Witam,
Posiadam wyżej wymienioną kosę Ryobi. Kosa na wyższych obrotach gasła lub była bardzo słaba. Wymieniłem świecę jednak teraz nie mogę jej w ogóle odpalić. Na starej świecy teraz tylko zapala na pierwszej pozycji i to nie zawsze - po przełączeniu na pozycję pół-otwartą czasem chodzi a po przełączeniu na tryb pracy od razu gaśnie. Przejrzałem wydech i wydaje się być drożny, gaźnika póki co nie rozbierałem. Generalnie kosa ma bardzo mały przelot.
Znajomy wyjął świecę i sprawdził na innej kosiarce i iskra jest dużo większa niż u mnie. U mnie iskry prawie nie widać (jakaś tam musiała być bo kosiarka odpalała i chodziła na wolnych obrotach) a świeca często jest mokra. Rozumiem, że iskra jest za słaba i zalewana jest benzyną?
Wyjąłem cewkę i szukam w internecie jednak nic nie mogę znaleźć (prócz Chin). Oznaczenia cewki:
FengLong
30838900401
FL30G
200802A
Czy te cewki można jakoś regulować? Jeśli iskra jest zbyt słaba to znaczy, że cewka jest uszkodzona czy przy uszkodzonej w ogóle nie powinno być iskry?
Cewka wygląda dokładnie jak ta tutaj.
Posiadam wyżej wymienioną kosę Ryobi. Kosa na wyższych obrotach gasła lub była bardzo słaba. Wymieniłem świecę jednak teraz nie mogę jej w ogóle odpalić. Na starej świecy teraz tylko zapala na pierwszej pozycji i to nie zawsze - po przełączeniu na pozycję pół-otwartą czasem chodzi a po przełączeniu na tryb pracy od razu gaśnie. Przejrzałem wydech i wydaje się być drożny, gaźnika póki co nie rozbierałem. Generalnie kosa ma bardzo mały przelot.
Znajomy wyjął świecę i sprawdził na innej kosiarce i iskra jest dużo większa niż u mnie. U mnie iskry prawie nie widać (jakaś tam musiała być bo kosiarka odpalała i chodziła na wolnych obrotach) a świeca często jest mokra. Rozumiem, że iskra jest za słaba i zalewana jest benzyną?
Wyjąłem cewkę i szukam w internecie jednak nic nie mogę znaleźć (prócz Chin). Oznaczenia cewki:
FengLong
30838900401
FL30G
200802A
Czy te cewki można jakoś regulować? Jeśli iskra jest zbyt słaba to znaczy, że cewka jest uszkodzona czy przy uszkodzonej w ogóle nie powinno być iskry?
Cewka wygląda dokładnie jak ta tutaj.