Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skradziony/przywłaszczony telefon Samsung Galaxy A3

Novaks 23 Jun 2018 00:01 684 6
    Novaks
    Level 2  
    Skradziony , a właściwie przywłaszczony Samsung Galaxy ( po powrocie w miejsce, gdzie został przeze mnie zagubiony już go nie było, a mineło może 10 minut). Telefon najpierw miał sygnał, póżniej został wyłączony. Jak postępować? Zgłoszenie na policji w dzień zginięcia telefonu nic nie dało - tylko oficerzy dyżurni, przykazano przyjść na drugi dzień z kartonem od telefonu oraz zablokować kartę SIM u operatora. Co też uczyniłam. Nastepnego dnia na policji dowiedziałam się, że mam odczekać 14 dni, gdyż osoba, która ma telefon tyle ma czasu na jego oddanie.
    Pan policjant nie był pewien, czy będą namierzać telefon przy pomocy numeru IMEI.
    Dziś byłam u operatora,, zapytać się, czy można zablokować numer IMEI i można z zaświadczeniem z policji i fakturą za telefon. Czy jeśli zablokuję
    IMEI, to już nie będzie namierzalny ? Co mogę teraz zrobić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    stoch18
    Level 9  
    Możesz spróbować się zalogować na swoje konto google na innym telefonie. Dzięki temu sprawdzisz czy twój telefon jest włączony i aktywny. Dzięki temu możesz go namierzyć do kilku metrów. Poczytaj o tym. Warto spróbować.
    Novaks
    Level 2  
    A czy to nie jest tak, że jak on jest wyłączony, to mi go nie znajdzie? Nie znajduje mi go, ostatni raz podaje mi godzinę chwilę po jego zniknięciu.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Novaks wrote:
    IMEI, to już nie będzie namierzalny ? Co mogę teraz zrobić?

Jedyne co możesz zrobić to pogodzić się z utratą telefonu, nikt nie będzie go szukał. Smutne, ale prawdziwe, policja gdyby chciała szukać każdego zgubionego telefonu to by nic innego nie robili.
    Zablokowanie po IMEI jak najbardziej słuszne gdyż utrudni obecnemu posiadaczowi użytkowanie tego telefonu.
    stoch18
    Level 9  
    Jest to mozliwe. Jezeli nie byl wlaczony to go nie znajdziesz. Mozliwe jest rowniez ze ktos o tym wiedzial i wylogowal sie z Twojego konta.
    Novaks
    Level 2  
    A jednak czytałam tu w niektórych wątkach, że znajdowano telefony po jakimś czasie dzięki IMEI. Pewnie wszystko zależy też od dobrej woli policjantów.
    Dlatego waham się, czy postawić na to, czy zablokować IMEI.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Po IMEI policja nie będzie szukać tego telefonu, czasem jakiś przypadek sprawia, że uda się im odzyskać.