeś sobie opinię o BSH na podstawie sprzętu przywożonego z Niemiec ze szrotu.
    Nie zgadzam się też z tym, ze R600a jest gorszy od R134.
    R134 to kiła. Najwiekszą jego wadą jest to, że nie miesza sie z olejem. To dlatego lodówki zatykają sie. R600a doskonale czysci uklad. Już nie będę się rozpisywał, co się robi z olejem jak dostanie się do niego wilgoć. Oczywiście, że sam gaz nie decyduje o korozji układu, ale lodówki na R600a, ze względu, że jest palny muszą być tak wykonane, żeby nigdy się nie rozszczelniły. I żeczywiście są tak robione. Jeszcze nie nie miałem nieszczelnej lod. pracującej na gazie R600a. Teraz nawet Ardo na R600a idzie tak, że nadziwić sie nie można.
  • Poziom 1  
    zayzayer napisał:

Nie zgadzam się też z tym, ze R600a jest gorszy od R134..

Przecież niczego takiego nie powiedziałem. Wręcz przeciwnie! Proszę czytać w miarę dokładnie i bez negatywnych emocji w stosunku do mnie, zwłaszcza jeśli osmielam się w czymś nie zgadzać ;)

zayzayer napisał:

lodówki na R600a, ze względu, że jest palny muszą być tak wykonane, żeby nigdy się nie rozszczelniły. I żeczywiście są tak robione.

Ja tam różnic nie widziałem. Ale może po prostu niewiele jeszcze widziałem ;)

Ostatnia dziurawa na R600a, jaką naprawiałem, miała "solidny" lakierowany parownik. Mimo tego "dostała" jakimś cudem dziurkę.
    Była to dwusprężarkowa Privileg, miała coś koło 4 lat.

zayzayer napisał:

Jeszcze nie nie miałem nieszczelnej lod. pracującej na gazie R600a.

Ja miałem. Niejedną. Cierpliwości :D

Pozdrawiam

PS
    R600a wcale nie jest taki groźny w lodówkach, jedynie niedoświadczony macher przy próbie naprawy mógłby mieć mały problem ;)
    Tam jest od około 20 do około 70 gramów czynnika, więc nie ma o czym mówić...
  • Poziom 16  
    Aby podtrzymać temat zapytam:
    CO SĄDZICIE O WHIRLPOOL-ach?
    Ostatnio bardzo zachwalał je pewien sprzedawca. Ponoć wyszły jakieś rewelacyjne modele z wentylatorem za ok. 2000 zł
  • Poziom 2  
    Też obecnie poszukuje lodówki i w grę wchodzi Bosch, WHIRLPOOL, ale dzisja zaczałem sie zastanawiac na poważnie nad Samsungiem.

No tylko nie jest to firma specjalizująca się w lodówkach. Pytanie czy sie zaraz nie popsuje no i może ktoś wie jaki ma gaz (patrz posty wyżej)
  • Poziom 19  
    Ja też mam ten dylemat, nie chodzi o cenę gdyż lodówka będzie kupowana w Niemczech - chodzi mi o rade, na co zwracać uwagę.

Lodówka nie będzie zabudowana, będzie wolnostojąca.

Preferowany kolor obudowy - coś a la chrom - chociaz chyba trudniej ją utrzymać w czystości (widac odbite paluchy).

Lodówka typu kombi - na dole 3 półki zamrażarki + u góry chłodziarka.

Wymiar - ok. 180-200 cm wys.

Lodówka nie musi miec żadnych ekstras typu: szuflada na lód itp, ale czy lepiej zeby miala 2 agregaty, miala funkcje "no frost", etc . . . ?
  • Poziom 2  
    Z opisywanych warunków ja znalazłem Whirlpoola ARC6700 IX cena pomiedzy 2600-3000 zalezy gdzie
    Gorenje RK 63391E ceny podobne oraz Samsunga RL 39WBMS ok 2500.

wszystkie koloru chrom ale paluchów nie widać w miare wysokie i ciekawe w wyglądzie parametry podobne.
    No i najbardziej interesuje mnie Samsung - najciekawsza ofertya wymiarów, ceny , design itp. pytanie tylko jak z jakością .
    Jak koreańskie to w miarę oki.
    Problem sie pojawi gdy zapytasz o ceny części. Albo o ich dostępność. Chodzi głównie o elektronikę.
    Tak to jest ze sprzętem "egzotycznym", niby jest serwis ale czesto tak naprawde go nie ma.

