Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - Czy karta graficzna z złaczem PCI express x8 będzie działa w x16

Daijk 12 Cze 2018 20:38 123 2
  • #1 12 Cze 2018 20:38
    Daijk
    Poziom 1  

Witam
    Z racji tego że moja stara karta graficzna ma swoje lata świetności za sobą to chciałbym ją wymienić na nową a potem procesor .
    (Radeon HD 6770 series 1gb na rx 460 4gb)
    Nowa karta którą mam zamiar kupić ma złącze PCI-E express x8 a posiadam tylko x16 i x1 i czy ta karta będzie pasowała do PCI-E express x16?

0 2
  • #3 13 Cze 2018 02:45
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Jawi_P napisał:
    Odwrotnie się nie da.

Oczywiście, że się da. Mało to osób wkłada karty PCIe x16 w sloty x1? :) Również niektóre sloty o długości slotu x16 na płycie są w rzeczywistości slotami x8 lub nawet x4 - również bez problemu karty x16 na nich działają.

Daijk napisał:
    Z racji tego że moja stara karta graficzna ma swoje lata świetności za sobą to chciałbym ją wymienić na nową a potem procesor .
    (Radeon HD 6770 series 1gb na rx 460 4gb)
    Nowa karta którą mam zamiar kupić ma złącze PCI-E express x8 a posiadam tylko x16 i x1 i czy ta karta będzie pasowała do PCI-E express x16?

RX 460 nie jest już najnowsza kartą, ale jeśli masz zamiar ją kupić w dobrej cenie to wciąż jest OK (trochę wolniejsza niż GTX1050). Karta będzie bez problemu działać w slocie x16.

Jeśli podasz model płyty i model aktualnego procesora, można będzie Ci podpowiedzieć, czy zakup takiej karty jest sensowny (również patrząc na planowany przyszły procesor).

0