logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Saeco Incanto Rondo SUP 021Y0 - Mieli kawę, ale nie włącza się pompa wody, kontrolka!

kysu 17 Cze 2013 09:25 4704 2
REKLAMA
  • #1 12424590
    kysu
    Poziom 20  
    Posty: 539
    Pomógł: 9
    Ocena: 41
    (model SUP 021Y0) Po włączeniu miele kawę, następnie ściska ją między tłokami, po czym tłoki się rozsuwają - kawa przesypuję się do pojemnika na zużytą, wogóle nie włącza się pompa wody i zaświeca się kontrolka z wykrzyknikiem.
  • REKLAMA
  • #2 12425534
    BRum
    Poziom 21  
    Posty: 299
    Pomógł: 42
    Ocena: 388
    Typowy objaw zbyt dużego namielania kawy.Przekroczony prąd silniczka napędu
    zaparzacza,elektronicznie odcinane jest zamykanie i przechodzi w tryb powrotny.
    Przyczyną może być np wymiana silnika młynka,wymagana korekta w elektronice.
    Zbyt grube mielenie.Sprawdż czy na słabej kawie też się tak dzieje.
  • #3 12430427
    kysu
    Poziom 20  
    Posty: 539
    Pomógł: 9
    Ocena: 41
    Express już działa :-)
    Użytkownik doprowadził go do stanu tzw. "wielowadzia" tzn :
    -całkowicie zapchane okazało się sitko na dolnym tłoku - po wyczyszczeniu nadal nie działał.
    -sitko górnego tłoka również w ok.80% niedrożne - po wyczyszczeniu nadal nie działał.
    -rurka wylotowa z kotła prawie niedrożna - po wyczyszczeniu nadal nie działał.
    -dokładne wyczyszczenie mechanizmu młynka, oraz jego regulacja tak by przy min. skręconej gałce grubości mielenia na max. dociskały się żarna - ekspress działa - świadczy to o zużyciu żaren - jeśli problem się powtórzy mam dwa wyjścia:
    1.Wymiana żaren na nowe.
    2.Zmiena rezystora Rxx ? (na innym forum pamiętam że ktoś podawał wartość tego R )na inną wartość - by "elektronika" "czuła" że coś mieli ;-)

    temat uważam za zamknięty.
REKLAMA