Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspres Saeco Incanto Deluxe SUP 021YBDR Cod. 7.4.08.25.353 - zaczął szwankować

19 Cze 2018 11:37 417 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    ekspres od jakiegoś czasu, niestety coraz częściej dziwnie się zachowuje. Po naciśnięciu przycisku wyboru wielkości kawy, rozpoczyna się proces mielenia - do tego momentu jest ok. W chwili gdy kawa jest już sprasowana powinna włączyć się pompa tłocząca wodę przez bojler i dalej przez kawę. Pompa nie włącza się a ekspres usuwa suchą zmieloną kawę z bloku zaparzania do pojemnika na fusy.
    Nie pojawia się żaden komunikat o błędzie. Ekspres przechodzi do stanu gotowości.
    Problem pojawia się raz na kilka, kilkanaście kaw.
    Nie ma żadnych wycieków, blok zaparzania regularnie myję i smaruję . Na początku roku wymieniłem komplet o-ringów.
    Wcześniej miałem problem z silnikiem sterującym blokiem zaparzania ale okazało się, że od drgań ułamał się przewód.
    Urządzenie ma już swoje lata ale poza opisanymi problemami działa znakomicie.

Będę wdzięczny za wszelki wskazówki.
  • Specjalista AGD
    Jak kawę zrobi, to jak wygląda krążek w pojemniku na odpadki i jaka jest granulacja kawy zmielonej?
  • Poziom 10  
    Krążek jest zbity, lekko wilgotny. Próbowałem zwiększyć grubość ziarna ale nie stwierdziłem różnicy w pracy ekspresu
  • Specjalista AGD
    Jak grubość krążka?
    Dziwi mnie brak komunikatu.
  • Poziom 10  
    Krążek ma grubość 19-20 mm. Dziwny jest brak komunikatu. Przecież w sytuacji gdy woda powinna płynąc, przepływomierz nie podaje żadnych impulsów, procesor powinien zinterpretować ten stan jako błąd i wyświetlić odpowiedni komunikat.
    Uściślę kolejność. Naciskam przycisk duża kawa, pojawia się komunikat "duża kawa", młynek startuje, słychać ruch tłoka w bloku zaparzającym, pojawia się komunikat "parzenie wstępne" (w tym momencie powinna wystartować pompa), kilka sekund ciszy, wyrzucenie zmielonej, suchej kawy do pojemnika na fusy, komunikat "gotowy"
    Zastanawiałem się czy nie następuje zbyt duży pobór prądu przez np. pompę, prowadzący do spadku napięcia zasilającego elektronikę.
    Czy znane są przypadki wysychających kondensatorów elektrolitycznych w ekspresach?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ja bym próbował zmniejszyć ilość mielonej kawy np. przez drobniejsze mielenie (skręcić na min przy działającym młynku i wykonać 3-4 próby mielenia i czy ostatni krążek ma max 15mm. Można wyczyścić uszczelkę tłoka w zaparzaczu i ją przesmarować delikatnie smarem spożywczym (w niektórych ekspresach jak był, duży opór, a zaparzacz nie doszedł w pewne miejsce , to proces był przerywany).