Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: instalacja "zeza" na Hotbird i Astra 19

13 Lip 2018 09:24 549 10
 • Poziom 4  
  Zamontowałem konwenter "zez" z jednym wyjściem . Posiadam dekoder Polsatu oraz drugi dekoder Vega HD na którym chciałbym oglądać kanały z Astry 19,2°.
  Jaki zastosować na wyjśćiu rozgałęźnik aby nie przełączać kabla raz do jednego raz do drugiego dekodera. Za wszystkie dobre informacje z góry dziękuję.
 • Pomocny post
  Admin grupy audio
  To się nie uda.
  Dekoder przekazuje do konwertera zasilanie oraz sygnały sterujące (np. zmiana polaryzacji), dlatego tylko jeden dekoder może być podłączony do jednego konwertera.
  Próba podłączenia dwóch dekoderów do jednego konwertera w najlepszym przypadku skończy się nie działaniem, a często prowadzi do uszkodzenia jednego z dekoderów (ponieważ dostanie napięcie z innego dekodera).

  Jeśli na jednym dekoderze chcesz odbierać Astrę, a na innym Hot Bird, to potrzebujesz konwerter monoblock twin, a nie single.
 • Poziom 4  
  Ok dzięki za wyczerpującą odpowiedź
 • Poziom 43  
  zenonwujkow napisał:
  Zamontowałem konwenter "zez" z jednym wyjściem . Posiadam dekoder Polsatu oraz drugi dekoder Vega HD na którym chciałbym oglądać kanały z Astry 19,2°.

  Co to jest? Monoblock czy stary konwerter i dodatkowy na Astrę?
  Jak odpowiesz to dopiero można coś podpowiadać. Pewno będzie można ale będzie trochę kombinacji.
 • Admin grupy audio
  Tylko po co kombinować, jak konwerter monoblock twin to wydatek 100zł i jest bez kombinowania. Zaraz się okaże że kombinowanie wyjdzie drożej niż nowy konwerter i nie zapewni 100% funkcjonalności.
 • Poziom 4  
  Zamontowany jest monoblock z jednym wyjściem--instalacja także jednym kablem-raczej wykluczona rozbudowa.
 • Poziom 43  
  zenonwujkow napisał:
  zamontowany jest monoblock z jednym wyjściem--instalacja także jednym kablem-raczej wykluczona rozbudowa.

  Jak wykluczona to pozostaje dać "w domu" rozgałęźnik i używać można wtedy jednego dekodera a drugi musi być wyłączony.Re: instalacja "zeza" na Hotbird i Astra 19
 • Poziom 28  
  Nie za bardzo.Jak wyłączony to też podaje napięcie.Chyba że z sieci (z gniazdka).Poz artur
 • Poziom 4  
  Powiedz proszę Artur czy ten multiband conventer też zda egzamin w przypadku multiroom--znajomy ma instalację jednym kablem do domu ale w domu ma sieć wewnętrzną ( ma połączenia między pokojami). Chciałby podpisać nową umowę na dodatkowy telewizor.
 • Pomocny post
  Admin grupy audio
  Prawdę mówiąc nigdy nie używałem tego urządzenia, znam je tylko z widzenia w sklepach, a poza tym jestem ciekawy świata i lubię wiedzieć o różnych wynalazkach.
  Urządzenie służy do przesyłania dwóch różnych sygnałów SAT po jednym przewodzie koncentrycznym i jest mu obojętne co to będą za sygnały.
  Jedyny problem polega na tym, że jak wszystko co jest po drodze - wprowadza pewne straty sygnału, więc jeśli masz słaby sygnał to przez to urządzenie będzie jeszcze słabszy.
  W Twoim przypadku gdy ustawiasz zeza to akurat może być istotne, przy multiroomie właściwie także, może się więc okazać że trzeba będzie wymienić czaszę na większą.