Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka AMICA TL 843/1 - wywala korki przy uruchomieniu

25 Aug 2005 14:07 7910 10
  • Level 2  
    Witam,
    mam pytanie. Pralka AMICA TL 843/1, jeszcze wczoraj prała normalnie a dzis przy uruchomieniu wywala korki, sprawdzalem gniazdko wiec wiem ze awaria jest w pralce. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki może być powód takiego uszkodzenia? Będę wdzięczy. Pozdrawiam.
  • Moderator
    Uszkodzony może być filtr przeciwzakłóceniowy.(podobny do kondensatora elektrolitycznego).
  • Level 37  
    Witam.
    Czy bezpiecznik przepala się po włozeniu wtyczki do gniazdka czy też po załączeniu programu?
    Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Korki wywala po włączeniu programu,
  • Level 16  
    kolego masz przepalona grzalke i gdy pralka zaczyna grzac robi sie spiecie na grzalce!!! sprobuj odlaczyc grzalke i sprobowac tak, jesli to nie to to bedziemy szukac dalej !!!
    pozdrawiam
  • Level 37  
    Witam.
    Czyli filtr przeciwzakłłceniowy odpada. Załącz program z temperturą prania ustawioną na 0 lub odłącz grzałkę. Wyeliminujemy w ten sposób grzałkę.
    Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 13  
    Witam
    Jeżeli pralka pali bezpieczniki bezpośrednio po włączeniu, to nie sugeruje to uszkodzenia grzałki. Napięcie na grzałkę dopiero zostaje podane po napełnieniu wodą zbiornika, przez styki hydrostatu.
    Quote:
    Korki wywala po włączeniu programu,
    - nie ma mowy o wodzie. Myślę, że zacząć należy od blokady.
  • Level 37  
    Witam.
    rychu27 masz słuszną rację po wyączniku jest blokada drzwi. Można wziąć jeszcze pod uwagę elektrozawór.
    Pozdrawiam.
  • Level 1  
  • Level 2  
    Dziękuje wszystkim za pomoc :), była to jednak blokada (przepalona na wylot:D), wymiienilem na nowa za 37zl i dziala. <lol>