Poddawszy się ... od 2 dni właśnie próbuje to zrobić ale postępów brak . Ściągnąłem kilka dedykowanych ROM-ów XEO ale przy próbie instalacji albo się coś wywala albo ODIN dochodzi do pewnego momentu i dalej przez 1h nic się nie dzieje :/
Najgorsze jest to, że tablet podłączony do ładowarki nie daje oznak życia i tak naprawdę nie wiem czy będąc w tym stanie on się ładuje. Bo jeśli nie to niebawem kucnie na amen :/
Może to wina nieoryginalnego kabla (ale przecież ODIN go widzi), albo trafiam na takie ROMy . Skąd zassać taki soft który na 100% nie byłby uszkodzony ?
Moja czasowa bezsilność nie dała mi spokoju i powalczyłem do końca. Znalazłem w końcu właściwy soft, zmieniłem gniazdo USB oraz wersję ODIN. Nie wiem co najbardziej wpłynęło na poprawę sytuacji ale bezproblemowo udało się powrócić do softu 4.0.4.
A skoro już opanowałem temat przywracania oprogramowania ... to oczywiście pokusa sprawiła, że powróciłem do kolejnej próby update'u do 6.0.1 . Udało się to osiągnąć w 80% tzn:
* TWRP - wgrany i działa
* aosp-6.0-p4-20160809 - wgrany i działa
* BETA-SuperSU-v2.52 - wgrany i działa
* open_gapps-arm-6.0-stock-20180625 - tu właśnie pojawił się problem ( chyba error 70 czy jakoś tak) już na etapie instalacji. Będę jeszcze z tym walczył . . .
Pomyślałem, że będąc na stronie https://opengapps.org może wybrać paczkę aplikacji dedykowaną dla niższej wersji androida ? Może ARM / 5.1 ??
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
Ostatecznie ze strony https://github.com/opengapps/arm/releases pobrałem open_gapps-arm-6.0-pico-20180627.zip. Zainstalował się bez problemów. Zastanawiam się tylko co taka paczka powinna "mniej więcej" zawierać ? Spodziewałem się dużej ilości różnej maści aplikacji a właściwie nie wiem czy poza google play coś się jeszcze pojawiło . . . nawet youtuba musiałem pociągnąć ze sklepu. Z drugiej strony może to i dobrze, że nie mam tyle "syfu" na tabie.
A dlaczego wybrał byś paczkę dedykowaną pod 4.4 ??
To fakt. Chcąc zamienić paczki trzeba wpierw odinstalować 6.0 pico (tylko jak?) by później zainstalować 4.4 ?
Pierwsze odczucia po przesiadce z firmware 4.0.4 na aosp-6.0 to takie, że strasznie długo tablet potrzebuje się ładować by osiągnąć 100% (3~4h). Czy to normalne ?
✨ Użytkownik ma problemy z wgraniem firmware na tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 P7500. Po próbie instalacji systemu z karty SD za pomocą CWM, tablet nie reaguje i nie ładuje się. Użytkownik próbował różnych ROM-ów, ale napotkał błędy podczas instalacji. Otrzymał sugestie, aby użyć narzędzia SamFirm do pobrania naprawczego firmware oraz zmienić kabel USB i wersję ODIN. Po wielu próbach udało mu się zainstalować system 4.0.4, a następnie zaktualizować do 6.0.1, jednak napotkał problemy z instalacją paczki open_gapps. Dyskutowano również o kompatybilności różnych wersji firmware oraz o problemach z ładowaniem baterii. Wygenerowane przez model językowy.