Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Muduł CI+ NC+ Kompatybilność dekoderów.

quell 16 Jun 2018 13:17 2352 2
Computer Controls
    quell
    Level 17  
    Witam,
    Kupiłem moduł Ci+ NC+ z kartą (pre-paid na 1mc) żeby obejrzeć mistrzostwa w 4K i zaczęły się schody. Mam dekoder Mutant HD51 4K. Po włożeniu modułu mam komunikat, że dekoder jest niezgodny z tym modułem. Co ciekawe jak najpierw wejde w Menu do opcji modułu, to go odczytuje i mam jego dane, numer seryjny itp.
    Sprzedawca nie wie w jakich dekoderach będzie działał. Znalazłem informacje u innego (Hollex) i mają na liście działających AX 4KBOX HD51, który jest dokładnie tym samym dekoderem z inną nazwą.
    Jak zadzwoniłem, to człowiek z serwisu mówił, że działa bez problemu. Jeśli u mnie nie działa, to muszę się kontaktować ze sprzedawcą mojego dekodera, a on pisze, że tu chodzi o jakieś licencje CI+.
    Chciałem kupić VU+Zero 4K ale Hollex pisze tak: (nc+ CAM CI+ działa tylko z odpowiednim oprogramowaniem i ustawieniami w menu - pytaj przy zamówieniu)
    Kurcze, czy trzeba się zapisać do jakiejś tajnej sekty CI+ żeby się dowiedzieć z jakim softem to działa? :wink:
  • Computer Controls
    wojtek0706
    Level 9  
    Witam musisz doinstalować plugin enigma2-plugin-systemplugins-ciplusinstall
    co do vu zero 4k to wystarczy wgrać image VTI i będziesz zadowolony.
    quell
    Level 17  
    Dzięki za odpowiedź. Już wszystko działa. Uzyskałem właśnie taką informacje od Hollex, że soft VTI na VU+ Zero 4K będzie działać ale w ustawieniach Modułu trzeba zmienić 'Relevant PIDs Routing' na TAK. I faktycznie bez tej zmiany 4K mi nie działały.
    Co do Mutanta 4K... próbowałem kilka różnych softów (nie ma do niego VTI), dogrywałem plugin, co prawda troszkę inaczej się nazywał ( enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.1-r0_all.ipk) ale nic nie pomogło. Znalazłem plugin jaki opisywałeś ale zawiesił mi boxa i musiałem wgrywać system od początku.

UPDATE:
    Po rozmowie z producentem AX 4K Box HD51, wrzuciłem OpenATV 6.1 oraz plugin enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.3-r10_all.ipk i nagle moduł zaczął działać.