Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Elektrolux EWT11366HGW - wąska za bęben wpadł mi metalowy przedmiot

10 Cze 2018 09:48 453 7
  • Poziom 9  
    Za bęben wpadł mi metalowy przedmiot obracając ręcznie nie zawadza, ale po uruchomieniu obawiam się, że może narobić niezłego bigosu, a pralka kupiona jest 02.11.2017. Jak to załatwić?
    Jerzy
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam.
    Metalowy przedmiot czyli co?
    Jeśli to przykładowo moneta to trzeba ją wydobyć bo takowa potrafi zadziałać jak pocisk i przebić zbiornik.
    Raczej czeka kolegę demontaż grzałki albo węża łączącego zbiornik z pompą spustową.
    Możesz zacząć od wyjęcia mieszacza bębna, ale to może nie wystarczyć.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Witam
    Ten przedmiot to haczyk od relingów problem tkwi w tym, że pralka jest na gwarancji, a serwis takiej naprawy nie weźmie na swój koszt. Natomiast ja nie rozbierałem wąskich pralek, ale laik w tej dziedzinie to nie jestem. Czekam na jakąkolwiek pomoc.
    Jerzy
  • Poziom 37  
    Pralka jest na gwarancji, ale wezwanie serwisu w tym przypadku będzie odpłatne bo wina leży ewidentnie po stronie użytkownika czyli Twojej.
    Zdemontowanie węża łączącego zbiornik z pompą spustową nie powinno pozostawić śladów ingerencji, ale nie namawiam Cię do tej operacji skoro masz obawy.
    Skontaktuj się z serwisem i zapytaj czy serwisant i za jaką cenę usunie to ciało obce.
  • Poziom 9  
    Witam
    Dzięki tyle to i ja wiem chodzi mi jak usunąć ten haczyk bez rozbierania całej pralki na części pierwsze i gdzie najprawdopodobniej się on umiejscowił.
    Przy wyciąganiu prania haczyk wpadł z relingu ręcznie ruszyłem kilkakrotnie bębnem ale nic słychać nie było ,więc dałem sobie spokój przeszukałem okolice pralki i stwierdziłem że niestety wpadł do pralki.
    Proszę o pomoc !!!
  • Poziom 37  
    Kolego zdemontuj wąż o którym pisałem wcześniej bo siłą woli nie wydobędziesz tego haczyka z wnętrza pralki.
  • Poziom 9  
    Dzięki jeszcze raz punkty przesłałem jak wydobędę ten haczyk to powiadomię.
    Jerzy
  • Poziom 9  
    Witam!
    Ten nieszczęsny haczyk wydobyłem, (nie taki diabeł straszny jak go malują) cała zabawa trwała ok.1 godz haczyk był w okolicy grzałki, ale po wyjęciu mieszacza kawałkiem drutu umieściłem go w przewodzie spustowym. Magnesem na przegubie elastycznym wyjąłem go na zewnątrz i to wszystko.

Byłem też w serwisie, ale jak mi podali cenę usługi to (czapka spadła mi z głowy) + dojazd na miejsce, pomimo że mieszkam w małej miejscowości to cena była większa niż na terenie Warszawy.
    Jerzy