Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki

maczkus 23 Cze 2018 22:59 1689 8
  • #1 23 Cze 2018 22:59
    maczkus
    Poziom 8  

Hej!

Chciałbym podłączyć suszarkę Bosch WTW85461PL do odpływu, żeby nie gromadziła mi się woda w szufladce. Razem z suszarką jest zestaw do podłączenia tego, ale mam problem. Odpływ, który mam przygotowany w ścianie ma średnicę fi 30mm a wąż odpływowy od suszarki fi 15mm. Jest to niego jakaś przejściówka (coś ala lejek), ale po założeniu tego i wetknięciu w odpływ mam wrażenie, że słabo się to trzyma (nie wchodzi głęboko i boję się, że będzie przeciekać albo samo wypadnie).

Podpowiecie jak to porządnie zainstalować? Z pralką nie miałem problemu - kupiłem syfon pralkowy i wszystko pasuje. Ale wąż przy suszarce jest bardzo cienki.
    Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki

0 8
  • #2 24 Cze 2018 00:15
    Borutka
    Poziom 24  

To nie pralka i wypływająca woda nie ma ciśnienia. Samo nie wypadnie.

0
  • #3 24 Cze 2018 06:43
    maczkus
    Poziom 8  

Borutka napisał:
    To nie pralka i wypływająca woda nie ma ciśnienia. Samo nie wypadnie.

Pytałem o co innego - jak to podłączyć? Producent twierdzi, że można podłączyć do odpływu, który jest max 100cm od podstawy suszarki więc jakoś ta woda musi być tam wtłaczana.

0
  • #4 24 Cze 2018 08:41
    strucel
    Poziom 28  

Przecież w każdej suszarce zbiornik w którym zbiera się woda jest w górnej części więc jakoś ta woda musi być tam wpompowywana - co z różnica czy do zbiornika czy do umieszczonego na podobnej wysokosci odpływu.Jak dołączone akcesorium jest nieodpowiednie to w sklepach bez problemu dostaniesz odpowiednią przejściówkę

0
  • #5 24 Cze 2018 08:48
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jeżeli wąż ma być podłączony do rurki z drugiego zdjęcia, to można "pogrubić" wąż przez nałożenie na jego koniec kilkucentymetrowego kawałka drugiego węża, a do odpływu włożyć uszczelkę redukcyjną 32/25 mm (mniejszych nie znalazłem). Można też - co jest najczęściej stosowane - do odpływu włożyć plastikowy korek kanalizacyjny 32 mm i wywiercić w nim otwór 15 mm.

strucel napisał:
    Jak dołączone akcesorium jest nieodpowiednie to w sklepach bez problemu dostaniesz odpowiednią przejściówkę
    Dołączony zestaw pasuje najprawdopodobniej do syfonu pod zlewem z odpowiednim wejściem. Przejściówki raczej fnie dostanie.

0
  • #6 24 Cze 2018 08:57
    maczkus
    Poziom 8  

Kupiłem wczoraj taką uszczelkę 32/25. Spróbuję tak jak piszesz - nałożyć kawałek grubszego węża na końcówkę tego.

W sumie korek kanalizacyjny też mam - dzięki za podpowiedź! :)

1
  • #7 24 Cze 2018 08:58
    strucel
    Poziom 28  

Wpisz w goolge "34/14 uszczelka" - stosowana w pisuarach, podejrzewam że to 30mm opisu autora to ze sporym błędem.

0
  • #8 24 Cze 2018 11:07
    Borutka
    Poziom 24  

Jeśli będzie coś kombinowane z nienormatywnymi elementami, to trzeba zadbać o idealną szczelność połączenia, żeby zapachy z kanalizacji się nie wydostawały

0
  • #9 10 Sie 2018 20:53
    Jsk76
    Poziom 1  

Osobiście zastosowałem trójnik, a uszczelkę redukcyjna do węża suszarki zrobiłem z gumowej zatyczki.

1