Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Osuszacz powietrza "Inventor" EVA 2, Pro WiFi- przegrzewa się.

22 Lip 2018 18:10 855 2
  • Poziom 12  
    Moje kłopoty dotyczą osuszacza powietrza wymienionego w tytule postu.
    Model: EP3-WIFI20L
    Osuszacz zakupiony jako nie w pełni sprawny. Agregat działa: skraplacz wyraźnie się ochładza, a osuszacz zdecydowanie nagrzewa. Niestety po 5-7 min. w wyniku (prawdopodobnie) zbyt znacznego wzrostu temperatury agregatu, osuszacz się wyłącza. Wentylator działa tylko w jednym z trzech trybów pracy- "turbo". Obroty wiatraka wydają mi się jednak znacznie zaniżone. W pozostałych: "slow" i "medium"- nie rusza z miejsca. Kondensator podmieniony, termik- sprawny.
    Czy zbyt mały przepływ powietrza jest powodem wyłączania się urządzenia?
    W momencie wyłączenia się osuszacza, również radiator osuszacza , jak i obudowa silniczka mają wysoką temperaturę. Trudno jest dłużej przytrzymać na nich palec.
  • Poziom 12  
    Wymiana silnika wentylatora doprowadziła osuszacz do pełnej sprawności, a więc potwierdziło się moje przewidywanie z pierwszego posta o nie wydolności wentylatora i tym samym przegrzewanie całego układu i jego wyłączanie.
    Temat uważam za rozwiązany.
  • Poziom 12  
    Wymiana silnika wentylatora doprowadziła osuszacz do pełnej sprawności, a więc potwierdziło się moje przewidywanie z pierwszego posta o nie wydolności wentylatora i tym samym przegrzewanie całego układu i jego wyłączanie.
    Temat uważam za rozwiązany.

Dodano po 1 [minuty]:

Opis rozwiązania problemu- jak w powyższym poście.