Ja bym kupił coś "miejscowego", solidnego. Typy już były podawane powyżej...
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Cześć serwisantów krzywi się z powodu LG. Podobno głośny sprzęt, średnio awaryjny. Więc kto ma rację?
  • Poziom 2  
    Po 2 dniach jazdy po sklepach (mediamarkt itp) mam takie wnioski.
    Niezależnie od marki trzeba zaglądać do oryginalnej instrukcji.
    Zarówno sprzedawcy jak i opisy wywieszone na lodówkach niesety trochę odbiegają od stanu faktycznego.

Najczęściej widziałem błędy z oznaczeniami 2 agregatów - później sprzedawca tłumaczył, że chodzi o 2 termostaty oraz oznaczenie funkcji odmrażani zamrażalnika - której nie było.
  • Poziom 22  
    Witam !
    Czytając Kolegów wywody muszę stwierdzić , że przeciętny klient [ nabywca ] może się w tym pogubić .
    Ja natomiast w połowie kwietnia kupiłem lodówko-zamrażarkę firmy " INDESIT " typu BANNI 3 . W/w lodówka jest klasy A + [ małe zużycie prądu ] . Jest o wysokości 182cm. . Lodówka jest u góry , a zamrażalnik jest na dole [ 3- komorowy ] .
    Zakupnem w/w sprzętu przemawiała dość przystępna cena tj. 1399 zł. ! ! !
    Pozdr.
  • Poziom 10  
    Kup to na co cię stać, a im dłużej będzesz "gadał"
    na forum tym dłużej nie bedziesz miał sprzetu w domu, tak więc idź do sklepu i kup tą lodówkę bo jeszcze półtora miesiąca i nie będzie ci potrzebna aż do wiosny !!!!!!!!!1
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    dar121 napisał:
    Kup to na co cię stać, a im dłużej będzesz "gadał"
    na forum tym dłużej nie bedziesz miał sprzetu w domu, tak więc idź do sklepu i kup tą lodówkę bo jeszcze półtora miesiąca i nie będzie ci potrzebna aż do wiosny !!!!!!!!!1

Przetrenowałem bodajże harcerski sposób przechowywania zywności na parapecie za oknem i już mi się znudził. Poza tym ryzyko w postaci kotów i innych zwierzątek mających ochotę ma moje wędliny... :|
  • Poziom 16  
    Kolejne pytanie z cyklu: A CO SĄDZICIE O...
    Np. Ariston MBAA 3832 V (bardzo zgrabna i okazyjna cena - ok. 1950 zł)
    Np. Whirlpool ARC 6700 IX ("telewizorek" i inne bajery, cena ok. 2100)
    Może serwisanci mają jakieś uwagi, co do producentów?
    neta napisał:
    Kolejne pytanie z cyklu: A CO SĄDZICIE O...
    Np. Ariston MBAA 3832 V (bardzo zgrabna i okazyjna cena - ok. 1950 zł)
    Np. Whirlpool ARC 6700 IX ("telewizorek" i inne bajery, cena ok. 2100)
    Może serwisanci mają jakieś uwagi, co do producentów?

Największe nieporozumienie konstrukcyjne tego wieku.
    Ale fajna jest i po poprawieniu producenta (naprawie układu chłodniczego) może być. Sam mam taką w domu od niedawna i nie narzekam (odkupiłem 3-letnią od zdenerwowanego klienta za grosze :D ).
  • Poziom 16  
    elektryk2000 napisał:
    Ale fajna jest i po poprawieniu producenta (naprawie układu chłodniczego) może być.

A tak bardziej szczegółowo, to gdzie tkwił błąd producenta?
    Co natomiast sądzić o wyrobach firmy Whirlpool, bo nikt jakoś nie wypowiada się na temat tej firmy?