Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 42PFH5609_88 - Adaptacja płyty głównej

27 Lip 2018 00:10 471 4
  • Poziom 14  
    Witam,

Proszę o pomoc... Posiadam TV 42PFH5609_88 którego męczy problem braku reakcji na pilota... po rozmowie z serwisem Philipsa otrzymałem nowe oprogramowanie TPN141E_010.003.078.128_upgrade_loader, które po wgraniu wraz z upgrade'm ze strony www TV podziałał kilka dni i znów to samo... brak słów - tym bardziej że najprawdopodobniej pękają połączenia pod układem BGA (jak się płytkę ponagina to działa).

Ostatnio zakupiłem płytę główną o identycznych oznaczeniach ale uboższą (jedno HDMI, brak LAN) ale z wyglądu identyczna (płytka jest nowa).

Oryginalna wygląda tak:

Obie płyty mają identyczne oznaczenia: 715g6165-M02-000-005K (WK.1343)

Po podmianie tv się włącza po włączeniu do prądu, matryca się oświeca ale pozostaje czarna (nie wyświetla się logo Philips), brak reakcji na pilota. Można tv wyłączyć i włączyć przyciskiem z tyłu.

I tu moje pytania:

1. Czy to ma prawo działać?
    2. Czy nowa oznacza bez oprogramowania?
    3. Czy należy ją "zaadoptować" do matrycy, itp. - jak to wykonać?

Pozdrawiam
    DJ
  • Poziom 14  
    Witam, problem leży prawdopodobnie po stronie softu. Płyty raczej nie mogą posiadać identycznego oznaczenia skoro różnią się nawet ilością wyjść, może poszukaj dokładnie niekoniecznie na nadruku. Tu się musi wypowiedzieć jakiś zawansowany użytkownik.Najprawdopodobniej należy wymontować pamięć i zaprogramować odpowiednim programem. Apropo pierwszej płyty, posiadasz hotaira ? Zwykły reflow z dobrym fluxem powinien rozwiązać usterkę na dość długi czas jeśli uszkodzenie jest na bga a nie w środku układu.
  • Poziom 14  
    Dziękuje za zainteresowanie...

Trochę TV już "uzdrowiłem" i zawsze nadruki na płycie jak były takie same to nie było problemów, teraz też nadruki są identyczne a różnice pojawiają się na nalepkach (na odwrocie płyt jest nadruk identyczny). tak jak piszesz - ktoś bardziej zaawansowany może wyłapie różnicę...

Spróbuje wgrać soft od Philipsa (ten co mam od serwisu - to jest całe oprogramowanie co siedzi w TV a nie poprawka ze strony (poprawka ma 173MB a soft 360MB) - jak go płyta przyjmie to będzie tylko problem z obsługą funkcji które nie mają wsparcia w hardwar'ze... i tu niewiadoma czy nie będzie errorów że jest brak modułu lan czy wi-fi?

Hotair mam lecz nie mam doświadczenia z BGA, a temat "który flux lepszy" to temat rzeka... w sumie w TV teraz chodzi płyta z dawcy ze stłuczoną matrycą, płyta z "pierwszego montażu" leży (jest na czym zrobić test)...

Masz pomysł kto/gdzie jest w stanie BGA przelutować (jestem z Mikołowa)...

DJ
  • Poziom 14  
    Byłem na wyjeździe więc odpowiem teraz, apropo serwisu gdzie będą wstanie przelutować to BGA to nie mam pojęcia, daj znać co postanowiłeś z tą płytą, ja osobiście radził bym Ci spróbować reflow i jeśli wyjdzie zatrzymał bym ją dla siebie.
  • Poziom 14  
    Teraz ja jestem poza krajem.... Po powrocie coś podziałam...

Pozdrawiam
    DJ