Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Muduł CI+ NC+ Kompatybilność dekoderów.

quell 16 Jun 2018 13:17 2157 2
Computer Controls
    quell
    Level 17  
    Witam,
    Kupiłem moduł Ci+ NC+ z kartą (pre-paid na 1mc) żeby obejrzeć mistrzostwa w 4K i zaczęły się schody. Mam dekoder Mutant HD51 4K. Po włożeniu modułu mam komunikat, że dekoder jest niezgodny z tym modułem. Co ciekawe jak najpierw wejde w Menu do opcji modułu, to go odczytuje i mam jego dane, numer seryjny itp.
    Sprzedawca nie wie w jakich dekoderach będzie działał. Znalazłem informacje u innego (Hollex) i mają na liście działających AX 4KBOX HD51, który jest dokładnie tym samym dekoderem z inną nazwą.
    Jak zadzwoniłem, to człowiek z serwisu mówił, że działa bez problemu. Jeśli u mnie nie działa, to muszę się kontaktować ze sprzedawcą mojego dekodera, a on pisze, że tu chodzi o jakieś licencje CI+.
    Chciałem kupić VU+Zero 4K ale Hollex pisze tak: (nc+ CAM CI+ działa tylko z odpowiednim oprogramowaniem i ustawieniami w menu - pytaj przy zamówieniu)
    Kurcze, czy trzeba się zapisać do jakiejś tajnej sekty CI+ żeby się dowiedzieć z jakim softem to działa? :wink:
  • Computer Controls
    wojtek0706
    Level 9  
    Witam musisz doinstalować plugin enigma2-plugin-systemplugins-ciplusinstall
    co do vu zero 4k to wystarczy wgrać image VTI i będziesz zadowolony.
    quell
    Level 17  
    Dzięki za odpowiedź. Już wszystko działa. Uzyskałem właśnie taką informacje od Hollex, że soft VTI na VU+ Zero 4K będzie działać ale w ustawieniach Modułu trzeba zmienić 'Relevant PIDs Routing' na TAK. I faktycznie bez tej zmiany 4K mi nie działały.
    Co do Mutanta 4K... próbowałem kilka różnych softów (nie ma do niego VTI), dogrywałem plugin, co prawda troszkę inaczej się nazywał ( enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.1-r0_all.ipk) ale nic nie pomogło. Znalazłem plugin jaki opisywałeś ale zawiesił mi boxa i musiałem wgrywać system od początku.

UPDATE:
    Po rozmowie z producentem AX 4K Box HD51, wrzuciłem OpenATV 6.1 oraz plugin enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.3-r10_all.ipk i nagle moduł zaczął działać.