Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki

23 Cze 2018 22:59 16221 16
 • Poziom 9  
  Hej!

  Chciałbym podłączyć suszarkę Bosch WTW85461PL do odpływu, żeby nie gromadziła mi się woda w szufladce. Razem z suszarką jest zestaw do podłączenia tego, ale mam problem. Odpływ, który mam przygotowany w ścianie ma średnicę fi 30mm a wąż odpływowy od suszarki fi 15mm. Jest to niego jakaś przejściówka (coś ala lejek), ale po założeniu tego i wetknięciu w odpływ mam wrażenie, że słabo się to trzyma (nie wchodzi głęboko i boję się, że będzie przeciekać albo samo wypadnie).

  Podpowiecie jak to porządnie zainstalować? Z pralką nie miałem problemu - kupiłem syfon pralkowy i wszystko pasuje. Ale wąż przy suszarce jest bardzo cienki.
  Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki
 • Poziom 27  
  To nie pralka i wypływająca woda nie ma ciśnienia. Samo nie wypadnie.
 • Poziom 9  
  Borutka napisał:
  To nie pralka i wypływająca woda nie ma ciśnienia. Samo nie wypadnie.


  Pytałem o co innego - jak to podłączyć? Producent twierdzi, że można podłączyć do odpływu, który jest max 100cm od podstawy suszarki więc jakoś ta woda musi być tam wtłaczana.
 • Poziom 30  
  Przecież w każdej suszarce zbiornik w którym zbiera się woda jest w górnej części więc jakoś ta woda musi być tam wpompowywana - co z różnica czy do zbiornika czy do umieszczonego na podobnej wysokosci odpływu.Jak dołączone akcesorium jest nieodpowiednie to w sklepach bez problemu dostaniesz odpowiednią przejściówkę
 • Specjalista AGD
  Jeżeli wąż ma być podłączony do rurki z drugiego zdjęcia, to można "pogrubić" wąż przez nałożenie na jego koniec kilkucentymetrowego kawałka drugiego węża, a do odpływu włożyć uszczelkę redukcyjną 32/25 mm (mniejszych nie znalazłem). Można też - co jest najczęściej stosowane - do odpływu włożyć plastikowy korek kanalizacyjny 32 mm i wywiercić w nim otwór 15 mm.
  strucel napisał:
  Jak dołączone akcesorium jest nieodpowiednie to w sklepach bez problemu dostaniesz odpowiednią przejściówkę
  Dołączony zestaw pasuje najprawdopodobniej do syfonu pod zlewem z odpowiednim wejściem. Przejściówki raczej nie dostanie.
 • Poziom 9  
  Kupiłem wczoraj taką uszczelkę 32/25. Spróbuję tak jak piszesz - nałożyć kawałek grubszego węża na końcówkę tego.

  W sumie korek kanalizacyjny też mam - dzięki za podpowiedź! :)
 • Poziom 30  
  Wpisz w goolge "34/14 uszczelka" - stosowana w pisuarach, podejrzewam że to 30mm opisu autora to ze sporym błędem.
 • Poziom 27  
  Jeśli będzie coś kombinowane z nienormatywnymi elementami, to trzeba zadbać o idealną szczelność połączenia, żeby zapachy z kanalizacji się nie wydostawały
 • Poziom 1  
  Osobiście zastosowałem trójnik, a uszczelkę redukcyjna do węża suszarki zrobiłem z gumowej zatyczki.
 • Poziom 32  
  strucel napisał:
  Przecież w każdej suszarce zbiornik w którym zbiera się woda jest w górnej części więc jakoś ta woda musi być tam wpompowywana - co z różnica czy do zbiornika czy do umieszczonego na podobnej wysokosci odpływu.Jak dołączone akcesorium jest nieodpowiednie to w sklepach bez problemu dostaniesz odpowiednią przejściówkę

  Temat trochę ma, ale jak ktoś tu zajrzy i sobie zrobi "kuku" to będzie nieciekawie, więc coś dopiszę.
  Bosch ma skraplacz czyszczony tą wodą z odpływu, jak sobie zrobisz ten odpływ to ta funkcja oczywiście nie będzie działać. Pompa tłoczy wodę do tacy, z tacy na wymiennik i z powrotem do zbiornika pompy. Co prawda u mnie po 6 latach i tak muszę to rozpruć i wyczyścić ręcznie (dlatego tu wpadłem), ale po co sobie robić krzywdę od nowości...
 • Poziom 2  
  Witam.
  Instalując swoją pralkę i suszarkę napotkałem na podobny problem. Znalazłem rozwiązanie, które może przydać sie użytkownikom. W Castoramie można kupić syfon marki McAlpine do pralki (cena Ok. 25zł). W przeciwieństwie od innych syfonów tego typu, ten ma od góry niebieską zaślepkę którą można wyjąc i w to miejsce wsadzić szarą końcówkę od węża. Osobiście uszczelniłem ją jeszcze oringiem 3/4 cala. W środku syfonu jest zawór który zapobiega „spadaniu” wody z suszarki do pralki. Całość prezentują zdjęcia. Mam nadzieje, że komuś się przyda moje rozwiązanie.
  Pozdrawiam.
  Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki
 • Specjalista AGD
  methaman napisał:
  W środku syfonu jest zawór który zapobiega „spadaniu” wody z suszarki do pralki.
  Nie, ten zawór zapobiega wydostawaniu się zapachów z kanalizacji do pralki, co w pralce nie jest aż tak potrzebne, bo w wężu odpływowym jest zawsze woda i zapachy się raczej nie przedostaną. Podłączając wąż od suszarki, zamiast tej zaślepki, wpuszczasz sobie do suszarki zapachy z kanalizacji. Chyba, że będziesz miał szczęście i zawsze w tym wężyku zostanie trochę wody.
 • Poziom 2  
  Jest dokładnie tak jak napisałeś. Wąż od suszarki jest dosyć długi i sam w sobie działa jak syfon. Pzdr.
 • Poziom 10  
  Czy nie obawy o to że pralka wypuszczjąc wode, wpompuje brudną wode do suszarki przez ten syfon?
 • Poziom 2  
  @kaczakat
  Czy aby na pewno?
  Suszarka jest przystosowana do zewnętrznego odpływu. Funkcja samoczyszczenia powinna działać niezależnie, co zdaje się potwierdzać instrukcja:
  "Pozostałości wody w pojemniku na skondensowaną wodę, mimo że suszarka podłączona jest do odpływu skondensowanej wody*. To nie usterka, a w przypadku zainstalowania odpływu skondensowanej wody, w pojemniku na skondensowaną wodę gromadzą się pozostałości wody w związku ze stosowaniem funkcji samoczyszczenia suszarki."
 • Poziom 1  
  Dobrze, a czy ta szarą końcówkę można gdzieś kupić? Dokładnie to tą ze zdjęcia nr. 1 bo do mojego Samsunga dali tylko sam wężyk.
 • Poziom 6  
  Jakiś czas temu zawitałem do tego tematu szukając rozwiązania identycznego problemu. Dziś trafiłem na widoczny poniżej syfon, więc dzielę się znaleziskiem:

  Bosch WTW85461PL - instalacje odpływu suszarki

  Producent: Scanpart
  Kod produktu: 1130710015