Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 1.6 16V - Czy to dobry samochód?

PLHackerPL 18 Lip 2018 21:47 243 10
  • #1 18 Lip 2018 21:47
    PLHackerPL
    Poziom 3  

Witam. Słyszałem mieszane opinie na temat tego samochodu. Niektórzy mówili, że jest spoko i fajnie się nim jeździ lecz ma drobne usterki, które można naprawić tanim kosztem w garażu. Inni mówili, że to jedno z najgorszych samochodów. Teraz nie wiem co myśleć. Byłem, widziałem samochód na własne oczy. Wsiadłem do środka. Było wszystko fajnie, małe ryski miał. Jedyne co mnie od niego odrzuca to to, że samochód nie odpala na tradycyjny kluczyk ale na kartę. Jednak długo szukam już samochodu, więc chyba to przebojelę :^ Jednak jazdy próbnej nie miałem bo gościu bał się, że mu popsuję (mogła to być też wymówka, bo coś popsute. Najwyżej następnym razem to tata pojedzie i sprawdzi) więc nie wiem jak jeździ. Dlatego piszę tutaj, aby poznać Wasze opinie. Pozdrawiam.
    Link do sprawdzanego samochodu:
    https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-ID6ACDw7.html#gallery-grid

0 10
  • #3 19 Lip 2018 14:49
    PLHackerPL
    Poziom 3  

Link źle wklejony. Już poprawiłem.

0
  • #4 19 Lip 2018 15:27
    iron64
    Spec Overclocking

Handlarz ci powiedział, że nie da rady jazdy próbnej zrobić, bo mu zepsujesz auto?!

0
  • #5 19 Lip 2018 15:41
    PLHackerPL
    Poziom 3  

Tak. Niedawno co prawko zdalem i się bał xD

0
  • #7 19 Lip 2018 17:52
    PLHackerPL
    Poziom 3  

Tak jak pisałem, mój tata może się przejechać. Co nie zmienia faktu, że chciałbym poznać opinie ludzi, którzy te samochód mają już jakiś czas.

0
  • #8 19 Lip 2018 18:04
    sanfran
    Poziom 36  

Scenica miałem (a nawet dwa). Są to VANy na bazie meganki i używają takich samych podzespołów. Na elektrykę nie narzekałem - wszystko działało jak trzeba. Generalnie te silniki benzynowe są trwałe pod warunkiem dbania o rozrząd. W silniku benzynowym 1.6 czasem daje w d**ę koło zmiennych faz rozrządu. Samochód jest tani w naprawach, przyjemnie się jeździ. Silnik i jego elektryka nie lubi mycia, ani przejeżdżania przez kałużę. Unikaj także wtryskiwana pianki do czyszczenia klimy, bo lubi ściekać na elektronikę mija psuć.

0
  • #9 19 Lip 2018 18:41
    lukasz12345678910
    Poziom 20  

Mam takie w domu, żona nim jeździ. Moim zdaniem to dobre auto. Usterki to jakieś pierdoły które nie drenują bardzo kieszeni. Zagazowałem to, pali jej to ok 8 litrów gazu. Karoseria jest dobrze zabezpieczona i nie koroduje zawieszenie proste w budowie i tanie w naprawie. Jakoś wnętrza jest taka sobie, ale cena tych aut też nie jest powalająca. Jak w dobrym stanie to śmiało można brać.

0
  • #10 19 Lip 2018 18:46
    iron64
    Spec Overclocking

Mnie tam francuzami zawsze dobrze się jeżdziło. Tego konkretnego nie znam, bo sam nie miałem. Niemniej pragnę tylko zauważyć, że auto jest jeszcze do opłat co powoduje cenę w okolicy 10k zł to wydaje się za dużo przeglądając ceny podobnych modeli.

0
  • #11 19 Lip 2018 20:35
    ociz
    Moderator Samochody

PLHackerPL napisał:
    jazdy próbnej nie miałem bo gościu bał się, że mu popsuję

Tym autem nie można legalnie jeździć. Jest na zwykłych niemieckich tablicach więc jeśli jest jeszcze zarejestrowany to może jeździć po Polsce tylko z niemieckim właścicielem w środku. Jeśli jest wyrejestrowany to tablice są po prostu nie ważne.

0