Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C '06 - Połowa elektryki wysiadla

Sebek1515 25 Cze 2018 23:40 165 4
  • #1 25 Cze 2018 23:40
    Sebek1515
    Poziom 2  

Witam Panów, mam w sumie może nie typowy problem i nie wiem od czego zacząć szukanie. Mianowicie, chciałem sobie zmienić żarówki w środku samochodu z żółtych na białe ledy. Operacja przebiegła pomyślnie do czasu aż z oświetlenia tylnej kanapy (podsufitki) poszedł dym i przestało działać oświetlenie wewnętrzne oprócz bagażnika i schowka. Również oberwaly czujniki parkowania, automat do przełączania świateł z dziennych na mijania, sensor deszczu i może coś jeszcze o czym zapomniałem. Mam sąsiada elektryka, który mógł by mi pomóc w ewentualnej diagnozie tylko pytanie od czego zacząć? Od demontażu podsufitki? Czy może dokopac się do dużej wiązki, która jest koło fotela kierowcy schowana w plastiku?
    Dziękuję za każdą podpowiedź.
    Pozdrawiam!

0 4
  • #2 25 Cze 2018 23:50
    thomas48
    Poziom 13  

Dlaczego poszedł dym z podsufitki ? było jakieś zwarcie czy co?

Usunąć sprawcę dymu i przejrzeć bezpieczniki.

0
  • #3 26 Cze 2018 12:32
    Krzysiek128008
    Poziom 6  

Rec w bagażniku upalony do wymiany, tam gdzie bezpieczniki z lewej

0
  • #4 26 Cze 2018 14:02
    Sebek1515
    Poziom 2  

A co to ten rec? Bo bezpieczniki sprawdzałem i wszystko było w nich ok.

0
  • #5 26 Cze 2018 15:05
    Krzysiek128008
    Poziom 6  

Z twoja wiedza i tak sobie z tym nie poradzisz, vectra c to jeden wielki komputer rec to to na czym są bezpiecznik z tyłu pewnie go spaliłeś poczytaj w necie jest opisane co to rec , ale i tak daruj sobie zawieś auto do dobrego elektromechanika lub poszukaj na forum kogoś z twojej okolicy ,bez techa bać chociaż opcoma tego nie ugryziesz

0